Ekonomik Balayı Önerileri

Düğün hazırlıkları sırasında yapılan harcamalar genelde gelin ve damatların balayı bütçesinden kısmasına neden oluyor. Bu nedenle ekonomik balayı önerilerine yönlenmeniz doğal. Düğün hazırlığı süresince endişeye sebep veren finansal durum yüzünden ekonomik balayı daha çekici gelecektir. Daha önce yayınladığımız Balayı Planlarken Dikkat Edilmesi Gerekenler  yazısında belirtildiği gibi hazırlıklara erken başlamak ve başlamadan önce bütçe hazırlamak oldukça faydalı olacaktır.

Ekonomik balayı için en iyi fikir, firmaların erken rezervasyonlarını takip etmek. Yaz ayları için kasım ayında başlayan erken rezervasyonların sunduğu imkanlar oldukça fazla. Kalmak istediğiniz otelin en iyi odalarından birine erken rezervasyon sayesinde oldukça uygun bir fiyata rezervasyon yaptırabilirsiniz. Erken rezervasyon fırsatları hem yurt içi otelleri  hem de yurt dışı turları için geçerli. Aynı zamanda uçak biletlerini de ne kadar erken alırsanız o kadar ucuza gelir. Balayınızı erken planlamaya başlamanız karşınıza zaten erken rezervasyon fırsatlarını çıkaracaktır.

Dünyanın sahip olduğu sonsuz güzellikler, üç tarafı denizlerle kaplı olan ülkemiz ve zaten tatil planladığınız için sizi cezbedecek kataloglar, fotoğraflar var. Bu durumda karar verirken hayallere kapılmanız ve her yere gitmek istemeniz çok doğal. Bu yüzden ilk karar vermeniz gereken yapabileceğiniz harcama olmalıdır. Balayı için ayırdığınız bütçenizi düşünerek hareket ederseniz zaten yapacağınız balayı sizin için ekonomik olacaktır.

Ekonomik balayı için erken harekete geçerseniz apart kiralamak oldukça makul bir seçenek olabilir. Konaklamayı aşırı lükse kaçmadan seçebilirsiniz. Güzel bir otelin diğer odalarına göre daha uygun fiyatlı ve  manzarasız odalarını tercih edebilirsiniz. Gün içinde deniz, kum, güneş üçlüsüne kapılıp akşamları da yemek yiyeceğiniz ve eğleneceğiniz için ihtiyacınız olanlar eşiniz ve bir oda. Ekonomik olması için bu şekilde düşünerek odanızdan fedakarlık yapabilirsiniz. Herkes düğünden hemen sonra balayına gitmek ister, mevsime de buna göre karar verilir. Yaz aylarında her otelin veya turun fiyatı her zaman daha pahalıdır. Sezon sonuna doğru bir tarihte balayına gitmek ekonomik olacaktır.

Ekonomik balayı için mutlaka bir uzmana danışmalısınız. Karar verdiğiniz tatil veya otel seçeneğinize rezervasyon yaptırmadan önce bir tur operatörüyle görüşmek sandığınızdan daha fazla yarar sağlayabilir. Mümkün olan en ekonomik balayı tercihlerini size sunabilirler. Çok bilinmeyen ve uygun fiyatlı destinasyonlar, otellerin kampanyaları ve diğer konuda fırsatlardan sizi en iyi uzmanlar haberdar edebilir.

Eğer hem yurt dışına çıkmak hem de ekonomik bir balayı yapmak istiyorsanız uçak biletlerini erken almanız yurt dışı balayı için ekonomik bir hareket. Bir diğeri ise vizesiz destinasyonları tercih etmeniz. Bu sayede vize masraflarından kurtulabilirsiniz.

Yurt Dışında Vizesiz Balayı Destinasyonları arasından size en uygun olanını seçebilirsiniz.

 

 

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!