Ekonomik Sevgililer Günü Hediye Fikirleri

Sevgililer günü yılın en güzel günlerinden biri. Peki bu özel günde sevgilinizi hem ekonomik hem romantik hediyeler yapmak istemez misiniz?

Yılın sevgililer için en anlamlı günlerinden biri geldi çattı. Bu özel günde sevgilinizi biraz olsun mutlu etmek istemez misiniz? Küçük bir hediyeyle hem sevgilinizi mutlu edebilir hem de ona sizi hatırlatacak bir hatıra bırakabilirsiniz. Üstelik öyle pahalı hediyeler almanıza da gerek yok. Sevgilinize bütçenizi sarsmadan da hediye alabilirsiniz. Sizin için ekonomik sevgililer günü hediye fikirleri hakkında küçük bir araştırma yaptık.

ib_api_p_2093009

14 Şubat’ta sevgilinize, özel ama aynı zamanda ekonomik olarak da sizi yormayacak bir hediye almayı planlıyorsanız, sizin için bulup bir araya getirdiğimiz sevgililer günü hediye fikirlerini incelemenizi öneririz. Hediyenin büyüğü küçüğü olmaz. Bu noktada önemli olan, duygularınıza tercüman olacak en doğru hediyeyi belirlemeniz. Sevgilinizin baktıkça sizi hatırlayacağı ekonomik ve romantik bir hediye için biraz araştırma yapmanız, eğer kendiniz yapmak istiyorsanız da el becerilerinizi konuşturmanız gerekiyor. Hediye alırken sevgilinizin beğenilerini, zevklerini ve almak istediği şeyleri göz önünde bulundurursanız hem seveceği hem de rahatlıkla kullanabileceği bir hediye almış olursunuz.

Günümüzde özellikle internet üzerinden çok orijinal ve ekonomik hediyeler bulmak oldukça kolay. Burada artık iş tamamen sizin yaratıcılığınıza kalmış durumda.

Kişiye Özel Orjinal Hediyeler

Eğer tercihiniz kişiye özel hediye olması yönünde ise üzerinde sizin ve sevgilinizin isimlerinin yazılı olduğu yastık kılıfları tam size göre olabilir. Yastığı iki kişilik büyük tek bir yastık olarak da düşünebilirsiniz.  Ya da bozdur bozdur harca cinsinden, üzerinde sevgilinize ileride gerçekleştirmeyi vadettiğiniz bazı sözlerin yazılı olduğu eğlenceli bir çek defteri de oldukça orjinal bir hediye alternatifi olabilir. Bu çek defteri hem birlikte yapabileceğiniz bir aktiviteye dönüşecek hem de ilişkinize romantizm katacaktır.

ib_api_p_1246848

İş hayatında aktif bir sevgiliniz varsa, ona isme özel bir kalem hediye edebilirsiniz. Bunun dışında isme özel ofis setleri, ajandalar ve masa saatleri de ofis hayatında yoğun zaman geçiren sevgiliniz için kullanışlı ve özel bir hediye olacaktır.

Yine isim yazılı bir kupayı sevgilinizin sevdiği bir paket kahve veya çayla birlikte hediye etmek de özellikle çay veya kahvesever insanlar için içi ısıtan bir hediye olacaktır.

Sevgilinizle birlikte çekilmiş farklı fotoğrafları koyacağınız çeşitli ebatlardaki çerçevelerde hem güzel bir hediye olacak hem de sevgiliniz baktıkça sizi hatırlayacaktır. Masa üstü veya duvar versiyonları olan çerçevelerdeki fotoğraflara baktıkça sevgilinize mutlu anlarınızı hatırlatacaktır.

Sevgililer günü hediye fikirlerinin arasındaki bir başka seçeneğiniz de “dilek feneri” olabilir. Belki biraz klasik bir hediye gibi gelebilir ama yine de romantik bir ortamda birlikte dilek tutup gökyüzünde süzülmesini izlemekten keyif alacağınızı düşünüyoruz.

Yan yana olduğunuz bir fotoğrafınızı büyütüp puzzle haline getirerek de sevgilinize güzel bir jest yapabilirsiniz. Puzzle parçalarını klasik karton bir kutu yerine şık bir cam şişeye, örneğin boş bir şarap şişesine yerleştirirseniz, daha hoş bir görünüm elde edebilirsiniz. Puzzle birlikte yapmak da eğlence vakit geçirmenizi sağlayabilir. Sonrasında birlikte yaptığınız puzzle ı çerçeveleterek duvarınıza asabilirsiniz.

Eğer sevgilinizin bilgisayar ve teknoloji merakı varsa, üzerine birlikte olduğunuz bir fotoğrafı bastıracağınız bir mouse pad de güzel bir fikir olabilir. Üstelik sürekli elinin altında olacağı için baktıkça sizi hatırlayacaktır.

Tasarım kolye ve bileklikler, isim yazan takı hediyeleri her zaman iyi bir hediye alternatifidir. Sevgiliniz hediyenizi her zaman yanında taşıyacak ve sizi her zaman yanında hissedecektir.

ib_api_p_163786

El Emeği Göz Nuru- El Yapımı Hediyeler

Eğer hediyenizi tamamen kendi ellerinizle hazırlama isterseniz de sizin için önerilerimiz olacak. El becerileri olan biriyseniz sevgilinize bir atkı ve bere örebilirsiniz. Ya da takı yapma kabiliyetiniz varsa onun için bir kolye ya da bileklik tasarlayabilirsiniz. Yetenekleriniz doğrultusunda kendi ellerinizle yapacağınız bu hediyelerin anlamı çok daha büyük olacaktır.

