Düğüne Giderken Giyilecek Elbiseler

İster yakın akraba ister yakın arkadaş veya yalnızca bir tanıdık olsun, elinize düğün davetiyesi geçer geçmez düğüne giderken ne giyeceğinizi düşünmeye başlarsınız. Özellikle yaz gelince artan düğün davetleri kafanızın karışmasına sebep olabilir. Seçiminizi yaparken dikkat etmeniz gereken önemli detayları sizlerle paylaşıyoruz.Giyeceğiniz kıyafeti seçerken düğün temasına da dikkat etmeniz gerekiyor. Tarihi mekânda bir düğüne giderken aşırı desenli ve canlı kıyafetlerden uzak durmalısınız. Veya bir kır düğününe giderken fazla resmi kıyafetler yerine daha cıvıl cıvıl olanlarını tercih etmelisiniz.

Beyazdan Uzak Durun

Başlık sağlık haberlerine gönderme yapıyormuş gibi görünse de derdimiz beyaz renk ile. Düğünün parlayan tek yıldızı gelindir ve öyle kalmalıdır. Beyaz giyerek rol çalabilirsiniz. Beyaz kıyafetle düğüne gitmek artık günümüzde saygısızlık olarak değerlendiriliyor.

Assolist Değilsiniz!

Abartmanıza hiç gerek yok. Leopar desenli veya transparan bir elbise herkesin sizin sahneye çıkacağınızı düşünmesine sebep olabilir. Bu kadar dikkat çekmenize hiç gerek yok.  Aşırı mini bir elbise de düğünlere genel olarak yakışmaz. Aşırıya kaçmış bir dekolte de abartı duracaktır. Tek bir dekolte tercih etmeniz en güzeli. Fazla dikkat çekmek yine gelinden rol çalmaya benzer. Zaten düğüne giderken seçilecek kıyafetin altın kuralı da gelinden rol çalmamaktır.

Asimetrik veya Düz Kesim Abiyeler

Yere kadar uzanan, fazla parlak olmayan renkler ve taş işlemeli abiyeler 2014 yılında moda olacak. Beyaz harici günün moda renklerinde seçilmiş elbiseler düğünler için en uygun kıyafetlerdir.

1- Asil ve sade olmak isteyenler satenden vazgeçmiyor. Bu model gibi saten petrol yeşili bir elbise düğüne giderken giymek için oldukça şık. Straplez ve asimetrik kesimi oldukça zarif bir duruş sergiliyor.

2- Canlı renklerle farklı olmak için mavi tonlarında elbiseleri tercih edebilirsiniz. Hem rol çalacak kadar iddialı değil hem de dikkat çekmenizi sağlayacak kadar renkli. Bu tarz elbiseler kır düğünlerine çok yakışıyor.

3- 2014 yılında yırtmacı bulunan elbiseler moda. Lacivert renk ise her zaman kapalı mekanda yapılacak olan düğünler için harika bir seçim. Aynı zamanda bu modeli tarihi temalı düğünlere de giyebilirsiniz.

4- Mavi ve mavinin tonları da düğünler için çok başarılı seçimler. Gece elbisesi denildiği zaman akla çoğu zaman turkuaz veya lacivert geliyor. Bu tonlarda elbiseler kapalı mekânlardaki düğünler için de kır düğünleri için de çok güzel seçimler.

5- Denizkızı modelleri 2014 yılında da oldukça sık karşımıza çıkacak. Şimdiden ünlü markaların kataloglarında yerini aldı. Vücuda oturan bu modelleri her renkten bulmak mümkün.

 

 

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!