Düğün Yemeği Neden Tercih Edilir?

Kalabalık düğünlerden sıkılan ve her zaman sadelikten yana olan çiftlerin tercihi düğün yemeği, en yakınınızdaki sevdiklerinizle mutluluğunuzu paylaşmanıza olanak sağlıyor.

Kalabalık bir düğün gecesi hazırlamak sizi kara kara düşündürüyor ve bu işin içinden nasıl çıkacağınızı mı düşünüyorsunuz? İşte tam bu anda düzenleyeceğiniz düğün yemeği yardımınıza koşuyor.

sheraton2

Her zaman sadelikten yana olan ve düğününde sadece yakın çevresindekilerle eğlenmek isteyen çiftlerin sık sık tercih ettiği düğün yemekleri, hem daha çok eğlence vadediyor, hem de hesaplı olarak gelin ve damadın içine su serpiyor.

 

Geniş salonlarda, otellerde ya da sosyal tesislerde düzenlenen ve kalabalık bir misafir grubuyla gerçekleşen düğünlerde takı merasimi için gelin ve damadın masa masa gezmesi adeta hiç bitmeyecek gibi gelir davetlilere. Gelin ve damat, hemen hemen herkese teşekkür etmek için el sıkıp öpüşürken, ilk önce ‘ne zaman bizim masaya gelecek’ stresi, sonrasında da ‘ne zaman düğüne geçilecek gerginliği’ istemeden de olsa oluşur. Üstelik sizin bile en son bebekken gördüğünüz ve bir mucize olmazsa bir kez daha da görmeyeceğiniz uzaktan akrabalar da cabası!

main-koru-istanbul-kurucesme-1391167448

Büyük düğünlerin bu olumsuz yanları düşünüldüğünde yeni evlenecek çiftlerin kurtarıcı olan düğün yemeği, küçük bir davetli grubuyla birlikte mutluluğunuzu paylaşmanıza ortam sağlıyor. Ne de olsa her zaman yanınızda olan kişiler, en mutlu anınızda da en yakınınızda olmalı değil mi?

Güzel bir nikah sonrasında kaliteli bir mekanda düzenlenen düğün yemeğinde damatlık ve gelinlik ile daha rahat hareket etme ayrıcalığından da söz etmemek olmaz! Çünkü o gece tek önemli olan aslında gelin ve damadın rahatı olmalı! Misafirlerin rahatı ise daha sonra hesaba katılmalı! Bir düğün gecesini mutlu kılacak en önemli ayrıntı bu olsa gerek!

feriye (1)[1]

Rahatlığına daha da düşkün çiftler, gecenin ilerleyen saatlerinde üzerlerine daha rahat kıyafetler de giyebilir. Nişandan kalma bir kıyafet, ya da sırf bu anlar için hazırlattığınız şık ama rahat bir elbise de hanımların ihtiyacını fazlasıyla karşılayacaktır. Erkeklerin ise şıklığı daha kolay sağlanabilir. Güzel kesim bir pantolon ve gömlek, bir erkeği ortamda hemen fark edilmesini sağlayacak en önemli etkenlerdir.

Hayatınızdaki en önemli gece olan düğün geceniz için önceden planlar yapmak, hem stresli hem de eğlenceli bir zaman dilimidir. Düğün gecenizi planlarken bir çift olarak sizin ne istediğinize karar vermeniz ve bu konuda ısrarcı olmanızın, düğün sonrasında pişman olmamanızdaki en önemli etken olduğunu da unutmamanızı öneririz.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!