En Eğlenceli Kına Gecesi Şarkıları

Kına geceniz, bekarlığa veda geceniz… Hem kendi kültürünüzü devam ettirebileceğini hem de günümüze uyarlayabileceğiniz bu günde şarkılarınızla geceye renk katın. Kına gecesi konseptine uygun şarkı seçimleri ve arkadaşlarınızla eğlenceyi doyasıya yaşayacağınız kına gecesi şarkıları ile doyasıya eğlenin.

ib_api_p_1745052

Erkeklerin bekarlığa veda gecesi varsa kadınlarında kına gecesi var. Hayatınızı sevdiğiniz insanla birleştirmeden önce son bekar geceniz olacak bu günde doyasıya eğlenmek en büyük hakkınız. Kına gecenizi düzenlerken mekan seçiminden giyeceğiniz kıyafete kadar dikkat etmeniz gereken birçok nokta olduğu gibi müzik seçiminin de ayrı bir önemi bulunduğu unutulmamalıdır. Kına gecesi müzik seçimi yaparken göz önünde bulundurmanız gereken birkaç küçük püf noktasıyla harika bir gece geçirip düğün gününüze rahatlamış ve kendinden emin bir şekilde başlama şansına sahip olabilirsiniz.

Kına Gecesi Müzikleri

En eğlenceli kına gecesi şarkıları seçerken gecenin ilerleyişine uygun olarak müzik seçiminde bulunmanızda yarar var. Örneğin gecenin başlangıcına hüzünlü müzikleri koymanız, sizin için dezavantajlı bir durum olabilir. Gecenin ilk dakikalarında sizi ve arkadaşlarınızı harekete geçirecek, dans ettirecek ve kız arkadaşlarınızla doyasıya dans edebileceğiniz müziklerden seçmeniz, unutulmaz bir gecenin anahtarı olabilir. Kına gecesi müzik arşivi oluştururken geceyi parçalara bölüp o parçalara uygun olan müzik seçimlerinde bulunarak harika bir geceye imza atmış ve düğün gününüzde mutlu yüzlerle başlama şansına sahip olabilirsiniz.

Süper bir kına gecesinin anahtarı doğru seçilen müziklerdir. İşte kına gecenizde kullanabileceğiniz en eğlenceli kına gecesi şarkıları

Isınma Turları

Gecenizin başlangıcı ısınma turlarıdır. İnsanların kına gecenize gelmeye başladığı saatlerde ayağa kalkmalarını sağlayacak ya da hiç oturmadan sahneye çıkıp dans etmelerini sağlayacak müziklerden seçmeye dikkat etmelisiniz. Ortamı ısıtacak ve insanlara harika bir gece olacağının sinyalini verecek kına gecesi müzikleri ile hayallerinizdeki gibi bir bekarlığa veda gecesi yaşayabilirsiniz.

Kına gecesinin başındaki bu aşamada konuklar piste ısındırılır. Bu nedenle daha çok popüler şarkılar arasından seçim yapabilirsiniz. İşte size bu tur için en eğlenceli kına gecesi şarkıları önerilerimiz…

Ayşe Hatun Önal, Hande Yener gibi sanatçıların şarkılardan seçim yaparak insanların bilebilecekleri müziklere eşlik etmelerini sağlayıp hareketlenmeye başlamalarını sağlayabilirsiniz. Isınma turlarında tercih edebileceğiniz şarkılar:

Ayşe Hatun Önal – Olay

Hande Yener ft. Volga Tamöz – Sebastian

Ayşe Hatun Önal – Güm Güm

Gülşen – Bangır Bangır

Sertap Erener – Rengarenk

Kına gecenizde popüler şarkıların yanında cover yapılmış parçalar arasından da seçim yapabilirsiniz. Bu tür parçalar arasında, en güzeli diyebileceklerimizden biri olan Atiye’nin Maazallah parçası…

Atiye – Maazallah

Kızlar Birliği Turu

Kına gecesinde kadınların gücünü unutmamak gerekir. Kına gecenizde herkesin ayağa kalkıp dans etmesi ayrı sizin ve kız arkadaşlarınızın bir araya gelip dans etmesi ayrı. Kına gecenizde kızlar birliği turunu unutmayın.

Kına geceleri ister kadın erkek bir arada ister sadece kadınlar arasında yapılsın, kınada kadınların aralarında birlik ve beraberliği hissettiği bir atmosfer olur. İşte o anı pekiştirmek için en eğlenceli kına gecesi şarkıları…

Isınma turundan kızlar birliğini geçişini Nil Karaibrahimgil’le yapabilirsiniz. Özellikle “Bütün Kızlar Toplandık” parçası bu geçişi sağlayacak en iyi parçalardan biri…

Nil Karaibrahimgil – Bütün Kızlar Toplandık

Hadise – Prenses

Beyonce – Run the World (Girls)

Nil Karaibrahimgil – Pırlanta

Beyonce – Single Ladies (Put a Ring on It)

Kına Turuna Geçmeden Önce

Popüler kültür parçalarından kına müziklerine geçişinin yumuşak olmasına dikkat etmelisiniz. Hareketli parçalardan halk müziklerine geçişini Candan Erçetin ile yapabilirsiniz.

Vay Halime – Candan Erçetin

Bu geçişi sağlarken Suzan Kardeş’i de unutmamak gerek.

