En Etkileyici Evlenme Teklifi Sözleri

Hayatınızın aşkını buldunuz şimdi sıra evlenmede. Peki o unutulmaz teklifi nasıl yapacaksınız? Hayatınızın o en önemli sorusu için size en etkileyici evlilik teklifi sözleri önerilerimiz…

Erkeklerin korkulu rüyası evlilik ve hayatlarının kadınına ”Benimle Evlenir Misin?” dedikleri an. Bir ömür boyu mutlu olmanın yolu o sihirli sözcükleri en güzel şekilde söylemekten geçiyor.

Romantik bir evlilik teklifi tüm kadınların hayalini süsler. Kendi için en doğru insanı bulmuş her kadın yeni hayatına adım atacağı günlerin başlangıcı olacak o teklifi sabırsızlıkla ve heyecanla bekler. Erkekler, evliliğe giden ciddi bir ilişkiniz varsa ve evlenme teklifini henüz yapmadıysanız biraz acele edin deriz. Çünkü kadınlar bu konuda çok sabırsızdır. Doğru zamanda ve yerde sizin için unutulmaz olacak o teklifi yapmadan önce teklifinizi iyi planlamalısınız.

Evlilik teklifinizi planladınız, en doğru yeri ve sizin için en anlamlı sürprizi seçtiniz. Şimdi yapmanız gereken o romantik anda sevgilinizin gözlerinin içine bakarak söyleyeceğiniz o unutulmaz cümleleri belirlemek. Bu noktada en etkileyici evlenme teklifi sözleri için size önerilerimiz olacak. Öncelikle evlilik teklifinizde sarf edeceğiniz cümleler sizin ve sevgilinizin karakterine uygun olmalı. Mesela, sanatsever bir kız arkadaşınız varsa romantik sözler, bir şiir onu etkileyecektir. Özellikle sizin için anlamı olan aşkınızı anlatan bir şiiri sevgilinizin gözlerinin içine bakarak okursanız evlilik teklifiniz unutulmaz olacaktır. Hatta eğer yeteneğiniz varsa, sevgilinize aşkınızı kendi yazdığınız bir şiirle çok daha derinden anlatabilirsiniz. Daha heyecanlı bir yapıya sahip bir kız arkadaşınız varsa kalabalık bir ortamda yapılan bir teklif onu daha çok etkileyecektir. Bu tarz bir evlenme teklifi planlıyorsanız arkadaşlarınızdan da yardım alabilirsiniz. Sevgilinize evlenme teklifi ederken söylemek istediğiniz cümleleri pankartlara yazarak arkadaşlarınızdan zamanı gelince onları kaldırmalarını isteyebilirsiniz. Bu tarz bir evlenme teklifi hem çok eğlenceli olacak hem de bu mutlu anınıza tüm arkadaşlarınız şahit olacaktır. Eğer romantik bir sevgiliniz varsa ona söylemek istediğiniz cümleleri mektup yazarak da verebilirsiniz. Böylece hem söyleyeceğiniz güzel cümleleri unutmazsınız hem de söylemek istediklerinizi uzun uzun anlatabilirsiniz.

Aşkınız Bir Şiirin Mısralarında Saklı

Evlenme teklifi ederken kullanılan cümlelerin her durumda özenilmiş, üzerinde düşünülmüş olması ve sizi yansıtması çok önemlidir. Hiçbir şey evlenme arzunuzu göstermenizden daha etkileyici olamaz. Evlenme teklifi ederken aşkınızı en iyi anlatacak cümleleri bulmak için şiirlerden veya şarkılardan yardım alabilirsiniz. Birlikte okumaktan keyif aldığınız şiirleri düşünün, tekrar tekrar okuyun. Aşkınızı en iyi yansıtan şiiri bulmalısınız.

O sihirli sözler hayatınızın en özel kadınına nasıl söylenmeli?

Belki bir şiirle anlatmalı aşkınızı;

Bir şiir olsam konsam dudaklarına,

Hayallerinde son nokta olsam, kalsam yanında

Hayat bir yolculuksa sonsuzlukta

Ne dersin benimle gelir misin?

Benimle evlenir misin bu yolculukta …

Özdemir Asaf ne güzel anlatmıştır aşkını, sevdiği kadınla bir ömür yaşama istediğini mısralarında. Siz de hayatınızın kadınına bu satırlarla seslenebilirsiniz.

Benimle yaşlansana? Kitap okurum, çay demler şiir yazarım sana. Ha bir de, her sabah için şükrederim, sonra gözlerine bakar “amin” derim. Amin, bugün de gördüm seni, bugün de güzel geçecek demek ki… Ben herkes gibi değil de, duam gibi severim seni, kalbimden, gönlümden kopan gizli saklı sözler gibi.. Kim duasını sevmeden diler ki?

