En Çok Kullanılan Düğün Müzikleri Listesi

Müzik hayatımızın her alanında önemli bir yere sahiptir. Düğününüz için hangi müziği seçeceğinize karar veremiyorsanız sizin için hazırladığımız en çok kullanılan düğün müzikleri listesi kurtarıcınız olacak.

Çoğu çiftin ‘bizim şarkımız’ dediği bir parça vardır ve kendi düğünlerinde bu şarkının çalınması en büyük istekleridir. Hayatımızda yeri olan şarkıların yanı sıra bazı parçalar vardır ki onlar, düğün denilince adeta birer klasik haline gelmiştir.

dugun-dansi

Nasıl ki bir takım şampiyon olduğu zaman Queen’in ‘We are the champions’ şarkısı çalmamak imkansızsa düğünlerin de olmazsa olmaz şarkıları vardır. Eğer düğününüzde hangi parçaların çalınacağı konusunda kararsızsanız sizler için hazırladığımız düğün müzikleri listesine bir göz atın!

James Blunt – ‘’You’re Beautiful

Düğün müzikleri listesi denince akla gelen ilk şarkılardan olan You’re Beautiful için tam bir aşk şarkısı diyebiliriz. James Blunt’ın o yumuşak sesi sayesinde, istemeseniz bile duygusallaşmanıza sebep olan bu şarkı, özellikle damat ile gelinin ilk dansı için son derece ideal.

Felix Mendelssohn – ‘’Wedding March’’

Düğünlerin neredeyse yüzde 90’ında çalınan bu şarkının genellikle ismi bilinmez. Ancak düğün müzikleri listesi denildiğinde klasikten asla vazgeçmeyen çiftler için bulunmaz hint kumaşı olan bu şarkı, hiç kuşkusuz yasaklanmadığı sürece düğünlerde çalmaya devam edecektir.

Hakan Altun – ‘’Teklif Ediyorum’’

Düğünler her ne kadar evlilik teklifi yapıldıktan sonra gerçekleştirilse de sözleri ‘’Teklif ediyorum, benimle evlenir misin?’’ olan bu şarkı düğünlerde oldukça popülerdir. Tam olarak ‘’Haydi, oturmaya mı geldik?’’ diyen birisinin ayağa kalkmasının ardından çalınabilecek bu şarkı, tempoyu oldukça arttıracaktır.

Andy Williams – ‘’Can’t Take My Eyes Off of You’’

Gerek sözleri, gerek temposu ile tam bir düğün şarkısı. ‘’Gözlerimi senden alamıyorum’’ şeklinde Türkçeye çevirebileceğimiz bu şarkı, düğünüzde duygusallığın tavan yapmasına neden olacak. Tempo olarak da ne yavaş, ne de hızlı olan şarkı bu özelliği sayesinde de her kesme rahatlıkla hitap edebiliyor. Çok sayıda cover’ı olan bu şarkının orijinal haline de bir göz atın deriz.

Berkant – ‘’Samanyolu’’

Ve tabii ki Samanyolu… Çünkü klasikler asla unutulmaz. Hemen hemen 40 yıllık bir şarkı olan Samanyolu’nun hala düğünlerde en çok kullanılan parçalardan biri olması, unutulmadığının en güzel kanıtıdır. Çocuklar dans pistinden alındıktan sonra, bu şarkının verdiği huzur ile rahatça dans edebilirsiniz.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!