En Anlamlı 3 Kız İsteme Çiçeği

Özenle seçilen kız isteme çiçeği ve çikolatası, ömür boyu hatırlanacak kız isteme töreninin en önemli parçaları olmaya devam ediyor.

Uzun süredir hazırlanmakta olduğunuz o heyecanlı gün yaklaşıyor. Siz de özellikle kız isteme törenlerinde kız tarafının en çok dikkatini çekecek olan kız isteme çiçeği için araştırmalarınıza devam ediyorsunuz. Bu özel günde iki ailenin üyeleri bir araya gelerek tatlı heyecanlar yaşıyor ve en önemlisi getirdiğiniz hediye, ikramlar uzun süre akıllardan silinmiyor. Bu yüzden de erkek tarafı olarak hediye ve ikramlarınıza özellikle dikkat etmeniz gerekiyor.

24793013

Öncelikle kız isteme merasimi için çiçek alırken dikkat etmeniz gereken, alacağınız çiçek her ne olursa olsun toplamda tek sayıda olması gerektiğidir. Yani 11, 13, 15, 21 ya da 41 adet çiçeği buket olarak hazırlatabilirsiniz. Kız isteme çiçeği sayısının tek olması, “Sen benim için bu dünyada teksin.” anlamına geliyor. Böylece, birlikte bir ömür geçireceğiniz özel kadına sözsüz bir mesaj vermiş oluyorsunuz. Kız istemede alınacak çiçek çeşidinde ilk olarak gelin adayının sevdiği bir çiçeğe yoğunlaşabilirsiniz. Eğer kır çiçekleri seviyor ise, alacağınız bir buket gül içine birkaç dal kır çiçeği serpiştirebilirsiniz. Çünkü kız istemede tek başına kır çiçeği götürmek günün anlam ve önemini hafifletebilir.

red-rose-vase

Kız isteme merasiminde kıyafetlerinizden götüreceğiniz çiçeğe kadar her şeyde biraz abartı olması gerekiyor. Bu yüzden de tercihinizi büyük bir buket gülden yana kullanırsanız akıllardan çıkmayacak bir merasimin gerekliliklerini yerine getirmiş olursunuz. Ayrıca, çiçekleri vazo içinde alırsanız, gideceğiniz evde vazo olmaması ihtimaline karşı da önleminizi almış olursunuz. Böylece kız evinin böyle bir günde telaşlanmasını önlersiniz.

askimsin-643

Kırmızı güllerden oluşan bir demet çiçek her zaman ilgi çekiyor ve herkesin beğenisini kazanıyor. Ancak yine de farklılaşmak ve sevdiğiniz insana kendisini özel hissettirecek bir jest yapmak gerekiyor. 41 adet çiçekten oluşan büyük bir bukette 40 adet kırmızı gül ve 1 adet de beyaz gül yerleştirerek bunu yapabilirsiniz. Bunun anlamı “41 kere maşallah” ve “Sen benim için bu buketin ortasındaki tek gül kadar özelsin” demek. Müstakbel geline kız isteme çiçeği aracılığıyla verdiğiniz sözsüz mesaj onu bu özel günde çok mutlu edecek.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!