Düğünde Damat Hazırlıkları?

Kadınlarla karşılaştırıldığında, düğüne hazırlanma konusunda erkeklerin işi daha kolay gibi görünür. Bu durumda damadın akıl danışacağı kişi gelindir. Fakat gelin kendi gelinliği ve diğer bütün hazırlıklarla fazla meşgul olacağından, damada çok fazla yol gösteremeyebilir. Kendi başlarının çaresine bakmak zorunda kalan damatlar için “Düğünde Damat Hazırlıkları?” önerilerimize göz atın…

1- Damatlık Seçimi-Düğünde Damat Hazırlıkları

Karara varmanız gereken ilk nokta, smokin, frak ve takım elbise içinden seçim yapmak. Vücut ölçülerinize en yakışan damatlığı bulmanız gerekiyor. Kataloglar size yol gösterecektir. Önce onları kurcalamaya başlayın ve kafanızda şekillenen modeli aramak üzere dolaşmaya başlayın. Uygun damatlığı seçtikten sonra eğer tadilat gerekiyorsa erken hareket etmenizde fayda var. Son günlerde telaş artacağından, damatlık seçiminizi ne kadar erken yaparsanız sizin için o kadar iyi olacaktır. Fakat stresten dolayı kilonuz değişiklik gösterebilir, bu nedenle son haftalarda tekrar bir denemek ve gereken işlemi damatlığa uygulatmak gerekebilir.

2- Kişisel Bakım – Düğünde Damat Hazırlıkları

Damatlar düğüne hazırlanırken en azından birkaç ay önceden görünümlerine de dikkat etmelidirler. Düğüne yaklaştıkça damat tıraşınıza da karar vermeniz gerekiyor. Ayrıca el bakımı yaptırmanız da oldukça iyi bir fikir. Manikür artık erkeler arasında oldukça rağbet gören bir şey. Düğün gününüzde ellerinizin bakımlı olmasını istiyorsanız, manikürü es geçmemenizi öneririz.

3- Düğün Arabası Kiralama-Düğünde Damat Hazırlıkları

Düğün arabası oldukça dikkat gerektiren bir organizasyon istiyor. Damadın düğüne hazırlığının en önemli noktalarından biri budur. Çoğunlukla aylar öncesinden kiralanacak arabanın ayarlanması gerekiyor. Son onaylamalarınızı ve kontrollerinizi, düğünden üç gün önce mutlaka gözden geçirin. Alacağınız riskler, düğünün mihenk taşlarının yerini değiştirebilir. Düğün stresi insana her şeyi unutturabiliyor, damatlığınızın tüm parçalarının eksiksiz olduğuna emin olmanız gerek. Kuşaksız ve kemersiz bir pantolonla evlenirken rahat etmeniz pek mümkün değil. Telaştan unutkan olmamanız için her şeyi not etmeniz güzel bir seçim olacaktır.

 

4- Damat Hamamı-Düğünde Damat Hazırlıkları

Uzun yıllardır geleneğimiz olan damat hamamını unutmamak gerekiyor. Eskiden sadece gelin için yapılan hamam seremonisi şimdi damatlar için de yapılıyor. Bir çok hamamın ve otelin damat hamamı paketi mevcut. Tüm erkekler toplanıp hem iyi vakit geçirmek hem de daha iyi tanışmak adına geleneği devam ettirerek damadı düğüne hazırlıyorlar. Eli ağır bir tellak düğün gününüzü yorgun ve ağrı içinde geçirmenize neden olabilir. Siz iyisi mi masajı balayına erteleyin.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!