En Çok Tercih Edilen Kına Gecesi Şarkıları

Kına gecesi gibi özel günlerde gelinlerimiz her şeyi en ince ayrıntısına kadar düşünseler de bazı küçük ayrıntılar unutulabiliyor. Yoğun ama tatlı telaşınız arasında işinizi az da olsa kolaylaştırmak isterseniz yazımızı incelemelisiniz!O güzel gününüze az bir zaman kala her şeyi en ince ayrıntısına kadar düşündünüz. Peki müzikler? Son zamanların en çok tercih edilen kına gecesi şarkıları, kına gecelerinin coşkulu atmosferine eşlik ediyor.

Heyecanlı ve stresli bir sürecin sonunda düğün hazırlıklarınızı tamamladınız. Ve düğünden önceki son gün olan kına gecesi geldi çattı. Peki, en az düğün gecesi müzikleri kadar önem taşıyan kına gecesi şarkıları konusunda en popüler olanları hangileri? En çok tercih edilen kına gecesi şarkıları neler? Gelin İnceleyelim!

ib_api_p_1745051

Düğün öncesinde kutlanan ve olmazsa olmaz düğün adetlerinden biri olarak uzun yıllardır süregelen kına gecesinde şarkı seçimleri de bu özel günün önemine uygun olarak seçilmeye çalışıyor. Bu anlamda duygusal ve hareketli kına gecesi şarkıları birlikteliğinde coşkulu ve eğlenceli kına geceleri ortaya çıkıyor.

Kına gecenizi herkes tarafından bilinen ve sevilen şarkılarla hareketlendirmek ve unutulmaz bir hatıraya dönüştürmek istiyorsanız, sizin için seçtiğimiz en çok tercih edilen kına gecesi şarkıları yazımızı incelemeniz de fayda var. Eğer kına geceniz için organizasyon şirketi ile anlaşmadıysanız, iş başa düşü demektir!

İşte günümüz de en çok tercih edilen kına gecesi şarkılarından bazıları;

Kına Getirirken ve Yakılırken Çalınanlar

Kına çıkış müzikleri yada kına yakılırken çalan müzikler biraz hüzünlü ve duygusal olur. Gelin adayını ağlatmak ana temadır. Ancak kına yakıldıktan sonra vur patlasın çal oynasın olur!

Kınayı Getir Aney

İster geleneksel, isterse modern bir kına gecesi düzenlensin, ”Kınayı Getir Aney” şarkısı, hemen hemen her kına gecesinde duymaya alışkın olduğumuz bir kına gecesi şarkısı olarak karşımıza çıkıyor. Kına getirilirken söylenen bu şarkı, bir nevi kına gecesi ritüelleri arasında yerini almış durumda.

Candan Erçetin – Yüksek Yüksek Tepelere

Kına gecesinde özellikle kına yakma faslının vazgeçilmez şarkıları arasında hiç kuşkusuz herkesin aklına gelen şarkı “Yüksek Yüksek Tepelere” oluyor. Gelini ağlatmak için, gelin adayının akrabaları ve arkadaşları tarafından hep bir ağızdan söylenen bu şarkı kına gecesinde davetlilere ve gelin adayına duygusal anlar yaşatırken, hareketli müziği ile de eğlenceli bir hava sunuyor.

Candan Erçetin – Annem

Annelerin en zor anı, kızlarıyla kucaklaştıkları an çalan müzik. Bu sırada duygulanmamak imkansızlaşır. Kıymetleri annelerimizi bu günler de unutmamak gerekir.

Tabi ki üzüntümüz buraya kadar, yeterince üzüldük. Artık konuklarımızı da eğlendirme zamanı!

Vur Patlasın Çal Oynasın!

Üzülmeye mi geldik? Hep üzüntü nereye kadar? Yeter bu kadar üzüntü, şimdi eğlenme zamanı! Bu sizin geceniz ve bütün gece ağlayacak değilsiniz. Konuklarınıza unutulmaz bir gece yaşatmalısınız. Bu gece sizin sözünüz geçer. Şimdi eğlencenin dibine vurma zamanı!

Yeşil Salkım – Kına Gecesi

Son zamanlarda kına gecesi şarkıları arasında sıklıkla tercih edilen şarkılardan bir olan Yeşim Salkım’ın “Kına Gecesi” şarkısı, hareketli müziğiyle, davetlileri ve gelini coşturmaya yetiyor. Gelinlerimiz genellikle kına mekanına girişte bu müziği kullanıyor.

Kenan Doğulu – Güzeller İçinden

Damat beyin arkadaşları ile kınanız yakıldıktan sonra davullar ve zurnalar ile geldikleri an çalan müzik. Bu müziği damat ve arkadaşları söyleyerek kınayı basıyorlar. Damat elinde davulu ile gelip, gelinin örtüsünü kaldırıyor ve sarılıyorlar. Yeni çıkan bu adet, gelinlerimizin trendleri arasına girdi.

