Elmas Set ile Tarzınızı Farklı Kılın

Tarih boyunca gücün, sevginin, cesaretin, sonsuzluğun sembolü olan elmas bilinen en değerli taşlardandır. Eski zamanlardan bu yana hayranlık uyandıran elmasa birçok uygarlık farklı anlamlar yükledi. Romalılar elmasa yıldızdan kopan parçalar derken Yunanlılar bu nadide taşa Tanrı’nın gözyaşları ismini verdi.

elmas-set-eros-pirlanta

Mücevherlerin en uzun soluklusu ve ölümsüzü olan elmas, oldukça dayanıklı ve herhangi bir zarara uğramayacak yapıda bir taştır. İnsanoğlunun tanıdığı en sert doğal madendir dersek yanlış olmaz. Bu nedenle de tarih boyunca ayrı bir yere sahip olmuştur.

Bu kadar değerli ve özel bir taşı geçmişte olduğu gibi bugün de çeşitli takılarda görüyoruz. Her kadın kendine has tarzıyla bütünleşecek taşı tercih ediyor elbette, muhteşem görüntünüzü harika bir taşla süslemek için elmas set kullanmaya ne dersiniz?

Elmas setler tarihin önemli dönemlerinde sultanlar tarafından tercih edilmiş görkemli takılardır. Günümüzde irili ufaklı her boyutta yapılabilen değerli taşlı takılar sizin de gerdanınızı süsleyebilir.

Belirttiğimiz gibi elmaslar insanoğlunun bildiği en dayanıklı değerli taştır. Bu nedenle küçük elmas taşlı setleri günlük hayatınızda da klasik bir tarzınız varsa rahatlıkla kullanabilirsiniz. Daha büyük taşlı elmas setlerinizi ise şık bir davete giderken rahatlıkla kullanabilirsiniz. Sade ve koyu renk bir kıyafetle buluşturacağınız elmas setinizin ışıltısı gözleri kamaştıracaktır.

Uygun renkleri elmas takılarla süslediğinizde ortaya çıkacak görüntüyü hayal edebiliyor musunuz? Özellikle elmas setlerde kullanılan diğer değerli taşlarla oluşan bütünler de göz alıcı olmaktadır. Mesela mürdüm rengi bir elbise üzerinde elmas ve yakut tasarımını düşünebilirsiniz.

Şıklığınızı tamamlamak için elmas takıları kullanacaksanız mutlaka doğru renk kıyafet seçimi yapmalısınız. Renkli taşın yer almadığı sade elmas bir set kullanmak isterseniz özellikle siyah elbiseleri seçmenizi öneririz. Güzel bir elmas sete sahip olabilirsiniz fakat o muhteşem taşı doğru elbiseyle birleştirmezseniz hayal ettiğiniz ihtişamdan uzak bir görüntü elde edersiniz.

Elmas özellikle eski Antik dönemi çağrıştırdığı için resmi kıyafetlerle daha çok tercih edilmektedir. Şık davetlerde, önemli toplantılarda veya yemeklerde takılması çok daha uygundur. Kraliyet ailesi mensubu etkisi yaratmak istiyorsanız elmas setler tercih etmelisiniz.

İhtişam denildiğinde akla ilk gelen madenlerden olan elmasın etkileyiciliğiyle oluşturulan elmas set kullanarak gittiğiniz davetlerde göz alıcı şıklığa ulaşmanız mümkündür. Saflık, sevgi ve neşe getirdiğine inanılan elmas, sonsuzluktan bir parçadır ve sonsuzluğun simgesi bu taş kıyafetlerinizi en güzel şekilde tamamlayacaktır. Elmasın verdiği asaleti gururla ve zevkle taşıyabilirsiniz.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!