Nazım Hikmet şiirinde aşkını, sevgisini öyle derin öyle içten anlatmış ki.

Seviyorum seni ekmeğe tuza banıp yer gibi, geceleyin ateşler içinde uyanarak ağzımı dayayıp musluğa su içer gibi

Ağır posta paketini, neyin nesi belirsiz, telaşlı, sevinçli, kuşkulu açar gibi

Seviyorum seni denizi uçakla ilk defa geçer gibi

İstanbul’da yumuşacık kararırken ortalık içimde kımıldana bir şeyler gibi,

Seviyorum seni, ‘Yaşıyoruz çok şükür!’ der gibi

Bu Şarkı Kalbimin Tek Sahibine

Belki de siz susarsınız, şarkılar konuşur;

En etkileyici evlenme teklifi sözleri şarkılar da olabilir. Hayatınıza hoş gelecek sevgiliniz için en iyi evlenme teklifi sözleri Birsen Tezer ve Hüsnü Arkan’dan “Hoşgeldin”de olabilir.

Bugün dağların dumanı aralandı, hoş geldin

Ah ışıklar içinde kaldım, yandım efendim

Sen bana yangın ol efendim, ben sana rüzgar

Tutuşsun gün, yansın geceler, zamanımız dar

Sen bana geç geldin, ben sana erken

Tutuşsun gün, yansın geceler, vaktimiz varken

Bugün günlerden güzellik, sefa geldin, hoş geldin

Ah bu yağmur yalnızlığımmış, dindim efendim

Sen bana yangın ol efendim, ben sana rüzgar

Tutuşsun gün, yansın geceler, zamanımız dar

Sen bana geç kaldın, ben sana erken

Soyunsun gün, sarsın geceler, vaktimiz varken.

Can Gox & Gülce Duru – My Woman şarkısında ne güzel anlatır hayatındaki kadının değerini…

Kadınım

Kalbime dokun ruhumun duvağını kaldır

Arkasında saklanan kadını hisset

Kadınım, benim kadınım şimdi ve sonsuza dek

Kalbimin şifası gönlümün şifası ol

Yaralarımdan öp daha fazla canım yanmayana kadar

Kadınım, benim kadınım şimdi ve sonsuza dek kadınım ol, benim kadınım

Dizlerinizin üzerine çökün, ellerini hafifçe tutun, gözlerinin içine bakın ve beyaz atlı bir prens edasında ona mutluluğu ve huzuru vadedin.

Şiirler ya da şarkılar hem romantizmi artırır hem de hatırlaması kolaydır. Fakat siz sadece güzel cümlelerle de evlenme teklifi edebilirsiniz. Mesela gözlerimi her sabah senin yanında açmak istiyorum diyen bir erkeğe hangi kadın hayır diyebilir. Ya da sevgilinizin gözlerinin içine bakıp, seninle birlikte yaşamak değil, birlikte yaşlanmak istiyorum demeniz onu ne kadar mutlu eder bir düşünün. Hayatınızın filmine başrol olacak kadına “Hayatımın filminin başrolü olur musun?” diyerek de evlenme teklifi edebilirsiniz. Sevgilinize onu ilk gördüğünüz anda hissettiğiniz duyguları, kalbinizin çarpışını ve onunla ne kadar mutlu olduğunuzu anlatabilirsiniz. Hayatın içinde her şey var, ağlamak da, gülmek de. Sevgilinize benimle yaşamın tüm zorluklarını ve tüm güzelliklerini birlikte yaşamaya, gülmeye, ağlamaya, birlikte bir hayata var mısın? diyerek de çok anlamlı bir evlenme teklifi edebilirsiniz.

Şarkılar, şiirler, güzel sözler ve romantik bir ortam.. Ne söylediğiniz kadar nasıl bir ortamda söylediğiniz de çok önemli: Bu hayatınızın en önemli anı ve yıllar boyunca mutlulukla ve aşkla hatırlamalısınız. Bunun için yapacağınız teklifi iyi düşünmeniz ve zamanı geldiğinde her şeyin kusursuz olması için özen göstermeniz gerekiyor. Ama en önemlisi hayatınızı paylaşmak istediğiniz insana olan aşkınızı, onunla neden bir ömür geçirmek istediğinizi ve siz de uyandırdığı muhteşem duyguları kelimelere dökebilmek. Bu romantik anda sevgilinizin gözlerinin içine bakıp söyleyeceğiniz o romantik cümleler hayatınız boyunca unutulmayacaktır. Evlenme teklifi ettikten sonra mutluluktan akacak olan o gözyaşlarına ve sevinç çığlıklarına hazır olun. Peki siz bu mutlu anda sevgilinizden hangi romantik cümleleri duymak isterdiniz?

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!