Düğünde Yapılabilecek Sürprizler

Sonunda hayatınızın aşkını buldunuz. Belki de yıllardır aradığınız, düşünmekten geceleri uykularınızı kaçıran adam şimdi yanınızda. Beklenen soru geldiğinde, hiç düşünmeden havalara uçarcasına ‘’EVET’’ dediniz, o tek taşı parmağınıza taktınız hatta düğün hazırlıklarına başladınız bile. Şimdi bu macera, düğünde yapılabilecek sürprizler ile devam ediyor.

Heyecan içinde geçmiş bir hazırlık dönemi sonrasında eğlence ve yorgunluğun birleşimi olan bir düğün… Her şey sizin elinizde. Davetliler, kim gelecek, kim gelmeyecek, ne yemeli, nerede yapılmalı, kim kimle oturmamalı, müzik seçimi, davetiyeler, gelinlik seçimi, ilk dans ve daha birçok küçük ayrıntıyı düşünürken hayat arkadaşınızla bir anda bir bilinmezliğin içinde kaybolabilirsiniz. Hatta biraz bu süreçte ufak gerginlikler yaşayabilirsiniz bile. Bu durumdan biraz kurtulmak ve eğlenmek tabii ki sizin de hakkınız.

Düğünde yapılabilecek sürprizler ile düğününüze renk katıp düğününüzü daha keyifli hale getirebilirsiniz. Şimdi size düğünde yapılabilecek en iyi 10 sürpriz önerisinden bahsedeceğiz. Siz ve sevgiliniz farklı ve eğlenceli bir düğünü hak ediyorsunuz. Küçük bir ön hazırlıkla organize edeceğiniz unutulmaz sürprizleri evliliğiniz boyunca keyifle hatırlayacaksınız.

Hayatı Boyunca Unutamayacak

Düğünde yapılabilecek sürprizlere sevgilinizin aklını çıkaracak bir sürprizle başlayalım. İlk önce dans dersi almanız gerek. Dans türünü siz seçin. Belki oryantale yatkınlığı olanlarınız vardır. Düğün esnasında bir anda ortadan kaybolun. Herkesin gözleri sizi arasın, en çok da sevgiliniz biraz telaşlansın. Sonra bir anda ortaya çıkın. Döndüğünüzde gelinliğin altına giydiğiniz dansöz kıyafeti ile dansınızı sergileyin. Herkes şaşkına dönecektir. Hem beklenmedik olun hem de kalıcı bir şaşkınlık garantileyin.

Belki Biraz Daha Romantizm

Aşkın, sevginin ve ona ait duyguların tümüyle yükseklerde olduğu dakikalarda müziği durdurun. Daha önceden haberdar ettiğiniz konuklar, ikinizin farklı fotoğraflarını taşıyan t-shirtler ile yerlerinden kalkıp size yaklaşsınlar. Bir anda müziği yeniden sizin şarkınız ile başlatın. Arkadaşlarınız da yavaş yavaş müziğe uygun bir şekilde dans etsinler. Sonra siz bu sevgi çemberi içinde ona yaklaşın ve onu ne kadar çok sevdiğinizi onun gözlerinin içine bakarak söyleyin. İşte aşkınızın en etkili anlatım şekli budur.

Düğüne Biraz Eğlence Katma Vakti

Birbirine benzeyen düğünler görmüşsünüzdür. Peki hiç bir düğünde çocuk oyunu oynandığını gördünüz mü? Şimdi biraz çocukluğumuza dönelim. Saklambaç oynamaya ne dersiniz? Şaşırdınız değil mi? Eşiniz ile oynadığınız bu oyunu köşe bucak önceden sakladığınız sürpriz hediyeler ile farklılaştırabilirsiniz. Belki bir anda herkesten uzaklaşıp güzel dakikalar yaşayabilirsiniz. Seçim size kalmış.

Bu Kez Mikrofon Sizde

Sesinizin güzel olduğunu düşünüyorsanız sıradaki sürpriz fikri sizin için. Hoş sesiniz güzel olmasa da fark etmez, nasıl olsa bu sizin düğününüz öyle değil mi? Damatla birlikte sahnedeyken tam bir dans arasında, önceden konuştuğunuz gibi müzisyenlerden mikrofonu kapın ve ona aşkınızı anlatan şarkıyı sevgilinizin gözlerine bakarak söyleyin. Hatta belki birlikte dans etmeye de devam edebilirsiniz. Sahne sizin. Eğer istediğiniz gibi yapamayacağınızı düşünüyorsanız, şarkının belli bir bölümünü şiir olarak da okuyabilirsiniz. Sevgi sözcükleri her şekilde yerini bulacaktır.

İşte Sizin Hikayeniz Film Oldu

Sizin ve sevgilinizin çocukluk fotoğraflarınızdan başlayarak kısa kısa cümleler ve tarihlerle aşk hikayenizi kısa bir filmde anlatmaya ne dersiniz? Bu zaten yapılıyor, biliniyor demeyin. Herkesin hikayesi farklı. Sizi yansıtan bir müzikle anlattığınız bu kısa film hem konukları keyiflendirecek hem de sizin için sonsuza kadar bir hatıra olarak kalacaktır. Biraz da çevrenizden, ailenizden ya da arkadaşlarınızdan yardım alırsanız eğlenceli bir videoya da dönüştürebilirsiniz bu filmi. Nasıl mı? Onlara siz ve sevgiliniz hakkında ne düşündüklerini sorar ve onlardan sizleri esprili bir şekilde anlatmasını isteyebilirsiniz. Bu hem sevgiliniz hem de sizin için de sürpriz olacak. Hatta konuklar da daha fazla eğlenecekler.