Demet Akalın – Evli Mutlu Çocuklu

Kına gecesi şarkıları arasında trend olmuş seçimlerden biri de Demet Akalın’ın “Evli Mutlu Çocuklu” şarkısı olarak tercih ediliyor. Hareketli müziği ile kına gecesini hareketlendiren ve davetlileri coşturan bu şarkı, evlilikle uyumlu sözleriyle de kına gecelerinde yerini alıyor.

Candan Erçetin – Vay Halime

Bu şarkımız “vay halime!” diyen gelinlerimiz için. Şaka bir yana kına gecelerinin vazgeçilmezleri arasında yerini alıyor. Konuklarınız sizlere eşlik etmeden duramayacak!

Sertap Erener – Rengarenk

En çok tercih edilen kına gecesi şarkıları arasında bu şarkı gelinlerimiz ve arkadaşları için en çok tercih edilen şarkılar arasında. Eğer organizasyon şirketi ile anlaşmanız varsa belinize takılan kemerden çıkan rengarenk kumaşları arkadaşlarınız tutarak, sizin dansınıza eşlik ediyorlar. Bu sayede hem arkadaşlarınız için eğlenceli geçiyor hem de konuklarınıza hoş bir görüntü ortaya çıkarıyorlar.

Uçtu Uçtu Baba

Sanırım gelinlerimizin babalarına ince mesaj verdikleri şarkımız. Tabi bu işin esprisi oluyor. Kına gecelerinin yeni trendi ancak vazgeçilmeyen şarkıları arasında yerini aldı. Genellikle bu şarkı ile gelin ve nedimeleri özel dans ediyor.

ib_api_p_1745052

Slumdog – Ring Ring Ringa Ringa

Aşk-ı memnu dizisinin Nihal’i sayesinde tüm kına gecelerinin olmazsa olmazı oldu! Nihal’in kına gecesinde arkadaşlarının damat maskesi takarak etrafında bu müzik ile oynadılar. Oradan patladı gitti! Artık gelinlerimiz bu müziği listesinden asla eksik etmiyor.

Mezdeke – Alabına Yallah

Hemen hemen herkesin en az bir kere oynadığı müzikler arasında geliyor. Herkes bildiği ve oynadığı için bu müzik ile konuklarınız yerinde duramıyor ve sahneyi dolduruyorlar. Bir nevi oryantal müzik olduğu için bu sırada konuklarınız ile o meşhur Shakira kemerleri takıp dilediğinizce oynayabilir, konuklarınıza güzel bir eğlence sunabilirsiniz.

Taylan – A Be Kaynana

Artık kurtları iyice dökmek lazım. Uzun süredir kına geceleri için bu müzik olmazsa olmazlardan. Harika bir roman havası mı aradınız? İşte tamda bu! Eğlencenizin tam doruğunda çalınan bu müzik ile konuklarınız yorulmak nedir bilmeyecekler!

Bu Gece Barda Gönlüm Hovarda

Çalsın sazlar oynasın kızlar! Artık gecenin sonuna yaklaşırken, ayaklarınız oynamaktan şişse de bu şarkıyı bırakıp oturamayacaksınız! Yıllardır kına gecelerinde oynamaktan bıkılmayan bu şarkı, günümüzde ve gelecekte de yerini koruyacak gibi gözüküyor.

Artık kına gecesinin sonlarına yaklaşırken bazı gelinlerimiz için vazgeçilmez halaylar zamanı! Her gelinin tercihi olmasa da genellikle tercih edildiği için eklemek istedik.

Damat Halayı

Özellikle göçmen kızları bu halay olmadan evlenmez! Genellikle bütün kına gecelerinde duyabileceğiniz, artık klasikleşmiş ama asla eskimemiş şarkılar arasında. Bu halay bir çok kişinin bilebileceği ve size çok rahat ayak uydurabilecekleri bir müzik.

Düğünden önce son çıkış olarak adlandırılan kına gecesi, gelinlerimizin ince eleyip sık dokuduğu, her ayrıntısına kadar düşündüğü gecedir. Böyle zamanlar da o kadar işinizin arasında bunlarla uğraşmanızı istemedik ve size bu yazıyı hazırladık. En çok tercih edilen kına gecesi şarkıları denilince akla gelen bütün müzikleri yazmaya çalıştık.

Artık hazırız! En çok tercih edilen kına gecesi şarkıları ve detayları ile ilgili bütün bilgilere sahibiz. Umarız bu yazımız biraz olsun faydalı olmuş ve sizlere tatlı telaşlarınız arasında biraz olsun yardımcı olabilmişizdir. Eğer sizin de eklemek istediğiniz şarkılar varsa bize iletmeyi unutmayın. İyi eğlenceler dileriz!

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!