Ekonomik Bir Düğünün İpuçları

Hayalini kurduğunuz evlenme teklifi geldi ve arkasından ise birçok hazırlığı da beraberinde getirdi. Önce ailelerin tanışmasıyla sözlenildi, sonra nişan oldu ve şimdi sıra evlenmeye geldi. Her şeyin hayallerdeki gibi tıkır tıkır işlemesini kim olsa tercih eder, peki ama ya hayatın gerçekleri? Evlilik oldukça sorumluluk isteyen bir kurum gibi ezber lafları bir kenara bırakırsak eğer, düğün yapmak ciddi paralar gerektiriyor. Bu noktada durup düşünürsek, beklentilerimizi çok da yüksek tutmadan oldukça hoş ambiyanslar yaratarak ekonomik bir düğün de yaşayabilir ve yaşatabilirsiniz.

Düğün yapmak için saraylara, otellere ya da çok fazla para vererek kirayalayacağınız bir başka mekana ihtiyaç yoktur. Daha makul fiyatlara unutulmaz anlar yaşayabilirsiniz. Ekonomik bir düğün planlıyorsanız eğer harika alternatifler bulacaksınızdır. Biz sizlere ekonomik düğün yapmanın ipuçlarını bulduk. Eğer düğün rotanızı, bu yazıyı okuyarak belirlerseniz, siz de o hayalinizdeki düğüne oldukça makul fiyatlarla ulaşabilirsiniz. Bunun için biraz çevrenizden yardım almanız yeterli olacaktır. Yalnıız bu gibi yerler için kişi sayısını sınırlı tutmanız iyi olacaktır.

Kumsal

Yazlık evinizin kumsalı da dahil birçok sakin ve sessiz koylarda düğününüzü gerçekleştirme özgürlüğüne sahipsiniz. Özellikle koy bulduysanız, ne ala! Sadece tekneler ile ulaşımın olduğu koyları sakın aklınızdan çıkarmayın; saklı cennet işte oralar. Kumsalda kendi imkanlarınız ile gerçekleştireceğiniz bir düğün oldukça ekonomik olacaktır. İçeceklerden pastaya, dekorasyondan nikah şekerine kadar her şey el emeği ile hazırlanabilir. Kumsalda olacak bir düğün için ev limonatası harika bir içeçecek olacaktır ve yanında aperatifler. Nikah şekerlerinizi deniz kabuklarından yapabilirsiniz. Mumlar kumsala yakışan en güzel aksesuarlar. Mumlar, hoş bir ambiyans yaratmanın dışında mekana hoş bir ışık da verecektir.

Yazlık Bahçesi- Ekonomik Bir Düğün İçin İpuçları

Sizin ya da yakınlarınızdan birinin mutlaka yazlık evi vardır. Evet belki farklı bir şehir ve seyahat etmek zorunlu. Ama geldiğiniz nokta bir ev ve kalacak yer de mevcut. Konaklama için bir günlüğüne pansiyon ayarlayabilir, bahçenizde çadır kurabilir ve bir kısım davetlilieri de evde ağırlayabilirsiniz. Yazlık bahçenin kır düğününden hiçbir farkı olmayacaktır. Ağaçlardan sarkıttığınız lambalar biraz da salaş bir düğün için harika aksesuarlar olacaktır. Mevsim çiçeklerinden hazırlanmış nikah şekerleri de kurtuluşunuz olur.

Dağ Evi- Ekonomik Bir Düğün İçin İpuçları

Dağ Evi konsepti kış ya da sonbahar ayları için harika bir seçenek. Şehirde kıyılan nikahınızdan sonra ayarlanan dağ evine yolculuğunuz başlar ve sonrasında harika bir düğüne de imza atarsınız. Dağ evi konseptinde, şömine olmazsa olmazdır. Izgara sucuklar ve yanında ikram edilen sıcak şaraplar bu konsepte en çok yakışan unsurlardır. Dağ evine davet edeceğiniz kişi sayısının belli bir ölçüde olması sizi de zorlamayacaktır. Herkesin aynı yerde konaklayabileceği bir ev ve kişi sayısı ertesi gün için de harika bir ortam yaratacaktır.

Salaş Balıkçı- Ekonomik Bir Düğün İçin İpuçları

Salaş balıkçı mekanları, ekonomik düğün için harika mekanlara dönüşebilir. Sadece siz ve davetlileriniz ile harika zamanlar yaşayabilirsiniz. Mekanın kendi salaşlığı ile çok oynamadan dekorasyona müdahale ederseniz eğer ortam atmıosferini de bozmamış olursunuz. Davetlilere rakı- balık ve meze sunabilirsiniz ki bu inanın herkesin oldukça hoşuna gidecektir. Yakamozun denize vurduğu, mis gibi anason kokusu eşliğinde unutulmaz bir gece yaşayabilir ve yaşatabilirsiniz.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!