Düğünlerde Aranan Kıyafet: Büyük Beden Damatlık

Büyük beden ürünler, her ne kadar günlük hayatta kolay bulunabilse de, özellikle düğünlerde tedarik süreci biraz uzayabiliyor. Sizler için bu durumla ilgili bazı püf noktaları araştırdık…

Büyük beden damatlık kimilerimiz için ilk defa duyulan bir kavram olsa da, aslında bu konu hem düğün hem de tekstil sektörlerinde oldukça önemli bir kıyafet sorunsalı. Her ne kadar günlük hayatta XXXXL, 5XL, 6XL gibi ürünlerin bazıları bulunabilse de, söz konusu düğün, nişan ya da bir kokteyl olduğunda, büyük beden takım elbise ya da kıyafet bulmak epey zorlaşıyor.

İşin psikolojik boyutu bir yana, zaten günlük yaşamda büyük beden kıyafet bulamayan birey, düğün için de uygun bir damatlık bulma telaşına girerken epey zorlanabiliyor. Ancak bu durum, son yıllarda gelişen sektör içinde sorun olmaktan çıktı.

İyi takım üreten elbise markalarının çoğu, büyük beden giyen kadın ve erkekler için X’i bol large kıyafetler üretmeye başladı. Toplumdaki ihtiyacı fark edip, ilk önce davranan bazı markalar sektöre egemen oldu. İşte bundan dolayıdır ki, düğünlerinde damatlık alacak olan damat adayları da bu tip markaların kapılarını aşındırmaya başladı.

Düğünlerinde en heyecanlı dakikaları yaşayacak olan damat adayları, zaten düğün stresi ile yorulmuş ve yıpranmışken, bir de damatlık telaşına düşerler. Bu nedenle de, en kısa yoldan üstlerine olan büyük beden damatlık elbiseyi bulup almak isterler. İşte bu yüzden söz konusu ürünleri en iyi ve en düzgün üreten ilk firmalar, bu yarışı kazanmaya adaydır.

Büyük beden damatlık konusunda bir başka alternatif de, geleneksel üretimde uzman olan terzilere başvurulmasıdır. Seçilen uygun kumaştan, alınan beden ölçülerine kadar her anlamda emek ve uğraş olan bu iş içinde, bedene tam oturan kusursuz damatlıklar dikilebilir. Bu sayede, psikolojik anlamda çekincesi olan damat adayı da, vücudunu tam anlamı ile saran bir damatlık giydiğini bildiği için rahatlar ve mutlu gününde doyasıya eğlenebilir.

Büyük beden damatlık hakkında bir başka püf noktası ise damatlığı giyen kişinin kendisi ile barışık olması gerekliliği. Çünkü damat adayı, düğünde kendisi için onlarca insanın ve davetlinin toplandığını bilecek, bundan dolayı da rahat hareket etmesi gerekecektir. Zaten pek çok zorluk ve stresten sonra yapılan düğünde, damat sonuna kadar eğlenmek isteyecektir. Bu nedenle de, özenle seçilmiş büyük beden damatlık ya da emek emek diktirilmiş vücuda uygun takım elbisenin kendisini çok iyi tamamladığını bilmesi gereken damat, evliliğinin ilk gününde düğünün hakkını verecektir…

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!