Düğününüzü Unutulmaz Kılacak Düğün Giriş Müzikleri

Her çift, düğün gününün hayatının en güzel günü olacağını düşünür. Ve çiftler o özel günü en güzel müziklerle taçlandırmak isterler.

ib_api_p_725434

Evlenecek çiftler için düğün giriş müzikleri önemlidir ve bu müziklerin farklı olmasını, davetlilerin hafızalarına kazınmasını isterler. Müziğin kendini yıllar sonra bile hatırlatma gücü sayesinde, düğünlerini unutulmayacak anılar haline dönüştürmek mümkündür. Bunun için doğru söz ve hissi taşıyan bir müzik tercih edilmelidir.

Bazı çiftler düğün giriş müziklerini sözsüz-enstrümantal olarak tercih ederken bazı çiftler de sözlü müzik kullanmayı tercih ederler. Bazen şarkılar sözleriyle her şeyi anlatırken bazen de yalnızca müzik konuşur. Tercih edilen müzik türleri nostaljik, romantik, yabancı, hareketli, hit, enstrümantal gibi kategorilerde olabilir. Hangi kategorinin tercih edileceği tamamen çiftin müzik zevkine, isteğine ve hislerine bağlıdır.

Düğününüzü “unutulmayacaklar” listesine ekleyecek en anlamlı düğün giriş müziklerini sizler için derledik:

Nostaljik Düğün Giriş Müzikleri

Düğün girişinde eskimeyen nostaljik müzikler tercih ederek, geçmişin siyah beyaz havasını düğününüze taşıyabilirsiniz. Nostaljik müzik tercih etmenin en güzel yanı, bir zamanların en popüler şarkılarını duyan herkesin eskiye giderek şarkılara bir ağızdan eşlik edecek olmasıdır.

ib_api_p_1395468

Oya – Bora – Her Şeye Hazırım Seninle

90’lı yıllara naif müzikleri ile damga vuran Oya ve Bora’nın o dinlendirici sesleriyle seslendirdikleri “Her Şeye Hazırım Seninle” düğünler için en uygun seçeneklerden biri. Günün anlamını pekiştirecek bu şarkı gerek sözü gerek müziği ile herkes tarafından anımsanacak şarkılar arasında yer alıyor.

Özdemir Erdoğan – Bana Ellerini Ver

Yılların müzik adamı Özdemir Erdoğan’ın sesiyle severek dinlediğimiz “Bana Ellerini Ver”, evlenen çiftler için güzel bir ortam yaratabilir. Yumuşak müziği ve sıcak sözleriyle Bana Ellerini Ver, anlamlı düğün giriş müzikleri arasında yerini koruyor.

Romantik Düğün Giriş Müzikleri

Herkesin tüylerini diken diken edecek romantik bir müzik ile bu en güzel gününüzü ölümsüzleştirebilirsiniz. Aşkın bir şiir gibi dile geldiği duygusal düğün giriş müziklerinin düğününüze çok yakışacağına ve herkesi duygulandıracağına emin olabilirsiniz.

Gülşah Tütüncü – Dua Ediyorum

Enbe Orkestrası ile adını duyuran Gülşah Tütüncü solo albümünde seslendirdiği “Dua Ediyorum” şarkısı ile düğünler için biçilmiş kaftan oluyor. “Yatıp kalkıp dua ediyorum, iyi ki sana rastlamışım…” diyen bu duygusal şarkı düğün çiftine de duygusal anlar yaşatabilecek potansiyel taşıyor.

ib_api_p_1605322

Özgür Kurum – Senden Başka

Senden başka artık düşemem aşka diyen Özgür Kurum, romantik şarkıları ile düğünler için uygun seçenekler sunuyor. Hafif müzik arayışında olan çiftler, düğün günlerini bu şarkı ile özel bir hale getirebilirler.

Hit Düğün Giriş Müzikleri

Düğününüzde hit müzik tercih etmenin en olumlu yanı, şarkıların herkesi heyecanlandıracak olmasıdır. Hit olma özelliği taşıyan şarkılarla düğününüzde herkesi birleştirerek herkesin şarkılara hep bir ağızdan eşlik etmesini sağlayabilirsiniz.

İrem Derici-Kalbimin Tek Sahibine

“Çok şükür, bin şükür seni bana verene…” sözlerini taşıyan şarkı, kısa zamanda düğünlerin vazgeçilmez şarkısı olması başardı. Aşkın ve mutluluğun sesi olan bu güzel şarkıyla, konuklarınızın eşliği akabinde bir düğün girişi yaşayabilirsiniz.

Kutsi- İlan-ı Aşk

Çoğu düğünde kolaylıkla karşılaşabileceğiniz ve sözleri içerisinde evlenme teklifi bulunan şarkı, her anlamıyla düğünler için bestelenmiş gibi… Üstelik şarkıda “İlan-ı aşk ediyorum benimle evlenir misin?” diyen Kutsi’ye yanıt, tüm gelinler için Petek Dinçöz’den geliyor; “Ben de seni seviyorum, sana söz veriyorum. İyi günde kötü günde kadınınım, diyorum.”

