Duvak Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

Eğer gelinlik modelinizi seçtiyseniz sıra duvak modeli seçmeye gelmiş demektir. Gelinlik modelinize uygun duvak seçimi gelinliğinizi tamamlayarak daha güzel görünmenizi sağlar…

Bir gelinliği gelinlik yapan vazgeçilmez aksesuar tabi ki duvaktır. Duvak seçiminizi düğün temanıza ve gelinliğinize uyun olarak seçmelisiniz. Duvak seçimi göründüğünden daha önemlidir. Bu nedenle gelinlik modelinize karar verdikten sonra gelinliğinizle birlikte duvak modelinizi prova etmenizi öneririz.

Gelinliği tamamlayan en önemli unsurun duvak olduğunu söylemiştik. Eğer klasik bir model gelinlik tercih ettiyseniz bu modele uygun klasik tarzda bir duvak seçmelisiniz. Tabi ki saç modeliniz de duvak ve gelinliğinizle uyumlu olmalı. Eğer bir model üzerinde ya da bir arkadaşınızda beğendiğiniz bir duvak modeli varsa düğün gününüzden önce muhakkak bu modeli prova etmenizi öneririz. Böylelikle düğün gününde ihtiyaç duyacağınız malzemeleri önceden temin etmiş olur ve gerekli önlemleri almış olursunuz. Aynı zamanda bu duvak modelinin size yakışıp yakışmayacağını da kontrol etme imkanı bulursunuz. Düğün gününüzden önce her şeyin prova edilmesinde büyük fayda var. Böylelikle gereksiz ayrıntılarla ile bu mutlu gününüzde canınızı sıkan hiç bir şey olmaz.

Duvak seçiminizde dikkat etmeniz gereken unsurların başında fiziksel özellikleriniz geliyor. Yüz tipinize uygun duvak seçimi oldukça önemli. Aynı zamanda saç stiliniz de duvak seçiminizi etkiliyor. Saç stilinize göre en uygun duvak seçimini yapmak istiyorsanız, kısa ve havalı saçlarınız için kuş kafesi bir duvak seçmelisiniz. Ya da uzun ve havalı saçlarınız varsa uzun bir duvakla gelinliğinizi tamamlayabilirsiniz.

duvak-secimi

Eğer minyon bir tipiniz varsa uzun duvakları tercih etmemenizi öneririz. Uzun ve düzgün bir fiziğe sahipseniz uzun duvaklar fiziğinizi öne çıkarabilir.

Eğer süslü ve gösterişli bir gelinliğiniz varsa sade bir duvağı tercih edin. Böylelikle duvağınız gelinliğinizi tamamlayarak gelinliğinizin önüne geçmez. Bir başka konu ise gelinliğinizle duvağınızın aynı renkte olmasına dikkat etmek. Bir ton bile fark etse rahatsızlık verici bir görüntü oluşabilir.

Duvak seçiminizi yaparken mutlaka yanınızda zevkine güvendiğiniz birisi olsun. Böylelikle objektif bir şekilde doğru kararı verebilirsiniz. Aynı zamanda önyargılarınızı engellemelisiniz. Hiç yakışmaz dediğiniz bir model sizi tahmin ettiğinizden çok daha güzel bir görünüme sokabilir.

Duvak seçiminizi yaparken dikkat etmeniz gereken başka bir unsur ise rahat kullanıma sahip olması. Duvağınızın sizin hareket kabiliyetinizi kısıtlamaması gerekiyor. Gelinlik kullanımı oldukça zor olduğundan duvağın bu kullanımı dengeleyerek size rahat bir kullanım sağlaması düğün gününüzde daha rahat ve mutlu olmanıza yardım edecektir.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!