Fotoğraflarınızdan Bir Sergi

Sevgilinizle birlikte düğün salonuna el ele giriyorsunuz. Her yerde sizin ve sevdiğinizin birlikte çekilmiş fotoğrafları büyük boy olarak asılı. Sağlı sollu fotoğrafların arasından davetlilerin yanına, seçtiğiniz müzik eşliğinde yürüyorsunuz. Aşkınız her yerde. Sevdiğinize yaptığınız bu sürprizle ilk dansınıza keyifle başlayacaksınız.

Sözcükler Her Yerde

Sizin ve sevdiğiniz için anlamlı olan sözcükler vardır. Ona hitap ederken kullandıklarınız ya da sadece ikinizin bildiği özel sözcükler… Her birini değişik renklerle farklı kartonlara yazıp, her bir masada bir kaç kişiye verin. Düğünün bir anında müzik değişsin ve sizin şarkınız çalsın. İşte o an sevdiğinizin elinden tutun ve onu konukları görebileceği yere doğru götürün. Önceden planladığınız gibi (arkadaşlarınızla önceden yapacağınız küçük bir prova yeterli olacaktır) belli zaman aralıklarıyla, arkadaşlarınız kartları havaya kaldırsın. Kartlarda yazılanları okudukça değişen sevdiğinizin yüzündeki ifadeye bayılacaksınız. Bu anı sonradan kamerada izledikçe keyifle ve duygulanarak hatırlayacaksınız.

Kendi Dans Grubunuzu Kurmaya Ne Dersiniz?

Sürpriz yapmak biraz çaba gerektirebilir hatta biraz da arkadaş yardımı. Ama bir kere evleniyorsunuz öyle değil mi? En iyi organizasyonu ve en eğlenceli düğünü siz hak ediyorsunuz. Arkadaşlarınızı da organize ederek, bir kaç saatlik ufak bir dans dersiyle çılgın bir kızlar dans grubu kurabilirsiniz. Hazırlıklar ve provalar bittiğine göre şimdi şov zamanı. Düğünün en sakin anında, müzik birden hızlanır ve yakın arkadaşlarınız sanki sizin haberiniz yokmuş gibi sahneye fırlar. İlk başlarda, siz de şaşırmış gibi yaparsınız. Koreografi gereği sizi sanki zorla dansın içine çekmeye çalışır gibi yapan arkadaşlarınıza “hayır” diye karşılık verirsiniz. Hatta el kol hareketleriyle biraz da mizansen yaratarak dansa katılmayı reddedersiniz. Sonra bir anda her şey değişir. Ve şov başlar. Hiç bir şeyden haberi yokmuş gibi görünen siz birden sahnenin tozunu attırmaya başlarsınız. İşte o an sahnede siz varsınız ve kendi dans grubunuzla dans ediyorsunuz. Sevgiliniz de size hayranlıkla bakıyor. Hem sevgiliniz, hem de siz çok eğleneceksiniz. Belki bir kaç figür de sevgiliniz için hazırlarsınız. Gerisi sizin yaratıcılığınıza kalıyor.

Balon Yağmuruna Ne Dersiniz?

Sakin başlayan ve devam eden düğününüzü, sürpriz bir sonla bitirmeye ne dersiniz? Düğününüzün son anlarına doğru aynı anda binlerce balonun salona dolduğunu düşünün. Her bir balon farklı renkte. Hatta üzerilerine sizi anlatan güzel sözler de yazabilirsiniz ya da balonların üzerinde sizin fotoğraflarınız olabilir. Sevgi sözcükleri yazılı ya da fotoğraflı balonlar etrafta uçuşurken herkes onlara hayretle bakıyor. Sonra bir hava balonu geliyor. Sizi ve sevgilinizi konukların arasından alıyor. Davetlilerin şaşkın bakışları arasında siz ve sevgiliniz yavaşça yükseliyorsunuz. Detayları da unutmayalım: Bir şişe şarap ve iki kadeh eşliğinde. Davetliler size bakarken hepsini selamlıyor ve el sallıyorsunuz. Düğünden sürpriz bir şekilde ayrılıyorsunuz. Adeta uçarak hafifliyorsunuz.

Ve Artık Rahatlama Zamanı

Gelelim yazımızın sonuna. Bu son sürpriz sadece sizi ve sevdiğinizi ilgilendiriyor. Düğün sonrası sizi rahatlatacak ve sevgilinizle evli olarak geçireceğiniz ilk saatlerde sizi mutlu edecek bir sürpriz.. Hazır mısınız? Bol köpüklü ve her tarafta mumların olduğu bir jakuzi, hafif müzik eşliğinde, meyve ve içeceklerden oluşan bir kokteyl her ikiniz için de dinlendirici olacaktır. Uzun süren yorucu düğün organizasyonu ve hareketli bir düğünden sonra konukları da son olarak uğurladınız, şimdi rahatlamak sizin hakkınız. Şimdi yorgunluk atma ve anın keyfini çıkarma zamanı. Yeni bir hayata birlikte adım atıyorsunuz ve bu yeni hayatın ilk dakikalarında gerisi size kalmış…

Düğünde yapılabilecek sürprizler arasında sizin favoriniz hangisi? Hepsi birbirinden keyifli değil mi? Yoksa sizin daha çılgın fikirleriniz mi var? Paylaşmaya ne dersiniz?

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!