En Çok Tercih Edilen Düğün Giriş Müzikleri

En çok tercih edilen düğün giriş müzikleri, düğününüz için seçim yaparken size yardımcı olabilir. Unutulmaz günü daha da unutulmaz kılacak müzikler için önerileri dikkate alabilirsiniz.

Düğün giriş müzikleri listesi hazırlanırken hem yerli hem de yabancı sanatçıların şarkıları değerlendirilebiliyor. En cok tercih edilen dugun giris muzikleri sizler için listeleniyor. İşte en popüler 15 düğün giriş müziği:

ib_api_p_1605322

15 – Ferhat Göçer – Cennet

Dünyaya bir daha gelse yine birbirini sevecek olduğundan emin olan çiftler bu şarkıyla hayatlarını birleştiriyor. Düğün giriş müzikleri playlistinde sık sık yer alan şarkı, aşkın en saf halini anlatıyor. Ferhat Göçer’in sesinde can bulan Cennet, ömrü boyunca aşka söz verenlerin seçimi oluyor.

14 – Selim Güngören Aşıklar Şehri

Kendini dünyanın en mutlu insanı olarak addeden çiftleri anlatan şarkı, son yılların en popüler düğün giriş şarkıları arasında yer alıyor. Bir ömür beraber yaşlanma sözü verilen şarkı, romantik temasıyla ilk dansa da uygun bulunuyor.

13 – Adele – Make You Feel My Love

Bob Dylan ile efsaneleşen şarkı Adele’in sesinden düğünlerde çalınıyor. Her an sevdiği kişinin yanında olmaya söz veren, onu sararken dünyayı geride bırakanların tercihi olan eserde söyleyen kişi sevgilisine, eşine asla hata yapmayacağına dair söz veriyor.

12 – Sting – Shape Of My Heart

Yalnızca aşk güzellemesi değil, ,bir hayat sorgusu olan Shape of my heart, hayata aynı pencereden bakabilen çiftlerin seçimi oluyor. Düğün giriş müzikleri yabancı şarkı alternatifleri içinde en sık tercih edilen şarkılardan biri olan eser, sözleri ile de kendine hayran bırakıyor.

10- Leonard Cohen – Dance Me To The End Of Love

Cohen elbette bir klasik, bu şarkı da en az onun kadar efsane… Dance me to the end of love, Leonard Cohen sonrası onlarca kez coverlandı, defalarca söylendi ancak hiçbiri o ilk sesteki tadı veremedi. Leonard Cohen’in sesinden dinlenen şarkı düğünlerin adeta marşı olarak anılıyor. “Dance me to the wedding now, dance me on and on” cümlesi ile halihazırda bir evlilik şarkısı olduğunu ispatlayan eser, çiftleri dansa davet ediyor.

9- Mustafa Ceceli – Hastalıkta Sağlıkta

Bir evlilik yemini klişesi olarak hastalıkta sağlıkta taahhüdü şarkıda yer buluyor ve eser yıllardır her düğünün vazgeçilmezi haline geliyor.

“Seni hastalığımda sağlığımda da yanımda görmeliyim

Güneşin doğduğunu da battığını da senle izlemeliyim

Yanabilir saltanatlar olsun yeniden yaparız

Bizde bu sevda sürdükçe ölsek de yanyanayız”

Sözleri ile ömürlük bir aşkı ifade eden şarkı romantik müziği ile de mest ediyor. Düğünlerin gözdesi olan şarkı güçlü tenor Ceceli’nin sesinde hayat bularak kulakların pasını siliyor. Mutluluğa adım attığınız o özel günde, her adımınıza bir aşk yemininin eşlik etmesini isterseniz siz de bu şarkıyı seçebilirsiniz.

8 – Michel Fugain – Une Belle Histoire

Özellikle Issız Adam filmi ile yeniden popülerleşen une Belle histoire, genç çiftlerin seçimleri arasında yer buluyor. Nostaljik aşkların şarkısı olan Macahel Fugain eseri, bir aşk masalını anlatıyor. Yarını dert etmenin, düşünmenin boşluğunu vurgulayan şarkı, buram buram aşk kokuyor. Siz de kendi aşk masalınızın fon müziğinin Une Belle Histoire olduğunu düşünen romantik çiftlerdenseniz şimdiden playlistin ilk şarkısı olarak bu eseri seçmelisiniz.

