El Yapımı Söz Yüzüğü Modellerine Göz Atalım

Mutluluk diyarı evlilik hanesine giriş yapmaya artık hazırsınız. Sevdiğiniz ile uzun bir yola beraber adım atmaya ve bu yolda birlikteliğinizi resmiyete dökmeye, eşe dosta duyurmaya karar verdiniz. Yapacak elbette çok şey var. Düğün dernek işleri öyle kolay değil. Gözünüz korkmasın bu süreç hem yorucu hem de çok eğlencelidir. Fakat düğün ve nişandan önce evlilik yolunda ilerlediğinizin göstergesi olarak söz yüzükleri takılır. Söz yüzüğü ve nişan yüzüğü ve evlilik yüzüğü farklı şeylerdir. Evlilik yüzüğünün maddi değeri diğerlerine göre daha yüksek tercih edilir. Meşhur tek taş yüzükler evlilik yüzüğü olarak takılır. Nişan yüzüğü ise genellikle altın alyanslardır. Söz yüzüklerini ise, çiftlerin evlilik kararı aldıktan sonra kendi aralarında taktıkları yüzükler olarak nitelendirebiliriz. Maddi beklentisi daha düşüktür. Gümüş veya altın olabileceği gibi pırlanta taşlar ile de süslenmiş birçok söz yüzüğüne rastlayabilirsiniz. Söz yüzükleri nişan ve evlilik yüzüklerine göre çok daha geniş model yelpazesine sahiptir. Özellikle son yıllarda çiftlere özel tasarlanmış her çeşit el yapımı söz yüzüğüne rastlamak mümkün.

alyans modelleri 2012-18

El yapımı söz yüzüğü son yıllarda çeşitlenen modelleri ile beraber çiftler tarafından sıklıkla tercih ediliyor. O halde her türlü zevke hitap edebilecek el yapımı söz yüzüklerine bir göz atalım. El yapımı yüzükler genellikle gümüş olarak üretilir yanı sıra altın ve rodyum kaplamalar yapılarak değerli taşlar ile süslenebilmektedir. Her bütçeye uygun sayısız modele sahip söz yüzüklerini bulabilirsiniz.

Ek yapımı söz yüzüğünde özellikle işlemeler ön plana çıkmaktadır. Grek motifleri, arapça hat yazıları, barok işlemeleri, saat ve tarih rakamları, osmanlı motifleri ve örgü biçimleri gibi daha nice tasarım yüzüklere işlenebilmektedir. Her halükarda sizin zevkinize uygun yüzükleri bulmanız münkün olacaktır. El yapımı olarak tasarlanan yüzüklerin en büyük avantajı sayısız modeli üretme imkanı olmasıdır. Bu yüzükler ince ve zarif olarak tercih edilebilir. Günümüzde işlemeler ve taşların eklendiği abartılı yüzükler bir hayli tercih ediliyor ve haliyle biraz daha kalın ölçüde modelleri de oldukça fazla. Taş süslemelerinde sis zirkon taşları genellikle tercih edilir. Özellikle kübik zirkon taşları pırlanta görünümündedir. Yüzüklerin çift kenarı boyunca eklenen zirkon taşlar bayanların oldukça hoşuna gidecek türden modellerdir. Erkek söz yüüzkleri ise daha az taşlı olarak tercih ediliriler. Erkek yüzüklerinde desenler daha ön plandadır. Çiftlerin alacağı söz yüzüklerinde uyum çok önemlidir. Bu yüzden her iki kişi içinde üretilen el yapımı söz yüzüğü aynı modelin kadın ve erkeğe küçük değişiklikler ile uyarlanmış halidir.

 

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!