Düğüne Bir Kala: Son Güne Hazır Mısınız?

Çok değil sanki dün nişan töreni için telaşlanıyordunuz. Zaman ne çabuk geçti de şimdi düğün günü için gün saymaya başladınız?

Gelinlik seçimi ile başlayan düğün hazırlıkları sırasında çiftlerin zamanın nasıl geçtiğini anlayamadığını çok iyi biliyoruz. Hatta pek çoğunun son gün için aslında hazır olmadığının da farkındayız. Bu sebeple son güne eksiksiz hazırlanmaları için kurtarıcı bir rehber hazırladık. Şu sıralar siz de tam olarak benzer durumları yaşıyorsanız ve son günlerin heyecanına yenik düşüyorsanız buradan buyurun.

1

Yapılacaklar Listesi Hazırlayın

İstediğiniz kadar soğuk kanlı olun, sıra sizin düğününüze geldiyse heyecandan ne yapacağınızı şaşırmanız an meselesidir. Bu yüzden son gün yapmanız gereken ne varsa düğün gününden birkaç gün önce unutmamanız gerekenler için küçük bir liste hazırlamanızda fayda var. Örneğin kuaför randevusu, fotoğrafçıyla buluşma saati, gelin arabası süslemesi ve trafikte geçireceğiniz süre dahil tüm detayları tek tek listeleyin. Bu sayede uygun bir program hazırlamış olacaksınız ve bu işin üstesinden hiçbir detayı atlamadan geleceksiniz.

2

Küçük Detayları Son Güne Bırakmayın

Pek çok çiftin önemli detayları son güne sıkıştırmak en büyük hataları oluyor. Son dakikalarda aslında aklınıza hiç gelmeyen onlarca detayla uğraşacağınızdan birkaç gün öncesinden tüm hazırlıklarınızı tamamlamaya özen gösterin. Damatlık gömleğinin ütüsünü düğün sabahına bırakanlardan olmayın mesela. Ya da manikür ve pedikür işlerini son güne bırakmamaya dikkat edin. Hatta gelin ayakkabısının altına yazacağınız isimleri bile bir gece öncesinden yazmak siz zaman kazandırabilir. Hem bu sayede telaşla unuttuğunuz isimler olmayacağından arkadaş sitemlerini de önceden önlemiş olursunuz.

3

Acil Durum Çantaları Hazırlayın

Düğün günü başınıza her şey gelebilir! Siz ne kadar özen gösterirseniz gösterin eksik bir şeyler mutlaka çıkar! Bu yüzden tüm olasılıkları düşünüp acil çözümler yaratabileceğiniz çantalar hazırlayın. Örneğin bir gelinin çantasında minik bir törpü, makyajında kullanılan ruj ve küçük aksilikler için tel tokalar mutlaka olmalı. Tabii ki damat adayları için çanta hazırlamak mümkün değil. Ancak her an ulaşılabilecek yakınların çantalarına acil kitleri atmak da fayda var. Örneğin damat ayakkabıları ilk kez giyileceği için gecenin ilerleyen saatlerinde rahatça dans edebilmek için bir çift ayakkabı edinseniz hiç fena olmaz. Yine damatlık konusunda yaşayabileceğiniz küçük aksilikler  küçük bir dikiş setini de cebinize atmanızda fayda var.

 

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!