En Büyüleyici Alyans Modelleri

Alyans, çok eski zamanlardan beri eşler arasındaki bağlılık, sevgi, sadakat, birliktelik ve evliliğin sembolü olmuştur. Tarihte ilk defa evlilik yüzüğü takan kişinin ise Mısır Kraliçesi Nefertiti olduğu bilinmektedir. Alyansın sol elin dördüncü parmağına takılmasının nedeni ise kalbe doğrudan giden tek damarın o parmaktan geçmesidir.

alyans-eros-pirlanta-19

Kadınlar, çocukluk dönemlerinden itibaren hep evlenmeyi ve gelin olmayı düşlerler. Zaman geçtikçe ve çocukluktan çıkıldıkça bu hayaller biraz değişir ve evlenme teklifinden yaşanmak istenen eve kadar her detay düşünülmeye başlanır. Alyans seçimi ise bu işin en zevkli taraflarından biri olacaktır. Evlilik yolunda atılacak ilk adımın göstergesi olan nişanın hareket noktası alyans seçimidir. Herkes seçtiğiniz alyansı görmek isteyecek ve siz de parmağınıza her baktığınızda alyansınızı görmekten büyük bir mutluluk duyacaksınız.

alyans-eros-pirlanta-18

Alyans seçiminde eskiden düz ve sade modeller daha çok tercih edilirmiş. Büyük ihtimalle büyüklerinizin alyansları da bahsettiğimiz alyans modelleri arasındadır. Ama zaman geçtikçe teknolojik gelişimle beraber alyans tasarımları da çeşitlenmiş ve pek çok alternatif ortaya çıkmıştır. Genel olarak eşler aynı modeldeki alyansları seçmeye devam etseler de bu durum günümüzde değişiklik göstermektedir. Özellikle takıda pırlanta kullanımının artması ve bayanların da pırlantanın göz kamaştıran cazibesine karşı koyamayışıyla beraber bu tarz alyans modelleri daha çok talep görmeye başlamıştır.

Siz de müstakbel eşinizin size evlenme teklifinde bulunduğu sırada parmağınıza taktığı tektaşın önüne ince ama zarif görüntüsüyle nişanınızı sembolize edebileceğiniz tam tur tek sıra pırlanta taşlı bir yüzükle mutluluğunuzu tamamlayabilirsiniz.

alyans-eros-pirlanta-15

Ya da biraz farklı olsun çok da sade bir yüzük istemem diyorsanız yarı tamtur ve küçük bir kalpten oluşan bir alyans da yine parmağınızda çok şık duracaktır.

alyans-eros-pirlanta-16

Tria, beş taş ve yedi taş şeklindeki modeller ise bu kararı vermenizde sizi epey zorlayacaktır.

alyans-eros-pirlanta-17

 

Farklılığı seven ve siyah renkten vazgeçemem diyenlerdenseniz siyah ve beyaz pırlantanın bir arada kullanıldığı ve biraz daha kalın şekilde tasarlanan alyansları da seçim yaparken göz önünde bulundurabilirsiniz.

alyans-eros-pirlanta-20

Klasik modeller dışında alyanslar arıyorsanız tamamen bir kalp sıralanmasıyla oluşan bir alyans da sizin için gayet şık ve romantik bir seçim olacaktır.

Bu tarz pırlanta alyanslar her zaman şıklığınızın da tamamlayıcısı olacak ve sizi klasik olmanın dışına çıkaracaktır. Yine pırlantadan oluşan bir kolye, küpe ve bileklik seçerek düğününüzde ve sonrasında kullanmak üzere alyansınızla hoş bir takım oluşturabilirsiniz.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!