Hareketli Düğün Giriş Müzikleri

Slow girişler yerine yeri göğü inleten canlı-hareketli müzikler de davetlileri harekete geçirmek ve canlı bir başlangıç yapmak için harika bir adım olacaktır.

Hakan Altun-Teklif Ediyorum (Benimle Evlenir misin?)

Evlilik teklifinin en hareketli hali, aşk şarkılarının prensi Hakan Altun’un sesi ile buluşuyor. Düğüne hareketli ve canlı başlamak isteyen çiftlerin tercihi olan şarkı, günün anlam ve önemine de büyük uyum sağlıyor.

Kenan Doğulu- Gelinim

Bir zamanların çok sevilen şarkısı düğününüzün girişinde hem canlı hem de esprili bir tercih olabilir. “Gel gelinim, gönlüme gel; senden başka yar sevemem.” Sözleriyle geline yapılan minik bir jest sayılarak herkesi eğlendirirken gülümsetebilir.

ib_api_p_1912283

Demet Akalın- Evli, Mutlu, Çocuklu

Düğün gününe sözleriyle uyum sağlayacak şarkılardan bir tanesi de pop müzikte hit kraliçesi Demet Akalın’dan geliyor. “Hayalim üç kelime, o da şöyle; evli, mutlu, çocuklu” diyerek evliliğe gönderme yapan şarkı, hareketli müziği ve esprili sözleriyle düğün girişi için ideal haraketli şarkıların başında geliyor.

Yabancı Düğün Giriş Müzikleri

Her ne kadar şarkıların sözler, anlam taşısa da müziğin evrenselliğine sığınarak tüm dünyaya sesini duyurmuş yabancı müzikleri düğününüze taşıyarak, özgün bir düğün girişi yakalayabilirsiniz.

Whitney Houston- I Will Always Love You

Yayınlandığı günden bu yana tüm dünyada yankısı duyulan ve aşk deyince akla ilk gelen şarkılarından bir tanesi I Will Always Love You. İngilizce sözlere sahip şarkı Türkçe, “Seni her zaman seveceğim.” anlamına geliyor. Nerede söylenirse söylensin her zaman hissedilen bu derin şarkı ve Whitney Houston’un mucizevî sesiyle düğünüze rüya gibi bir giriş yapabilirsiniz.

Frank Sinatra – Love and Mariage

İngilizce sözlere sahip şarkı, Türkçe anlamıyla “Aşk ve evlilik” anlamını taşıyor. Müziği itibariyle ortama klasik ve hoş bir hava katarken, sözlerindeki anlamla da aşk ve evliliğin birbirinden ayrılamayacağını söyleyerek, “evlilik aşkı öldürür.” Diyen herkese taş atıyor. 90’lı yıllardan bu yana tüm dünyada düğünlerin olmazsa olmazı haline gelen yabancı şarkıyı giriş müziğiniz olarak kullanarak, tüm dünyadaki Frank Sinatra modasına ayak uydurabilirsiniz.

Sözsüz (Enstrümantal) Düğün Giriş Müzikleri

Ve bazen söze gerek kalmaz… Müziğin salt gücünü kullanarak düğün mekanınıza bambaşka bir atmosfer katabilirsiniz.

Amelie Film Müziği – J’y Suis Jamais Allé

Sözsüz düğün giriş müzikleri tercih edenler müzikleri ile efsaneleşmiş bir film olan Amelie’nin müziklerini tercih edebilirler. Hepsi birbirinden güzel olan müzikler içerisinde J’y Suis Jamais Allé, abartısız tarzı ile dikkat çekiyor.

ib_api_p_495271

Farid Farjad – Fikrimin İnce Gülü

Fikrimin İnce Gülü, keman virtüözü Farid Farjad tarafından çalındığında favori düğün giriş müzikleri arasında üst sıralarda yer alabilir. Sözlü olarak da tercih edilebilecek olan Fikrimin İnce Gülü, duygusal müziği ve sözleriyle unutulmaz şarkılar arasında yerini koruyor.

Bu şarkı önerileri ile düğün gününüze farklı bir anlam katabilir, herkesin güzel anımsayacağı bir düğün olmasını sağlayabilirsiniz. Bunun haricinde “bizim şarkımız” dediğiniz ve hissettiğiniz her şarkı, düğününüzün giriş müziği olabilir. Düğün gününüzün tek yıldızının siz olduğunu ve önemli olan tek şeyin sizin içinize sinmesi olduğunu unutmayın.

Peki sizin düğününüzün girişinde kullandığınız veya kullanmayı düşündüğünüz müzikleri hangileri? Tavsiyelerinizi yorum olarak bırakarak düğün hazırlığı yapan okuyucularımıza ilham kaynağı olabilirsiniz.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!