El Yapımı Gelin Saç Aksesuarları

Heyecan dorukta! Yıllardır hayalini kurduğunuz günlere hazırlıklar başladı. Gelinliğiniz, mekan, ayakkabılarınız, çantanız her şey hazır! Tüm bunlar gerçekleşirken zaman su gibi akıp geçiyor. Kalbiniz her daim küt küt atıyor! Evlendiğiniz ve yeni bir dünyaya adım attığınız ogün için kusursuz bir gelin olmak istiyorsunuz. Her şey hazırkan sıra saç ve makyaja geliyor. Duvak yerine saç aksesuarı kullanmaya karar veriyorsunuz. Sizin aksesuarınız kesinlikle el yapımı olmalı! El yapımı olan şeylere kıymet vermenizin ötesinde, sizin için daha anlamlı olacağını düşünüyorsunuz. El yapımı gelin saç akesuarınıza karar verirken bulunduğunuz mevsime göre kareket etmeniz en doğru kararlardan biri olacaktır. Sonrasında gelinliğiniz, mekan, saç ve makyaj stilinizi de göz önünde bulundurarak harika bir saç aksesuarına sahip olabilirsiniz. Saç aksesuarınıza karar verdikten sonra yapmanız gereken sadece malzemeleri elde etmek. Kendi gelinliğinizin saç aksesuarını yapmak oldukça özel olacak. Bizim de sizler için derlediğimiz el yapımı saç aksesuarlarına bakarak fikir edinebilirsiniz.

Mevsim Çiçekleri- El Yapımı Gelin Saç Aksesuarları

El yapımı gelin saç aksesuarlarında en popüler olanı mevsim çiçeklerinden yapılmış olanlarıdır. Her mevsimin kendine özgü çiçekleri olması, işinizi kolaylaştıran en büyük unsur. Mevsim çiçeklerinden ister taç, ister kocaman bir dal çiçek ile toka ya da uzun saçlarınızın arasına serpiştirilmiş çiçeklerle romantik bir hava yakalayabilirsiniz. Baharda papatyalar saçlarınıza çok yakışırken, sonbahar aylarında da kuru dallarla yapılmış ve aralarına inciler serpiştirilmiş saç aksesuarı gelinliğinizle bütünlük oluşturacaktır. Yaz ayında ise hippi tarzı alından geçen çiçek taçlarını tercih edebilirsiniz. Kış ayında ise beyaz yaseminler saçınıza çok yakışacaktır.

Uçuk Kaçık- El Yapımı Gelin Saç Aksesuarları

Sıradan bir gelin olmak istemiyorsanız eğer şimdi size önereceğimiz el yapımı gelin saç aksesuarları tam da size göre. Duvak kullanmak size oldukça geleneksel geliyorsa düğün mevsiminize göre kullanacağınız malzemeler ile ortaya harika bir saç aksesuarı çıkarabilirsiniz. Saman ya da burçaklardan yapılmış saç aksesuarı yazın ve bahar ayları için ideal bir saç aksesuarı olabilir. Kocaman yapma beyaz güllerle kendinize bir taç hazırlayabilir ve önüne mini duvak tarzında tül takabilirsiniz; bu saç aksesuarı da kış ayları için oldukça dikkat çekici olabilir. Ormada gezinirken gözünüze çarpan o kuş tüyleri de bir işe yarayabilir! Hepsini bir araya getirerek ve dip kısımlarına örgü ip geçirerek sonbahar ayında gerçekleşecek düğününüzü harika bir aksesuar ile tamamlayabilirsiniz.

Vintage Dokunuşlar- El Yapımı Gelin Saç Aksesuarları

Eskilere meraklı biriyseniz ve el yapımı saç aksesuarımda mutlaka vintage dokunuşlar olmalı diyorsanız doğru yerdesiniz. Vintage dükkanları gezerek oldukça sürpriz şeylerle karışalabilirsiniz. Birbirinden bağımsız şeylerle eve döndüğünüzde ortaya çıkan harika bir saç aksesuarına siz de çok şaşıracaksınız! Eski kumaş parçalarından, kolye ya da küpe uçlarından, sararmış yapma çiçeklerden ve inci tanelerinden oldukça hoş şeyler orataya çıkacaktır. Yaratıcılığınızı kullanın ve size önerdiğimiz saç aksesuarlarına da bakarak kendi saç aksesuarınızı yaratın!

Kumaş Parçaları- El Yapımı Gelin Saç Aksesuarları

Her yerden bulabileceğiniz kolay malzemeler ile doğal, romantik ve yaratıcı işler ortaya çıkarabilirsiniz. Naif bir gelin olmak istiyorsanız eğer kumaşlar  işinize yarayacaktır. Satenler, tüller, ipekler ve daha niceleri sizin o istediğiniz saç aksesuarınız için mükemmel parçalar. Saç aksesuarınız için bu kumaşlar size ister kurdela olur isterseniz de saçlarınızın arasında bağımsızca hareket eden şeyler.. Tercih sizin; bu harika kumaş parçaları ile kendinize oldukça hoş ve istediğiniz yalınlıkta saç aksesuarı yapabilirsiniz.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!