Düğünde Jackie O. Stilini Yansıtmaya Ne Dersiniz?

Dünyaca ünlü isimlerin şölen havasında geçen düğünleri neredeyse tüm gelin adayları için yol gösteriyor. Muhteşem gelinlikleri, düğün dekorasyonları ve müzikleri… O gösterişli düğünlerden etkilenmemek elde değil! Fakat aralarında öyle bir isim var ki düğününün üzerinden uzun yıllar geçmiş olsa da gelinliği hala tüm genç kızların hayallerini süslüyor. Kimden mi bahsediyoruz? Tabii ki Jacqueline Kennedy Onassis ’ten! Siz de onun sıkı bir hayranı mısınız? Peki 50’li ve 60’lı yılların ünlü stil ikonu Jackie O.’nun şıklığını ve asaletini düğün gününüzde yansıtmaya ne dersiniz? Cevabınız evet ise hem şık hem de stil sahibi bir gelin olmak için Jacqueline Onassis Kennedy’nin stil izlerini gelin birlikte sürelim.

Jackie O. Gelinliğinin Şıklığı

Jakie O.’nun 1953 yılına ait gelinliği bugünlerde bile kendinden bahsettirebiliyorsa bunun tek bir açıklaması var, o da 1953 yılına göre oldukça modern bir model olması. Zamanın gelinliklerine inatla modern bir model olan o duru düğün elbisesinin saf ipek taftadan tasarlandığı biliniyor. Ortaya çıkan su gibi gelinliğin yapımı ise yaklaşık 2 ay sürüyor ve Battenburg imzalı gelinliğin o dönemde pek çok taklidinin yapıldığı söyleniyor. Siz de gelinlik seçiminizi hala yapmadıysanız Jackie O.’nun stili size de yol gösterebilir. Mesela gelinliğiniz için saf ipek kumaşları tercih edebilir ya da düşük kol detayını siz de gelinliğinize uygulatabilirsiniz.

Gelin Çiçeğinizle Jackie O. Şıklığını Yaşatın

 Siyah beyaz yılların stil ikonu, şıklığıyla o döneme damgasını vuran bir efsaneydi. Fakat isterseniz siz de düğün gününüzde en az Jackie kadar asil görünebilirsiniz. Bunun yolu ise doğru aksesuarları kullanmaktan geçiyor. Örneğin o güne ait fotoğrafların  neredeyse hepsinde zarif bir çiçek var. Siz de gelin çiçeği seçiminizde onun yolunu izleyebilirsiniz. Mesela toz pembe ve beyaz güllerle aranje edilmiş küçük bir demet şıklığınızı taçlandırabilir. Jackie O. stilini yakalamak istiyorsanız gösterişli çiçek modellerinden uzak durmanız gerekiyor diyebiliriz. Sade ve zarif modelleri tercih ederseniz en az gösterişli çiçekler kadar ilgi çekebilirsiniz.

Eldivenlerinizde Vintage Rüzgarları

Geçmişin havasını estiren, yaşanmışlığı olan her şey değerlidir. Bu yüzden düğünlerdeki vintage esintilerine bayılıyoruz. Siz de düğününüzde geçmişten gelen bir kesiti taşımak istiyorsanız Jackie O.’nun kullanmaktan vazgeçemediği eldivenlerinden ipucu alabilirsiniz. Saten, tül ya da dantel… Gelinliğinizi tamamlayan muhteşem bir gelin eldiveni Jackie O.’nun şıklığı yansıtabilir. Dilerseniz tül ve sateni bir arada kullanabilirsiniz. Tülden bir eldivene saten bir fiyonkla hava katmak hoş bir detay olabilir mesela. Ya da Jackie’nin duru güzelliğinden vazgeçemiyorsanız ipek saten bir eldiven de gelinliğinize şıklık katabilir.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!