Yarım Hava Çalsana – Suzan Kardeş

Kına Turu

İşte geldik gecenizin can alıcı noktasına. Kına gecesinin olmazsa olmazları kınanın yakılması ve gelinin ağlamasıdır. Bu gecede anneleri de unutmamak gerekir. Anne ve gelin adayı için oldukça hüzünle geçen bu tur yine de eğlencelidir. Bu tur, klasik kına gecesi şarkısının girdiği yerdir.

Bu bölümde hemen hüzünlü parçalara geçmemeye dikkat edin. Bu turda müzik seçimlerinde dikkatli olarak yavaş yavaş kınanın yakılacağı ve anneyle gelinin o hüzünlü dakikalarının yaklaştığı sinyallerinin verileceği müzikleri seçmelisiniz.

Rumeli Ekrem – Damat Halayı

7 Kocalı Hürmüz – Bu Gece Lazım

Grup Sefarad – Osman Ağa

Candan Erçetin – Bir Dalda İki Kiraz

Halay ve Oyun Havaları Turu

Kına gecesi kültürüyle bekarlığa veda gecesini birleştirirken müziklerin her zaman popüler kültür müziklerinden olmamasına dikkat edin. Kına gecesi çalınan müzikler de halaya da yer vermeyi unutmayın.

Gecenizin bu evresinde artık geleneksel ezgilerimize dönme vakti gelmiştir. Halaysız ve parmak şıklatmasız bir eğlence düşünülemez bile. İşte en eğlenceli geleneksel kına gecesi şarkıları…

Oy Atlıya – Züleyha

Nazlı Öksüz – Hey Onbeşli

Kına Yakılması ve Ağlama Turu

Artık yavaş yavaş kınanın yakılacağı saatlere gelmiş bulunuyorsunuz. Bu evreye geçerken müziğin temposunu biraz düşürmenizde yarar var. Bu evrede dikkat etmeniz gereken husus, geleneksel müzik ritmlerine ağırlık vermenizdir. Bu evrede kına gecesi duygusal müzik seçiminizde yardımcı olacak birkaç şarkıyı aşağıda bulabilirsiniz.

Bu şarkıyla insanlara kına yakılacağının sinyallerini verebilir ve insanların toparlanmasına, hazırlanmasına imkan verebilirsiniz.

Geline Bak Geline – Züleyha

Kınamı Yoğurdular – Züleyha

İşte geldik o can alıcı müziklere. Anne ve gelin için hüzünlü şarkılar…

Nuran –  Kınayı Getir Aney

Candan Erçetin – Yüksek Yüksek Tepelere

ib_api_p_964415

Hüzünden Harekete Geçiş

Kınanız yakıldı ve ağladınız. Artık geceye tam gaz devam etmenin zamanı geldi. Yavaş yavaş hareketlenmeye ve dans pistinde doyasıya eğlenmeye başlamalısınız. Bu geçişi de dikkat etmelisiniz. Biraz eğlenceli biraz muzip bir parçayı tercih edebilirsiniz.

El Hubb – 7 Kocalı Hürmüz

Telgrafın Tellerine – Fasıl-ı Beyoğlu

İnsanları güldürmeye ve dans etmeye hazır hale getirdiğiniz zaman halaylarla, kına gecesi balkan müzikleri ile devam edebilirsiniz. Sizlere bu evrede çalabileceğiniz birkaç şarkı….

Şişede Bade Durmaz – Suzan Kardeş

Candan Erçetin – Darıldın Mı Gülüm Bana

Rumeli Ekrem – Kalk Gelin Hanım

O Zaman Dans…

Halaydan ve göbek atmadan sıkıldıysanız daha hareketli parçalara geçmenizin zamanı geldi. Sizlere tavsiye edeceğimiz birkaç şarkıyla bu evreyi doyasıya dans ederek geçirebilirsiniz.

Shantel – Disko Partizani

Major Lazer & DJ Snake – Lean On (feat. MØ)

Bazı şarkılarla müstakbel eşinize göndermeler de bulunabilirsiniz.

Tarkan – Ölürüm Sana

Pink – True Love ft. Lily Allen

Nazan Öncel ft Tarkan – Hadi O Zaman

Tuttu Fırlattı – Gökçe

Atarlı şarkıların kraliçesi, Demet Akalın’sız bir kına gecesi düşünülemez bile…

Demet Akalın – Evli, Mutlu, Çocuklu

Demet Akalın – Çalkala

Tabi herkes Türkçe şarkılarla eğlenmek istemeyebilir. Yabancı şarkılarla dans etmek isteyen gelin adayları için de kına gecesinde seçebilecekleri birbirinden hareketli parçalar bulunuyor. Ayrıca, eğer gelin adayı yabancı müzik eşliğinde de coşmayı seven bir gruba sahipse diye kına gecesi için yabancı müzik önerisi de sunduk. İşte en eğlenceli yabancı kına gecesi şarkıları…

Jessie J, Ariana Grande, Nicki Minaj – Bang Bang ft. Ariana Grande, Nicki Minaj

David Guetta – Hey Mama ft Nicki Minaj

İnsanları dans pistinden indiremeyecek birkaç parça daha…

Macklemore & Ryan Lewis – Dance Off

Mark Ronson – Uptown Funk ft. Bruno Mars

Komik ve eğlenceli şarkılara da yer verebilirsiniz. Mesela Pink…

Pink – So What

Ayrıca kına gecesinde eğlencenize eğlence, hüznünüze hüzün katacak farklı müzikleri paylaşmak isterseniz yoruma ekleyebilirsiniz.

Umarız önerilerimizle çok eğlenceli bir kına gecesi geçirirsiniz. Şimdiden iyi eğlenceler…

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!