Duvaklı Gelin Saçı Modelleri

Duvaksız olmaz! Gelinliğin en önemli parçasıdır duvak… Hem esrarengiz bir hava katar hem de gelinliğinizi anlamlandırır. Her genç kızın çocukluk rüyasıdır. Daha küçük bir kız çocuğuyken evcilik oyunlarında tülleri saçlara sarmalamakla başlar duvak hevesi. Sırf bu yüzden bile çok özeldir. Gelinliğin olmazsa olmaz aksesuarı duvaklı saç modellerinin de dikkat edilmesi gereken noktaları var, en önemlisi gelinliğe ve yüz tipinize uyumlu olması gerekiyor. Hem gelinliğinize hem de yüzünüze uygun duvaklı saç modelleri neler bilmek ister misiniz? İşte en özel duvaklı gelin saçı modelleri…

 Uzun Duvaklara Uygun Saç Modelleri

Duvak her geline yakışsa da çok uzun bir duvak kısa boylular için uygun olmayabilir. Özellikle karın bölgeniz ya da gövdeniz genişse seçiminizi kesinlikle uzun duvaklardan yana kullanmayın. Uzun boylu ve yuvarlak bir yüz tipine sahipseniz seçiminiz kesinlikle upuzun, uçuş uçuş bir duvak olmalı. Tabii en önemlisi saç modelinizin nasıl olacağı. Fakat uzun bir duvak tercih ettiyseniz bütün saç modelleri muhteşem görünecektir. Uzun duvakla açık modeller ve topuzları rahatlıkla kullanabilirsiniz.

uzun

 

Diz Boyunda Duvaklara Uygun Saç Modelleri

Duvak sadece gelinliği tamamlayan bir aksesuar değildir. Uygun bir duvak seçimi yaparsanız küçük kusurlarınızı da örtebilirsiniz. Özellikle kalça ve basen bölgesinde fazlalıklarınız varsa dizlerinizin hizasında bir duvak seçebilirsiniz. Her modelde olduğu gibi diz boyundaki duvakları seçerken de saç modelinizi göz önünde bulundurmalısınız. Diz boyundaki bir duvak için saçınızın kesinlikle toplu olması gerekiyor. Şık topuzlar duvağınızı tamamlayarak sizi muhteşem bir görüntüye ulaştıracaktır.

diz boyu

Fransız Dantelli Romantik Duvaklara Uygun Saç Modelleri

Son yıllarda gelinlerin en gözde duvak modellerinin ilk sırasına Fransız dantelinden olanlar oturuyor. Fransız dantelli bir duvak oldukça zarif bir görüntü sağlıyor fakat kesinlikle gelinliğinizle uyumlu olması gerekiyor. Ayrıca Fransız dantelli duvakların boylarına da dikkat etmek gerekiyor. Yarattığı havadan mıdır bilinmez Fransız dantelli bir duvak kısa modeller için çok doğru bir seçim değil. Düğününüz tarihi bir mekanda ise üstelik gelinlik seçiminizi de sade bir modelden yana kullandıysanız Fransız dantelli duvaklar kusursuzluğunuza şıklık katacaktır. Duvağınız her ne kadar uzun boyda da olsa Fransız dantelinin havasına uyum sağlamak için sıkı toplanmış bir topuz tercih etmeniz gerekiyor.

Kısa Duvaklara Uygun Saç Modelleri

Kısa duvaklar belki de en az tercih edilen duvak modeli. Fakat kısa duvaklar da doğru saç modeliyle kullanılırsa gelinliğinize ve size gizemli bir hava katabilir. Kısa duvaklar başlı başına sıra dışı bir model olduğundan çılgın topuzlar, örülmüş ve açık saçlar için çok uygun bir model değil. Saçınızın kısa bir modeli varsa ve farklı bir hava yaratmak istiyorsanız kesinlikle kısa duvakları denemelisiniz.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!