Düşük Bel Gelinlik Modelleriyle Harikalar Yaratın!

 

Her insanın farklılık gösteren beden özellikleri vardır. Kimisinin boyu uzundur, kimisi kısa boyludur. Bazı insanlar kiloluyken bazıları kilo alamaz, zapzayıftır. Her insanda olduğu gibi kadınlarda daha çok farklılık gösterebilen fiziki özellikler düğün zamanı yaklaştığı zaman özellikle sıra gelinlik seçimi yapmaya geldiği zaman daha çok ortaya çıkıyor.

Bu yazıyı okumadan önce belkide daha önce hiç ilginizi çekmeyen, doğru tercih yapıldığı zaman gelinliğin üzerinizdeki duruşunu daha da güzel hale getirecek beş farklı bel kesim çeşidi bulunmaktadır. Bu kesimler; Bask bel, düşük bel, asimetrik bel, prenses bel ve robalı bel çeşitleridir.  Bel kesimlerine kilo ve boyunuzun oranlarına göre daha çok dikkat etmeli ve güzelliğiniz ile hafızalardan silinmez bir hal almalısınız. Bu yazıda ele alacağımız gelinlik türü, düşük bel kesim gelinlik modelleridir. Sizde düğününüzde düşük bel gelinlik modelleriyle harikalar yaratın.

Her gelin adayı gelinliğin içerisinde şahane görünmek ister. Fakat beğendiğiniz gelinliğin içerisinde istediğiniz gibi görünmenin de bazı püf noktaları var. Gelinlik seçimini yaparken her şeyden önce vücudunuzu iyi tanımanız gerekiyor. Aslında vücut tipinizi tanıyor olmanız bir tek gelinlik seçiminde değil, günlük hayatınızda da bilmeniz gereken, dış görünüşünüzü kusursuzlaştıracak bir ayrıntıdır. Fakat hayallerinizi süsleyen özel gününüzde rüya gibi bir gelinlikle geceye damganızı vurmak istiyor ve akıllardan silinmeyecek bir gelin olmak istiyorsanız vücut tipinize uygun bir model seçmelisiniz. Peki son yılların gözdesi düşük bel gelinlik modeli kimler için uygun? Birbirinden şık düşük bel gelinlik modelleri hakkında bilgi almak ister misiniz? İşte vücudunuz için uygun olabilecek düşük bel gelinlik modelleri…

1-Düşük Bel Gelinlik Modelleri İpuçları 

Vücudunuz kum saati tipindeyse düşük bel modeller tam size göre. Eğer vücut tipiniz kum saati şeklindeyse en güzel, biçimsel açıdan da en beğenilen tip vücuda sahipsiniz demektir. Kum saati tipi vücutlarda; omuzlar birbirine simetrik olurken, kalça ve göğüs bölgeleri ise dolgundur. Bel oyuntusu belirgin, ince bel yapısına sahiptir ve bacak bölgesi ince, uzun yani kısaca kıkusursuzdur Hafif kalça probleminiz varsa düşük belli gelinlikleri rahatlıkla kullanabilir küçük kusurlarınızı kapatarak etkileyici bir gelin olabilirsiniz.

Düşük bel kesimli pantolonlar, mini etek, kabarık etek, belden oturtmalı şık elbiseler, V yaka, kayık yaka ve daha birçok aklınıza gelen farklı modellerdeki kıyafetlerin hemen yakıştığı bir tiptir.

2- Düşük Bel Gelinlik Modelleri İpuçları 

Düşük bel gelinliklerin önü kadar arkadan görünüşünün de kusursuz olmasını istiyorsanız gelinliğinizi kesinlikle uzun kuyruklu seçmeniz gerekiyor. Bu şekilde hem gelinliğin boyunu hem kendi boyunuzu olduğundan uzun gösterebilirsiniz. Mükemmel bir gelin olarak uzun süre konuşulmayı ve göz kamaştırıcılığınız ile davetlileri büyülemeyi düşünüyorsanız, tercih edeceğiniz model kesinlikle uzun kuyruklu bir model olmalı. Gelinliği giydiğinizde kuyruğunuzun uzun olmasından dolayı karşılaşabileceğiniz zorluklar da elbette olacaktır, bunu da belirtmemiz gerekiyor. Mesela; yürürken kuyruğunuza oldukça dikkat etmelisiniz çünkü sandalyelere ya da davetlilere takılma ihtimaliniz var. Fakat böylesine özel ve güzel bir gününüzde kendinize nedimeler seçerek sizin ve güzel gelinliğinizin koruyucu meleği olmalarını sağlayabilirsiniz. Nedimeler, gelinliğinizin kuyruğunun takılmasına karşı önlemler alarak hareket eder ya da takıldığı anda kurtarıcınız olabilirler.

3- Düşük Bel Gelinlik Modelleri İpuçları 

Geniş omuzlara sahipseniz düşük bel gelinlik modellerini rahatlıkla kullanabilirsiniz. Geniş omuzlarınız kalçalarınızla uyum sağladığından vücudunuza uygun görüntüyü sağlamış olacaksınız. Hem muhteşem bir takı ile tamamladığınız gelinliğinizi ön plana çıkartmış olacak hem de bir kuğu zerafetinde gelinliği üzerinizde taşıyacaksınız. Geniş omuzlu kadınların bazıları bu durumdan şikayetçi olabiliyor fakat belirtmek gerekir ki geniş omuzlu olmak ayrıcalıktır. Emin olabilirsiniz dar omuzlu kadınlar da kendi omuz tiplerinden şikayetçiler. Bu nedenle kendiniz ile gurur duymalı, sizi farklı yapan vücut detaylarınızı en uygun şekilde ortaya çıkarmalısınız.

