El Yapımı Nikah Şekerleri

El yapımı nikah Şekerleri de her şey gibi form değiştirdi. Önceden bildiğimiz klasik nikah şekerlerinin yerini artık her geçen gün farklı malzemeler ile hazırlanmış dikkat çekici tasarımlar aldı. Bundan dolayı şikayetçi miyiz? Tabii ki hayır. Neredeyse her düğüne artık, “acaba nikah şekerleri nasıl?” diye gider olduk. Fabrikasyon nikah şekerleri ile birlikte mübalağa yapmayı da bir kenara bırakırsak eğer, bizi neler karşılayacak bir bakalım.

Sizler için araştırıp, en özel fikirleri ortaya koyduğumuz bu yazıda, el yapımıı nikah şekerlerini derledik. Lavanta dolu keselerden evde hazırlanan esanslara kadar büyülü bir yazı hazırladık! Düğün gününüzün heyecanını, unutulmaz nikah şekerleri ile taçlandırdık!

Keseler

Nikah gününüzü unutulmaz kılan en önemli şeylerden birinin nikah şekeri olmasının, nikah şekerlerine biçtiğiniz değeri daha da bir anlamlı kılıyor. Davetlilerin belki de hemen tüketip oracıkta bir kenara bırakacağı nikah şekerlerini unutun ve onlara hayat boyu ellerinin altında olacak bir anı bırakın!

Keseler nikah şekeri olmak için ideal bir malzeme. Hazır makinanız varken siz de yapabilir ya da terzinize davetli sayısına göre diktirebilirsiniz. Kesenizi dilediğiniz formda yaptırıp, farklı malzemeler ile süsleyebilirsiniz; dantel, tül, ipek ya da şifon.. İçini ise kuru meyve kabukları , kurumuş çiçeklerle ya da lavanta ile doldurabilirsiniz.

Esanslar

Toptancılarda rahatlıkla bulabileceğiniz farklı ebatlardaki şişeler, esanslarınıza harika ev sahipliği yapabilir! Hazır bulduğunuz şişelerin içine, şu günlerde oldukça popüler olan kendi parfümünü ya da kendi kolonyanını kendin yap hesabı evde yapabilir ve şişeleyerek harika bir nikah şekeri yaratabilirsiniz. Sonrasında şişenizi dilediğiniz gibi süsleyebilir ve sevdiklerinize kokusu ile birlikte düğün gününüzü hatırlatacak hoş bir hatıra sunabilirsiniz. Emin olun bu fikir, davetlilerinizin de oldukça hoşuna gidecektir.

Şekerlemeler

Evde kolaylıkla hazırlayacağınız şekerlemeler ile birlikte entegre edeceğiniz farklı materyaller harika nikah şekerlerine sahip olmanızı sağlayabilir. Dilediğiniz içerikte hazırlayacağınız şekerleri, farklı kalıplara koyarak istediğiniz şekli verebilirsiniz. Şekerlemelerle kaplayacağınız meyveler de ilginç görünebilir. Mesela küçük büyük herkesin severek yediği elma  şekeri bunun için iyi bir tercih olabilir. Tüm bunları hazırladıktan sonra, şekerlerinizi tüllerle, ipek ya da kanvas kumaşlar ile süsleyebilir, ortaya harika bir sunum çıkarabilirsiniz.

Bakım Ürünleri

Bu özel günde sizinle olan sevdiklerinize mis kokulu sabunları, kremleri ya da dudak bakım kremlerini nikah şekerine dönüştürerek onları şaşırtabilirsiniz. Sabun kalıpları alarak evde kolaylıkla hazırlayacağınız el yapımı sabunlarınızı, güzel bir paketleme ile nikah şekeri yapabilirsiniz. Artık her yerde tarifi yazan ve bal mumundan yapılma dudak kremleri harika bir kavanozun içinde güzel bir nikah şekeri alternatifi olabilir. Yine minik kavanozlarınızın içine kendi yapmış olduğunuz kremlerden koyarak güzel bir paketleme ile nikah şekeri yapabilirsiniz. Bunlar sevdiklerinizi şaşırtacak ama özellikle bayanların oldukça hoşuna gidecektir!

Mesaj İçerikli Olanlar

En mutlu gününüzde sevdiklerinizin yüzünü bir kez daha güldürmeye ne dersiniz? Mesaj içerikli nikah şekerleri hazırlayarak, davetlilerinize düğünden ayrılırken de hoş bir anı, yüzlerinde tebessüm bırakabilirsiniz. Hazırladığınız keselere ilk yardım çantası imajı vererek içlerini bonibon ile doldurup, “birbirimizin ilacıyız” gibi bir yaklaşım gösterebilirsiniz. İçini bal ile doldurduğunuz kavanozlarınızı süsleyip “ ağzımızın tadı hiç bozulmasın” gibi geleneksel laflar yazabilir ya da nikah şekerinizin içine bir adet nazar boncuğu koyarak “ aman, nazara gelmeyelim” diye atıfta bulunabilirsiniz!

 

 

 

 

 

 

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!