En Etkileyici Düğün Organizasyon Fikirleri

En güzel ve en yaratıcı düğün organizasyon fikirlerinizi, hayatınıza ortak etmek istediğiniz sevgilinizle baş başa verip yaşama geçirebilirsiniz.

Her çift dünya evine girmek için hayalini kurdukları düğün törenini organize ederek davetlileri tarifi imkânsız, üzerinden kırk yıl geçse bile konuşulacak bir şölene ortak etmek için yoğun bir çaba harcar. En güzel ve en yaratıcı düğün organizasyon fikirlerinizi, hayatınıza ortak etmek istediğiniz sevgilinizle baş başa verip hayata geçirebilirsiniz. Ufak romantizm kırıntıları serpiştirerek bu en güzel gününüzü unutulmaz bir festivale dönüştürüp, yıllarca konuşulacak bir geceye imzanızı atabilirsiniz.

Konseptinizi Belirleyin

Yıllardır beklediğiniz, sevgilinizle sizi bir bütün yapacak bu özel gün için öncelikle bir konsept belirlemeniz gerekiyor. Kapalı ya da açık bir mekân mı tercih edeceksiniz, duygusal temalı bir düğün mü hayal ediyorsunuz yoksa o geceyi bir eğlence festivaline dönüştürmek mi istiyorsunuz, önce bunu belirlemelisiniz. Kararınızı verdikten sonra geriye tarihi ayarlamak ve yaratıcı düğün organizasyon fikirleri belirlemek kalıyor.

d1

Özel Günlerinizi Kullanın

Düğün organizasyon aşamasında size en çok katkı sağlayacak şeylerin başında sevgilinizle aranızdaki özel günler gelir. Tanıştığınız gün, ilk el ele tutuştuğunuz gün, ilk defa birbirinizi sevdiğinizi söylediğiniz gün ve daha niceleri… Bu özel günlerinizin evlendiğiniz güne renk katması oldukça değerli olabilir. Misafirlerinize ayırdığınız masalara sıradan numaralar vermek yerine, özel günlerinizin tarihlerini verebilirsiniz. Hoş geldiniz seremonisi sırasında da kronolojik sıraya göre, önce tanıştığınız tarihi verdiğiniz masaya, daha sonra ilk el ele tutuştuğunuz tarihi verdiğiniz masaya giderek zamanda yolculuk yapabilirsiniz. Ek olarak düğününüzü tanıştığınız tarihe denk getirmeniz ve uygun bir mekân bulmanız zor gözükse de deneyin. İki özel günün bir araya gelmesi etkileyici olacaktır.

Düğün Müzikleriniz Efsane Olsun

Düğün organizasyonunuzu benzersiz kılmanın ilk şartı notaların gücüne sığınmaktan geçiyor. Bu eşsiz günde çalacak olan müzikleri kendiniz listeleyebilir ve davetli sayısı kadar DVD çoğaltabilirsiniz. Çoğalttığınız bu müzik DVD’lerinin üzerine davetlilere özel notlar yazarak masalarının üzerine bırakabilirsiniz. misafirlerinize hem yıllarca saklayacakları bir hatıra kalır, hem de bu hoş sürpriz ile onları şaşırtmış olursunuz.

Akil Bennett | Houston Wedding & Portrait Photographer

Konfeti Yağmuru

Klasik gibi gözükebilir ama biraz yaratıcılıkla bu işin de altından kalkabilirsiniz. Siz müstakbel eşinizle içeri girerken etrafa savrulan konfetilerin üzerinde “Başımız göğe erdi”, “Evlendik, kurtulduk”, “Darısı başınıza” yazması konuklarınızca dikkat çekici bir detay olarak görülebilir.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!