Biraz zahmetli gibi görünse de, aslında hazırlanışı oldukça basit olan ev yapımı kurabiyelerle de sevgilinizi şaşırtabilirsiniz. Hem kurabiyeler için alacağınız malzemelerin maliyeti çok yüksek değil, hem de sevgilinizin oldukça beğeneceği bir hediye olacak. Sonuçta kurabiyeleriniz belki kusursuz olmayacak ama unutmayın ki bunu değerli kılan zaman harcayıp kendi ellerinizle yapmış olmanız. Kurabiyelerinizi kalpli ve farklı renklerde hazırlayarak da sevgililer günü ruhunu yakalayabilirsiniz.

ib_api_p_1182250

Film izlemekten hoşlanan bir sevgiliniz varsa ona sevdiği film veya dizilerin DVD’lerini alıp güzel bir paketle ona hediye edebilirsiniz. Daha sonra o filmleri birlikte izleyebilir, güzel vakit geçirebilirsiniz.

Sevgilinize hobileri doğrultusunda bir hediye almanız hem hobilerini gerçekleştirmesine yardımcı olacak hem de birlikte daha kalite zaman geçirmenizi sağlayacaktır. Bahçe işleriyle ilgilenen veya meraklı olan bir sevgiliniz varsa ona bahçe işlerinde kullanabileceği küçük el aletlerinden oluşan bir set alabilirsiniz. Resim yapmayı seven bir sevgiliniz varsa tuval ve boyalardan oluşan bir set çok şık bir hediye olacaktır.

Çeşit Çeşit Süprizli Hediye Kutuları

Bunun dışında hediyelerde çeşitlilik olsun isterseniz sevgilinize bir hediye kutusu hazırlayabilirsiniz. Hediye kutuları içine küçük küçük birden fazla hediye koyabilirsiniz. Hazırladığınız bu küçük hediye setlerini tek tek paketleyip ambalajladığınızda ise sevgilinize hem çok fazla hediye verecek hem de merak ve heyecanını arttıracaksınız. Hediye kutusu ile size üç farklı alternatif sunacağız. Ama sevgilinizin zevklerine ve ilgi alanlarına göre bu kutuları genişletmek ve farklılaştırmak tamamen sizin elinizde. Bu hediye için öncelikle güzel bir kutu ve paket kağıtları almanız gerekiyor. Çünkü hediye setlerini siz oluşturup, paketlemelerini de yine siz yapacaksınız.

İlk hediye kutusu önerimiz sevgilinize çocukluğunu hatırlatacak çikolata, şekerleme ve içeceklerden oluşan bir hediye seti olacak. Özellikle artık çok yaygın bulunmayan çocukluğumuzun tatlarını bulmak için biraz araştırma yapmanız ve dolaşmanız gerekecektir. Sevgilinize çocukluğunu ve mutlu anları hatırlatacak bu kutu çok eğlenceli bir hediye alternatifi olacaktır.

İkinci sevgiliye alternatif hediye önerimiz ise kozmetik ve bakım ürünlerinden hoşlanan sevgililer için. Hem kadınlar hem de erkekler için farklı farklı hazırlanabilecek olan bu kutu içine kozmetik malzemeler, küçük parfümler sabunlar, kremler, kolonyalar koyabilirsiniz. Ürünlerin küçük boylarından alarak hazırlayabileceğiniz bu set kendine özen gösteren bakımlı sevgililer için güzel bir hediye alternatifi olacaktır.

Bir başka hediye alternatifi ise sağlıklı yaşam ve doğal beslenme ile ilgilenen bir sevgiliniz varsa ona sağlıklı yiyeceklerden oluşan bir hediye kutusu hazırlayabilirsiniz. Kutunuzun içine sağlıklı yiyecekler, atıştırmalıklar, çaylar dışında sağlıklı yaşamla ilgili bir kitap veya sağlıklı tarifler kitabı da eklerseniz kutunuz çok daha zengin görünecektir.

ib_api_p_159630

Sevgililer günü hediye fikirleri içinden kararınız ne yönde olursa olsun, sevgiliniz eminiz ki hediyenin fiyatı ile değil, sunumu ve duygularınızı ne kadar yansıttığınızla ilgilenecektir.

Hediyelerinizin dışında onların paketlemelerini de kendiniz yaparak hediyelerinizin daha şık ve güzel görünmelerini sağlayabilirsiniz.  Hediyenize iliştireceğiniz küçük kartlar, balonlar, etiketler de hediyenizi daha güzel hale getirecektir.  Hediye kadar hediyeyi nasıl verdiğiniz de çok önemli.  Hediyenizi verilen sevgilinize onu ne kadar çok sevdiğinizi söylemeyi unutmayın. Aşkınızı anlatmanın sadece küçük bir yolu olan sevgililer günü hediyeleri için sizin önerileriniz neler?

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!