Egeli Bir Gelin Olmanın Yolları

Başlığımızdan da anlaşıldığı gibi bir “Ege gelini” olmak cesaret ister. Kolay değildir öyle hem rahat olacaksın,hem sade ama fazlasıyla şık ve kusursuz… Ege kıyılarında ki o sımsıcak sohbetler ve mavi-beyaz evlerin samimiyeti ile hayatınızın en güzel gününü geçireceğinizi düşünün ve Egeli bir gelin olmanın merak ettiğiniz detaylarını gelin beraber inceleyelim.

Ege kıyılarındaki o sımsıcak sohbetlere, mavi-beyaz evlerin samimiyetine hatta yol kenarı köylerinin harika havasına aşıksanız ve bu aşk yüzünden düğün mekanı olarak Ege sahillerini seçen bir gelin iseniz size özel bir sürprizimiz var. Ege düğünlerinde gördüğümüz o muhteşem gelinlerin sırrını sizin için araştırdık ve “Ege gelini” için kendi düğününüzde uygulayabileceğiniz detayları bir araya topladık.

Hayalim harika bir kumsal düğünü ancak Egeli bir gelin olmak için neler yapmalıyım ya da o gelinlik ile kumsalda ne yapacağım diyorsanız tam da size göre bir düğün düşünerek “Egeli bir gelin olmanın yolları” üzerine her şeyi yazdık. Hadi bu konu ile ilgili bilmeniz gerekenleri beraber biraz inceleyelim!

Biraz Rahat Biraz Şık En Çok Da Havalı…

Egenin havasını yansıtan bir gelin olmak istiyorsanız gelinlik konusunda kuralları yıkmayı da göze almış olmalısınız. Bu kıyılarda kabarık etekler, ağır satenler ve klasik işlemelerle dolaşamazsınız çünkü. Burada onlar yasak! Özgürlüğün tadını doyasıya çıkarmak ve kumların üzerinde hiç yorulmadan dans edebilmek için olabildiğince rahat bir gelinlik tercih etmeniz gerekiyor. Peki bu nasıl bir gelinlik olmalı? Öyle pahalı, işlemeli, parlaması gözleri alan şeylere ihtiyacınız yok. Sakın gözünüz korkmasın cesaretli Ege gelini dememizin sırrı burada! Zaten siz bir “Ege gelini”  iseniz  o güzel detaylar ile yeterince göz kamaştıran ve kusursuz bir gelin olacaksınız demektir. İnce askılı mini etekli gelinlik, Ege kızlarının havasını yansıtmak için harika bir seçenek olabilir mesela. Hatta gelinliğinize biraz hava katmak için tül eteklerden açılan derin bir yırtmaçla mini eteğinizi ön plana çıkarabilirsiniz. Belinize o taptaze toplanmış olan gelin buketinizdeki çiçeklerin renginde bir kurdele bağlayabilir ve alışılmışın dışına çıkabilirsiniz. İllaki mini gelinlik olacak diye bir şart yok. Uzun bir elbise ama uçuş uçuş, sade ama şık, gösterişsiz ama kusursuz. Eee demiştik Ege gelinleri en cesaretli gelinler diye! Ya da Ege’nin her daim canlı olan havasına ayak uydurmak için eteklerinde uçuş uçuş tüllerin kullanıldığı bir gelinlikle nefis görünmek de yine sizin elinizde!

Saçlarınızda Ege Rüzgarları

Ege düğünlerine yakışır bir gelin olmak için gelinlikten çiçeğe, aksesuarlardan gelin ayakkabısına kadar her detayda sımsıcak mevsimlerin izini sürmek gerekiyor. O halde canlı çiçekleri dilediğinizce kullanmak da en doğal hakkınız! Mesela saçlarınızı capcanlı çiçeklerle tasarlanmış şık bir taçla süsleyebilirsiniz. Saçlarınızı ister özgür bırakın isterseniz zarif örgülerle toplatın! Hatta isterseniz 60’lı yıllara damgasını vuran boho modasından ilham alın. Bir Ege düğünü için olmazsa olmazlardan biri de deniz kabuklarıdır. Saçınızı özgür bırakıp kenarına konacak küçük bir deniz yıldızı ile sade ama güzel bir detay ekleyebilirsiniz. Yani bir “Ege gelini” olarak gece boyunca dans ederken paravanaların verdiği acıyı çekmek zorunda değilsiniz. Üstelik saçınızın bozulması da dert değil! Daha ne ister bir gelin? Ancak saç modeliniz nasıl olursa olsun Ege’nin ruhunu yansıtmak için saçlarınıza iliştirilmiş mevsim çiçeklerini mutlaka kullanın.Ve bu taptaze toplanmış çiçeklerin saçlarınızdan, gelin buketinize hatta sizin ve nedimelerinizin bileklerine bilezik olacağını asla unutmayın!

Nedimeler Aynı Giyinmeli Kuralını Yıkın!

