Eğlenceli Düğünler İçin Yaratıcı Fikirler

Eğlenceli bir düğünle fark yaratmak istiyor ama neler yapabileceğinizi bilmiyorsanız doğru yerdesiniz. Sizin için en eğlenceli düğünlerin yaratıcılığın sınırlarını zorlayan fikirlerini araştırdık. Yıllar boyu düğün anılarınızı taze tutacak fikirlerle konuklarınıza en eğlenceli düğünlerini yaşatmak istiyorsanız işte size özel birkaç öneri…

 

Sımsıcak Fotoğraflar İçin Photobooth

Son yılların yükselen düğün trendi photoboothların hayatımıza girmesiyle beraber sıkıcı düğün fotoğraflarını geride bıraktık. Kabul etmelisiniz ki sıraya girmiş aile bireyleri ile çekilen fotoğraflar artık demode oldu. Bunun yerine düğünü eğlenceli hale getirmenin yolları arasından biri ve taptaze bir fikir olarak hayatımıza giren photoboothlar var. Mesela eğlenceli düğünler yaratmak için küçük bir minibüs, fotoğraf kabini haline getirilerek renkli fotoğraflar için sahne yaratılıyor. Ya da sürpriz bir köşeyi şık detaylarla dekore edip yaratıcı bir photobooth köşesi haline getirebiliyorsunuz. Çerçevelerin içinden çıkan gelinle damat fotoğrafları ise photoboth’ların en eğlenceli seçeneklerinden. Üstelik sadece eğlenceli fotoğraflar yaratmakla kalmıyor, photobooth ile düğün sırasında istediğiniz anda fotoğraflarınızın basılmasını da sağlayabiliyorsunuz. Belirlediğiniz hashtag’leri de fotoğraf standlarınızın bir kenarına yazarsanız, misafirlerinizin çektikleri ve sosyal medyaya yükledikleri fotoğraflara daha sonra bir tıkla ulaşabilirsiniz.

ib_api_p_999062

Panayır Tadında Geçen Düğünler

Pek çok düğün temasının daha önce denenmesiyle beraber organizasyon firmaları da yepyeni seçeneklerle çıkıyor karşımıza. Panayır konseptli düğünler ise henüz ülke sınırlarındaki düğünlere çok uğramamış olsa da yurt dışında çoktan bir akım haline geldi. Hazır kimse denememişken eğlenceli bir düğün için yaratıcı bir fikir olabilir. Küçük su kaydırakları, mini dönme dolaplar, çarpışan arabalar ve seyyar satıcılar… Hatta geleceği yorumlayan falcılar bile eğlenceli düğünler için yaratıcı bir fikir olabilir.

ib_api_p_1503178

Küçük Oyun Alanları Yaratın

Eğlenceli düğünler için yaratıcı fikirler arıyorsanız aslında çok da uzağa gitmeden çocukluğunuzdaki oyunlardan destek alabilirsiniz. Örneğin düğün mekanına kurdurduğunuz langırt masasında, eş adayınıza meydan okuyabilirsiniz. Mini golf sahası ise konuklarınız tarafından büyük ilgi toplayabilir. Holihoplarla çekilen düğün fotoğraflarının ise en eğlenceli anılarınızın resmi olacağına eminiz. Hatta bir adım daha ileri giderek misafirlerinizi yarıştıran mini oyunlar da düzenleyebilirsiniz.

ib_api_p_1000682

Patlamış Mısır ve Dondurma Büfeleri

En eğlenceli düğün, midemizi de şenlendiren düğündür. Eğlenceli düğünler için her zaman yaratıcı fikirler aradığımız bir gerçek ama çoğu zaman da geleneksel düğünlerden vazgeçemiyoruz. Siz de aynı ikilemi yaşayanlardansanız küçük eğlence detaylarıyla düğün töreninizin havasını değiştirebilirsiniz. Mesela patlamış mısır veya dondurma büfesinin hem yetişkinler hem de çocuklar tarafından büyük ilgi göreceğine eminiz.

ib_api_p_913597

Kendin Yap Nikah Şekerleri

Sıradan nikah şekerleri de artık tercih edilmiyor, çeşit çeşit tasarımlardan birini seçmekse oldukça zor bir süreç… Peki misafirlerinizin kendi nikah şekerlerini kendilerinin oluşturmasına ne dersiniz? Tek yapmanız gereken, üstünüzde sizin ve eşinizin ismi ile tarihin yazdığı sevimli keseler almak ve bu keselerle birlikte şeker dolu kavanozları bir masanın üstüne yerleştirmek. Bu fikirle birlikte misafirlerinizin içindeki çocuk ortaya çıkacak ve hevesle keselerini doldurmaya koşacaklardır!

