En Doğru Seçim: Damatlık Diktirmek

Düğün günü yaklaşmasına rağmen, hala istediğiniz damatlığı bulamadıysanız ya da denediğiniz damatlık modellerini bir türlü beğenemiyorsanız, sizin için en doğrusu damatlık diktirmek olacaktır…

Düğün günü yaklaştı ve siz hala damtalığınızın tarzına karar veremediniz. Bırakın tarzını, aradığınıza yakın bir damatlık bile bulamadınız. O zaman sizin için en doğru hareket, bir damatlık diktirmek olacaktır. Fiziksel özelliklerinizi göz önünde bulundurarak kafanızda belirlediğiniz modeli diktirebilirsiniz. Vücut ölçülerinize göre üzerinize tam olarak dikilmiş bir takım elbisenin duruşu, hazır giyimden her zaman için daha iyi olacaktır.

Damatlık dikimi için öncelikle vücudunuzu iyi tanımalı ve gerçekten ne istediğinize karar vermelisiniz. İlk aşamada renk ve kumaş özelliklerini belirlemelisiniz. Kış düğünü olacaksa lacivert ve siyah gibi koyu renkler, kır veya sahil düğünü olacaksa beyaz ve krem rengi gibi açık renkler tercih edilebilirsiniz. Kumaşın kalınlığını da mevsim koşullarını dikkate alarak seçebilirsiniz.

Damatlık dikiminin sonraki aşamasında stilinize karar vermelisiniz. Bu etapta dönemin trendlerini araştırabilir ve bu modellerden hoşunuza gidenleri belirleyebilirsiniz. Kafanızda oluşturduğunuz tasarımınızı terzinizle paylaşarak geliştirebilir veya terzinizden yardım isteyebilirsiniz. Terzinizin daha önce dikmiş olduğu damatlık modellerini inceleyerek, damatlığınızın kruvaze mi, yoksa şal yaka mı olacağına karar verebilirsiniz.

Damatlık dikiminde ceketinizin üzerinize tam oturması sizi daha şık gösterecektir. Ceketin omuzlarınıza tam olarak oturduğuna emin olduktan sonra kol boyunu kontrol etmelisiniz. Ceketinizi giyip kolunuzu serbest bıraktığınızda, kol boyu baş parmağınızın üst boğumuna gelecek şekilde ayarlanmalıdır.

Dikim esnasında pantolonunuzun boyuna ve rahatlığına da dikkat etmelisiniz. Pantolonun ağ kısmı tam oturmamalı, bel kısmında ise bir parmak boşluk bırakarak beli sıkmaması sağlanmalıdır. Pantolonun boyu ayarlanırken, mutlaka düğün günü giyilecek ayakkabı ile prova yapılmalı, paçalar yerde sürünmeyecek veya kısa kalmayacak şekilde ayarlanmalıdır.

Damatlık kombinasyonunun seçiminde en önemli parçalardan biri de gömlektir. Dikilen gömleğin yakası ve kolları rahat olmalıdır. Gömleğin yakası çok oturmamalı ve manşetler ceketin kollarından 2-3 santimetre kadar dışarı çıkmalıdır. Gömleğin uzun bir süre üzerinizde kalacağını düşünerek, pamuklu kumaşları tercih etmeniz sizin için daha yararlı olur.

Damatlığınızın dikimi tamamlandıktan sonra, küçük aksesuar veya detaylarla damatlığınızı hareketlendirebilir ve farklılık yaratabilirsiniz. Ceketin yakasını farklı bir kumaş ile kaplatabilir, ceket veya pantolon ceplerine biye yaptırabilir veya göz alıcı kol düğmeleri kullanabilirsiniz. Böylece takımınız diğer erkeklerin giydiklerinden ayrılacak ve farklılığınızı ortaya koyacak bir tasarıma kavuşacaktır.

Her şey bittikten sonra damatlığınızın her ayrıntısını dikkatle inceleyin ve herhangi bir yerini beğenmediyseniz, düğünden önce mutlaka değişiklik yapılmasını sağlayın. Beğendiğinizden ve rahat hareket ettiğinizden emin olduktan sonra damatlığını teslim alabilirsiniz. Artık düğünün en şık erkeği olmaya hazırsınız…

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!