Elmas Kolye Mi? Pırlanta Kolye Mi? Hangisi, Neden Tercih Edilmeli?

Bayanlar biliyoruz, şıklığınıza çok önem veriyorsunuz. Fakat hem kıyafetinize uygun hem gideceğiniz mekana uyumlu kolyeyi seçerken çok sönük ya da çok abartılı görünmekten korkuyorsunuz. Aklınızda soru işaretleri var ve siz hangi takıyı seçmeniz gerektiğini düşünürken şık bir davete, dostlarınızla sıcak bir öğle yemeğine ya da sevgilinizle romantik bir akşam yemeğine geç kalmanızı istemeyiz. “Elmas kolye kullanırsam çok mu klasik ve yaşlı bir havaya bürünürüm? Pırlanta kolye çok mu abartılı olur?” gibi sorularınızı bir kenara bırakın ve yazımızın devamını gönül rahatlığıyla okumaya başlayın!

Öncelikle elmas kolye ile pırlanta kolye arasında ki farkı söylemek gerekirse, en kaba tanımıyla; pırlanta, elmasın işlenmiş halidir. Bu yüzden elmas kolye ya da pırlanta kolye kullanırken içiniz rahat olsun çünkü değer açısından ikisi de aşağı yukarı aynı. Unutmayın önemli olan sizin onu nasıl taşıdığınız!

Elmas Kolye En Çok Kimler Tarafından Tercih Edilmelidir?

Elmas kolye, taşının yapısı gereği daha çok klasik ve otantik bir havaya sahip. Bu yüzden 30 yaş üzeri kadınların, elmas kolye tercih etmesi daha uygun olacaktır. Elmas kolye, size hem daha olgun bir hava katacak hem de yaşınızın vermiş olduğu klasik giyim tarzınızla güzel bir uyum içerisinde olacaktır. Elmas bir kolye, her ne kadar genç kadınların beğenisini çekse de günlük hayatta kullanmak için doğru bir seçim olmayacaktır. Üzülmeyin genç hanımlar! Sizler için de, en az elmas kolye kadar şık, zarif ve değerli bir kolye mevcut; karşınızda pırlanta kolye.

elmas-kolye-eros-pirlanta

Hem Gencim Hem Şık Diyorsan Doğru Seçim Pırlanta Kolye

Pırlanta kolye, elmas kolyeye göre kesim açısından daha narin bir görünüme sahip. Daha çok özel bir anlama sahip olan pırlanta kolyeler, genç bayanlar için en doğru seçim olacaktır. Hem günlük hayatta hem de özel davetlerde rahatlıkla kullanabileceğiniz pırlanta kolyelerle ışıl ışıl parlayacaksınız. Çok önemli bir ayrıntıyı unutmadan söyleyelim. Eğer pırlanta kolye alacaksanız ya da hediye edecekseniz, pırlanta yüzükle uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz. Pırlanta kolyelerde zincir seçimi de en az kolye seçimi kadar önemlidir. Pırlanta kolyenizin taşının büyüklüğüne göre zincir seçimi yapmalısınız ki kaba bir görüntü oluşmasın. Örneğin, küçük taşlı bir pırlanta kolye seçtiyseniz, zincir olarak daha narin ve ince bir zincir seçmeniz sizi daha şık ve kibar gösterecektir.

 

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!