Genç Çifte Tavsiye Kartları

Bu fikir hem sizi, hem de misafirlerinizi mutlu edecek.Üstünde “Sizce aşk nedir?”, “İlk çocuğumuzun ismini ne koyalım?” gibi soruların bulunduğu kartları yemek masalarının üstüne yerleştirmek, hem misafirlerin eğlenceli vakit geçirmesine katkıda bulunacak hem de düğünden sonra size ve eşinize misafirlerinizden güzel bir hatıra kalacak. Deneyimli çiftlerden alacağınız onca yararlı tavsiye de cabası.

ib_api_p_1493932

Lavabo Kapılarını Çocukluk Fotoğraflarınızla Süsleyin

Eğlenceli düğün fikirleri ana mekanlarla sınırlı değil. Bayanlar tuvaletinin kapısına gelinin, erkekler tuvaletinin kapısına damadın fotoğrafını asmak eminiz pek kimsenin aklına gelmez. Lavabo kapılarını bile düşünmüş olmanızsa hem misafirlerinizin ne kadar düşünceli olduğunuzu düşünmelerini sağlayacak, hem de yüzlerine tatlı tebessümler oturtacaktır.

ib_api_p_1834643

Küçük Misafirlerinize Boya Kalemleri Hediye Edin

Dans pistinde koşuşturan çocuklar birçok çiftin korkulu rüyası, çocukları düğüne davet etmemekse birçok kez misafirler tarafından hoş karşılanmıyor. Peki çocukların ilgisini başka yöne çekerek onları pistten uzak tutmaya ne dersiniz? Çocuk masalarına yerleştireceğiniz küçük boya defterleri ve kalem setleri, küçük misafirlerinizin düğün boyunca hevesle boya yapmalarını ve düğünden hoş anılarla ayrılmalarını sağlayacaktır.

ib_api_p_1319360

Misafirlerin Nikah Töreninden Düğün Mekanına Ulaşımını Eğlenceli Hale Getirin

Nikah salonunuz ayrı, balonuz ayrı yerde mi? Zevkinize göre misafirlerinizin ulaşımını çeşitlendirebilirsiniz. Nostaljik bir çiftseniz eğer, misafirleriniz için at arabaları kiralayabilirsiniz veya amerikan filmlerinden esinlenerek sarı renkli okul servislerini ayarlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra yolculuğu eğlenceli şarkılarla kişiselleştirebilir ve otobüsün üstüne isimlerinizin yazdığı bir tabela yerleştirebilirsiniz.

Hatırlamaya Değer bir Ziyaretçi Defteri

Sıkıcı defterler artık geride kaldı, eğlenceli düğün aksesuarları arasına kesinlikle ziyaretçi defterleri de giriyor. Ziyaretçi defterinizi daha eğlenceli hale getirmek adına, müstakbel eşinizle birlikte güzel bir fotoğraflarınızı büyük parçalı puzzle haline getirin ve her bir misafiriniz bir puzzle parçasının arkasına iyi dileklerini yazsın.

ib_api_p_1817472

Gelinlik Değişimi

Elbette düğünler hem gelinle, hem de damatla ilgili – ama kabul edelim düğünlerin asıl starları her zaman gelinler olmuştur. Bu yüzden nikahın ardından gelinin uzun, zarif gelinliğini değiştirerek daha kısa ve deli dolu bir gelinlik giymesi tüm misafirleri şaşırtacaktır! Bu gelinlik daha önce aldığınız bir kokteyl elbisesi de olabilir, göz alıcı yeni bir elbise de olabilir. Her şekilde, eğlenmenize bakın! Gelinliğinizi değiştirmek sizin için mümkün değilse başka bir değişiklik yapın: Saçınızı açın, ayakkabılarınızı değiştirin veya kıyafetinize birkaç özgün takı ekleyin.

Koreografisi Çalışılmış Bir Dans Gösterisi

Düğünden önce birkaç dans dersi alın, ancak klasik vals veya tango gösterisi yerine yüksek enerjili swing dersleri alın ve herkesi daha ilk dansınızda şaşırtın. Beklenmedik bir sürpriz planlamak adına eyleme babanızı, hatta dedenizi bile dahil edebilirsiniz.

Bir Ressamla Anlaşın

Bir ressamla anlaşarak, düğününüzü canlı olarak bir tabloya dönüştürmesini rica edin. Bu tablo nikah töreninizi, pasta kesme anını veya dans sahnelerini içerebilir. Daha sonra bu tablonun herkesin evini süsleyen düğün fotoğraflarından farklı olarak salonunuzda nasıl duracağını hayal edebiliyor musunuz? Daha farklı bir seçenek için karikatür sanatçılarını da olaya dahil etmeyi düşünebilirsiniz.

ib_api_p_351478

Eğlenceli Düğününüzün Anahtarı: İyi bir DJ

Son olarak eğlenceli düğün müzikleri, eğlenceli bir düğünün en önemli ayrıntısı. Elbette roman havaları, Ankara’nın Bağları ve Ege yöresinde bir düğün gerçekleştiriyorsanız zeybek ülkemizdeki düğünlerin olmazsa olmazı. Ancak iyi bir DJ ile geleneksel müziklerin dışına çıkabilir ve misafirlerinize çılgınca dans ettikleri, unutulmaz bir gece yaşatabilirsiniz! 80’ler ve 90’lara ait Türkçe pop şarkılara avaz avaz eşlik etmek, Elvis Presley gibi Rock n Roll krallarının şarkıları eşliğinde dans etmek kabul edelim her düğünde karşılaşamadığımız, ancak özlediğimiz manzaralar. Görüştüğünüz DJ ile düğünden önce görüşmeyi, dilediğiniz şarkıları da repertuarına eklemesini istemeyi ve son olarak listeyi birlikte tekrar gözden geçirmeyi unutmayın.

Peki sizin eglenceli dugunler icin yaratici fikirler repertuarınız nedir? Hangi etkinlikleriniz misafirlerinizden tam puan aldı ya da hangi fikri gerçekleştirmek için can atıyorsunuz? Yorumlarınızı bizimle paylaşarak diğer okurlarımızla verimli bir beyin fırtınasına katılabilir, düğünlerinize eğlence katacak bir çok yeni fikir üretebilirsiniz.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!