Düğüne 12 Ay Kala! Yapmanız Gerekenler…

Kusursuz bir düğün töreniyle muhteşem anılar yaratmak ve konuklarınızı büyülemek için geri sayım başladı! Siz de 12’den geriye ayları saymayı başladıysanız doğru yerdesiniz. Çünkü hayatınızın en güzel gününü kusursuz bir düğünle taçlandırmak için size özel bir takvim hazırladık. İşte sizi 12 adımda muhteşem bir düğüne götürecek ipuçları…

12- İşe Düğün Bütçenizi Hazırlamakla Başlayın

Düğün tarihinize tam da 1 yıl kaldıysa artık düğün bütçenizi belirlemenin vakti gelmiş demektir. Hemen kaleme sarılın ve baş başa kaldığınız bir anda hayatınızın en özel günü için ne kadarlık bir bütçe ayırabileceğinizi belirlemeye başlayın.

11- Düğün Mekanına Karar Verin

Düğüne 11 ay kala artık düğün mekanını seçmiş olmanız lazım. Hayalini kurduğunuz mekanda düğün yapabilmek için yerinizi çok önceden ayırtıp kaporanızı yatırmanız gerekiyor çünkü…

10- Gelinlik Modelini Seçmenin Vakti Geldi

İlerleyen dönemlerde birkaç gelinlik provası yapacağınıza göre artık gelinlik modelinize karar vermeniz gerekiyor. Hemen katalogları karıştırmaya başlayın ve ilk prova için gelinlik butiğinizden gün alın.

9- Balayınız Hazır mı?

Balayı rotanıza da en az düğün mekanı kadar erken karar vermenizde fayda var. Hem ucuz uçak bileti bulmak hem de en uygun otel alternatiflerinde yer ayırtabilmek için ne kadar erken rezervasyon yaptırdığınız mühim çünkü.

8- Organizasyon Şirketinizi Seçin

En az filmlerdeki kadar muhteşem bir düğün düşlüyorsanız düğüne 8 ay kala bir organizasyon şirketiyle anlaşmanız gerekiyor. Temanızı belirleyin, hayalinizdeki düğünü organizasyon şirketinize anlatın ve gerisini onlara bırakın.

7- Nikah Şekerlerine Geldi Sıra

Artık nikah şekerlerinizi seçmenin vakti geldi. Son dakika sürprizleriyle karşılaşmak istemiyorsanız nikah şekerlerinizi belirleyerek satın alsanız iyi olur.

6- Diyet Zamanı

Gelin-damat form tutma zamanı! Önünüzde çok uzun zaman kalmadı fit birer gelin ve damat olmak istiyorsanız profesyonel bir destek alarak diyete başlayabilirsiniz.

5- Sıra Damatlıkta

Gelinlerin işi biraz zor! Çünkü onlar hayallerindeki gelinlik için en az 3 kez prova yapacaklar. Ancak damatların işi daha kolay, damatlıklarını bir kez denemeleri yeterli olacak. Tabii küçük tadilatlar için 5 ay öncesinden damatlığınızı seçmekte fayda var.

4-  Biraz Ara Verin

Düğün töreninize 4 ay kaldı! Artık hazırlıklara biraz ara verip birlikte küçük bir bakım molası verin. Bir günü kendinize ayırın ve küçük bir sauna sefasından sonra cilt bakımı yaptırın.

3- Kuaför Randevularını Unutmayın

Düğün gününüze sayılı günler kaldığına göre artık kuaför randevularını alabilirsiniz. Hatta ikinizde düğün öncesi bir prova yaptırmayı unutmayın.

2- Detayları Atlamayın

Gelin çiçeği, gelin arabası, fotoğrafçı, kol düğmeleri ve düğün müzikleri… Artık küçük detayları tamamlamış olmanız gerekiyor. Düğün töreniniz için küçük bir liste çıkarın ve son kontrolleri yapmaya başlayın

1- Keyfini Çıkarın

Şunun şurasında 1 ay sonra evlisiniz. Son kontrolleri de yaptığınıza göre rahat bir nefes alabilirsiniz. Şimdi evden ayrılmak için bavulları toplamanın vakti. Tabii son ayı hüzünlü bir havayla geçirmek istemiyorsanız bu durumu aralıklarla yapmayı unutmayın.

 

 

 

 

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!