4-  Düşük Bel Gelinlik Modelleri İpuçları 

Dar bir vücut tipiniz varsa düşük bel gelinlik modelleri sizin için en uygun olanları. Dar vücut tipine sahip olmak, genellikle kadınlar arasında en çok beğenilendir. Eğer sizde dar vücut tipine sahipseniz, düşük bel gelinliklerin kalça kısmı vücuda yapıştığından rahatlıkla kullanabilirsiniz. Fakat düşük beller, gelinliğin etek boyunu kısalttığı için etek kısmı genelde sade bir model olmak zorunda. Bu nedenle detayların göğüs kısmında olduğu bir gelinlik tercih etmelisiniz. Göğüs kısmında göz alıcı işlemeler, danteller ve farklı detaylandırılmış kumaşlar… Birbirinden farklı bir sürü güzel modellerin arasında seçim yapmak zor olsa da  bir tanesine karar vermelisiniz.

5-  Düşük Bel Gelinlik Modelleri İpuçları 

Boyu kısa olanların düşük bel gelinliklerden uzak durması gerekli. Kle bakımlı ve güzeldir fakat bu ufak tüyo bilimesi gereken ve uygulanırsa kişinin kendisine fayda sağlayacak bir bilgidir. Düşük bel modeller gelinliğin etek boyunu kısalttığından olduğunuzdan kısa görünebilirsiniz. Eğer olduğunuzdan kısa görünmek istmiyor ya da kısa bir boya sahipseniz düşük bel gelinlik giymeyi tercih etmemelisiniz. Böyle bir günde küçük bir hata gününüzü etkilesin istemiyorsanız vücudunuza uygun modeli seçmeniz gerekiyor. Gelinlik seçimi yapılırken vücut tipinin tanınmasının yanı sıra boy oranınızı da göz önünde bulundurmanız oldukça önemli bir faktördür. Düğün gününüzde heyecanınızla beraber o kadar çok göze batmasa bile, birbirinden güzel çekilecek olduğunuz fotoğraflarınızda ömür boyu istemediğiniz bir halde bulunmanızı bizler de istemeyiz.

6-  Düşük Bel Gelinlik Modelleri İpuçları 

Vücudumuzda belli bölgeler beklediğimiz orantının dışında olabiliyor. Örneğin; göğüs kısmınız vücudunuza göre genişse ve hangi gelinlik modelinin size uygun olacağına karar veremediyseniz düşük bel gelinlikler tam size göre. Vücudunuzdaki mevcut orantısızlığı spor ve benzeri işlemler ile hemen çözümleyemeyeceğiniz için minik kıyafet oynamaları yaparak gelinliğinizin içinde daha da güzel görünmek, düşük bel gelinliğin sahip olduğu kesim tarzı ile tamamlayarak şahane bir görünüme ulaşmanız mümkün. Uçuşan eteklerin olduğu bir gelinlikle hem doğru görüntüyü yakalamış olursunuz hem de günlerce konuşulacak bir geceye imza atabilirsiniz. Düşük bel gelinlikler orantıyı tamamlamakta oldukça büyük bir başarı sağlıyor bu nedenle eğer göğüs bölgeniz, popo bölgenizden genişse ağırlığı popo bölgenize verip eksikleri tamamlamak önemli bir nokta haline geliyor.

7-  Düşük Bel Gelinlik Modelleri İpuçları 

Düğününüzü nasıl bir mekanda yapmayı düşünüyorsunuz ya da hayalleriniz ne yönde bilemiyoruz fakat düşük bel gelinliği tercih edecek gelin adaylarına ufak bir tavsiyede bulunacağız. Düşük bel gelinlik modellerini özellikle otel balo salonları ve tarihi mekanlarda yapılan düğünler için tercih edebilirsiniz. Düşük bel modeller, hareket etmenizi sınırlandırdığı için plaj ve kır düğünleri için çok uygun olmayabilir. Hareket etme olanağınız kısıtlı olduğunda takılabilir, düşebilir ve hatta istemeden de olsa kendinize ve çevrenize zarar verebilirsiniz. Elbette kimse en özel günlerinden bir tanesinde kötü bir durum ile karşılaşıp, hatıraları arasına hayatı boyunca hatırlamayı istemeyeceği, kötü bir anı bulunsun istemez. Bu sebeple düğünü gerçekleştireceğiniz ortama göre gelinlik tercihinde bulunmanız önem taşımaktadır.

Size belirttiğimiz minik ip uçları doğrultusunda, ömür boyu fotoğraflarda, videolarda ve hafızalarda yaşayacak olan gelinliğinizi seçerken müstakbel eşiniz ile birlikte en doğru ve güzel tercihi yapacağınıza inanıyor ve çok güzel bir gelin olacağınızı düşünüyoruz. Birlikte geçireceğiniz bir ömrü, mükemmel anılar ile anmanızı umuyoruz. Size ve eşinize bir ömür boyu mutluluklar diliyor ve tebriklerimizi şimdiden sizlere iletiyoruz.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!