7- İrem Derici – Kalbimin Tek Sahibine

Dualarınızdaki aşkı bulduğunuza inanıyorsanız bu şarkı size hitap ediyor. Yanında huzur bulduğunuz aşkı anlatan Kalbimin Tek Sahibine, tanrıya bu aşk için şükrediyor. İrem Derici’nin seslendirdiği eser, düğünlerin kültleri arasında şimdiden sıklıkla sayılıyor. Ömürlük bir aşkı dile getiren İrem Derici romantizmin doruklarındaki şarkısıyla çarpıcı düğün giriş müzikleri listesinde yer alıyor. Siz de kalbinizin tek sahibine düğünde ilan-ı aşk etmek ister misiniz?

6 – Amelie SoundTrack

Düğün giriş müzikleri Amelie filminin müzikleri arasından da seçilebiliyor. Romantik ve hayata dair iz bırakan bir film olan Amelie, enstrümantal müzikleri ile hafızalarda yer ediyor. Senfonik versiyonu kadar piyano coverının da beğeniyle dinlendiği müzik, genç çiftlerin düğün tercihleri arasında kendine yer buluyor.

5- Game of Thrones Soundtrack

Düğün giriş müziği Game of Thrones soundtrack’i olan çiftler sonra yıllarda bir hayli arttı ve artmaya devam ediyor. Telefon müziği, replay tuşunu kilitleyen şarkı olarak da bilinen enstrümantal müzik dizi hayranlarının seçimi olarak düğün giriş müziği listelerinde bulunuyor. Yaylı çalgıların ön planda olduğu müzik, ihtişamıyla dikkatleri üzerine çekiyor. Gerçek olmayan bir dünyada yaşanan savaşları ve taht kavgalarını konu alan dizi tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de ilgiyle takip ediliyor.

4- Kutsi – İlan-ı Aşk

Kutsi’nin eskimeyen şarkısı İlan-ı Aşk düğün müzikleri arasında yer alıyor. Evlenme teklifini dile getiren şarkı, hem erkek hem de kadın solistler tarafından seslendiriliyor. İlk dans ve giriş için mükemmel bir alternatif olan İlan-ı Aşk, tüm davetlilerin önünde aşklarını ilan etmek isteyen çiftlerin seçimi oluyor. Kutsi’nin puslu sesinden duyulan aşk sözcükleri düğünün romantik atmosferini tamamlayabilr, sizi unutulmaz bir düğünün gelini ve damadı yapabilir.

3- Özdemir Erdoğan – Bana Ellerini Ver

Pervane adıyla da anılan şarkı hem Özdemir Erdoğan hem de Zuhal Olcay sesiyle kulaklarımıza çalınıyor. Durulan bir çapkının anlatıldığı şarkı, 1000 yıl yaşansa doyulmayacak bir aşkı dile getiriyor. Sevdikçe hayatınızı güzelleştiren aşkınıza ithaf edebileceğiniz şarkı düğündeki o en özel anlarınızda size eşlik edebilir.

1 – Cristian Castro – Volver a Amar

Düğün müziği denince kulağınızda ilk çalan şarkılardan biri olan Volver a Ama, hayal kırıklıklarından sonra birbirini bulan bir çifti anlatıyor. Birbirini sevmeye söz veren aşıklar, yeminlerini bu şarkı ile mühürlüyor. Defalarca türkçeye uyarlanan şarkı yabancı versiyondaki duyguyu yakalayamıyor. Orijinal sözler ve ses aşkı tarifte dilden daha kabiliyetli olduğunu ispat ediyor.

Siz de düğün giriş müziği olarak önerileri değerlendirerek düğününüzü unutulma kılabilir, romantizmi her an hissedebilirsiniz. İster yerli ister yabancı şarkılara yer verebileceğiniz düğün giriş müziği ile herkesi aşkınıza tanık kılabilirsiniz. Siz kendi masalınızın fonuna en çok hangi müziği yakıştırıyorsunuz?

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!