Klasik düğünlerde bazı gelinlerimizin isteği üzerine nedimeler ya aynı renk ya da aynı model giymek zorunda olduğunu içeren bir kural olduğunu düşünüyorlar. Yanıldınız! “Ege gelinleri” nedimeleri asla öyle sıradanlık ile yetinmezler. Baştan beri söylediğimiz gibi rahat bir o kadar şık olurlar.Tabi ki bir Ege düğününden bahsediyoruz. Masmavi deniz ve rüya gibi bir kumsal düğünü… Hangi gelinin hayali değildir ki?  Böyle bir ortamda nedimeler nasıl o abiyeleri giysin? Bir bakmışsınız rengarenk, uçuş uçuş mini etekler giyinmişler ve ayaklarındaki parmak arası terlikleri aynı! Bir bakmışsınız gelinin çiçek buketindeki taptaze çiçeklerden yapılan bileklikler ile farklarını ortaya koymuşlar. “Ege gelini” olmak ne kadar cesaret isterse nedimelik de ister. Tabi nedimelerin yanı sıra minik çocuklar, ellerinde sepet dolusu taptaze çiçekler ile sizlere eşlik edebilir ve konuklarınıza güzel anlar yaşatabilir.

Topuklu Gelin Ayakkabılarını Unutun!

Külkedisi hikayesiyle büyüyen kızların ayakkabılara olan aşkının nasıl olduğunu biliyoruz. Fakat sizin hikayenizin sahnesinde, masmavi bir deniz ve uçsuz bucaksız kumsallar var. Tam da bu yüzden düğün gününüzde çılgınca dans edebilmek için rahat bir gelin ayakkabısı edinmeniz gerektiğini bir kez daha hatırlatalım. Hatta biraz cesaret edip şık bir flip flopla tam da Ege’ye yakışır bir gelin olabilirsiniz. Ya da sınırları biraz daha zorlayıp ayakkabılarınızı kumsal girişinde bırakıp parmak arası aksesuarlarla havanıza hava katabilirsiniz. “Egeli bir gelin olmanın yolları” tam da buradan geçiyor. Tabi ki topuklu ayakkabı ile kumsalda dans etmeyi geçin, o heyecan ile yürümeniz bile çok zor. Şık tasarlanmış bir sandalet ya da biraz daha cesaretliyim diyorsanız konsepte uygun tasarlanan parmak arası terlikler tercih etmelisiniz. Bu tarz düğünler için tasarlanan bir çok sandaletler günümüzde çok yaygınlaştı. Niye sizin de olmasın?

Uzun Duvak Kuralı mı?

Siz bir Ege geliniyseniz tabi ki upuzun duvak sizin için bir kural değil! İsterseniz takmayabilir ya da yeni trendlere uygun tasarlanan mini gelinliğinize uygun minik bir duvak takabilirsiniz. Tamamen sizin hayal gücünüze kalmış. Uzun duvakları etrafa saçılmasın diye toplamayı ya da ağırlığından başınızın ağrımasını, en kötü ihtimalle birinin yanlışlıkla basmasını düşünecek değilsiniz! “Bir Ege gelini” olarak özgürsünüz!

O Taptaze Çiçek Kokusu Gelin Buketinden Mi Geliyor? Evet!

Tabi ki bir “Ege gelini” buketi cansız bir buket olmamalı. Ege havasını yansıtacak taze kokulu çiçeklerden yapılmış bir buket ve ya düğünün temasına uygun olarak taze çiçekler arasına konan minik deniz yıldızları.. Siz ve eşiniz taze çiçek kokusu ile sarhoş olacaksınız!

Bu güzel çiçeklerin bileğinizde ve saçlarınızda olduğunu düşünün. İşte o zaman tam bir Egeli gelin olabilirsiniz!

Ve Bir Gelinin Olmazsa Olmazı; Gelin Makyajı…

Bir gelin için günlerce düşündüren,denenip bozulan,bazen fazla abartılan o makyaj Egeli bir gelinin makyajı ile uzaktan yakından alakası yok! Ege gelini olacaksanız o düşündüren makyajları kafanızdan silin. Size harika bir haberimiz var. Sade bir günlük makyaj işinizi görecek! O bol high-lighter’lara, ışıltılı ve koyu renk göz makyajlarına ihtiyacınız yok. Mini mini, uçuş uçuş gelinliğinize bu kötülüğü yapmamalısınız. Ege kıyılarının o masmavi denizi, mavi-beyaz kıyı evleri, taptaze çiçekleri ile verdiği sadeliği Ege gelini” olduğunuzu hissettirmelisiniz. Belki sade ama şık bir göz makyajı, şeftalini tonlarında biraz allık ve çok güzel bir nude tonunda ruj…

İşte hazırsınız! Yapmanız gerekenleri artık çok iyi biliyorsunuz. Bir Egeli gelin nasıl olunur? Sorusunun cevabı artık sizde. Bu küçük sırrı artık biliyorsunuz. Ege kıyılarındaki harika bir kumsal düğünü için hazırsınız. Peki sizin aklınıza gelen ve paylaşmak istediğiniz bir şey var mı? Hadi yazın!

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!