En Güzel Ay Balayı

Düğün; telaşıyla, hazırlıklarıyla, stresiyle bol seçimleriyle bitiyor ya sonra? Bir seçim daha çıkıyor ki karşınıza işte o en güzellerinden biri: Balayı seçimi! O kadar yoruldunuz; yeri geldi tartıştınız, strese girdiniz düğün telaşı böyle ama ondan sonra bütün yorgunluğu en güzel şekilde atmanın yeri işte balayı.

Evli olarak çıkacağınız ilk tatiliniz özel ve anlamlı o yüzden planı da ona göre yapmak gerekir. Öncelikle iki tarafında hoşlandıkları, tarzı ve tercihleri düşünülüp birlikte karar verilmeli ki çiftler tatilden birlikte mutlu ayrılsınlar Karar aşamasındaki ilk nokta yurt içi tatilimi olacak yoksa yurt dışı mı? Tur acentesiyle bir tatil mi olacak yoksa bağımsız, kendinizin planladığı serbest bir tatil mi? Bunlar önemli.

Bunun dışındaki ayrıntılarda da sessiz sakin huzurlu bir tatil mi acaba sizi mutlu eder yoksa bol aktiviteli macera aksiyon dolu bir balayı mı? Bu noktada seçim önemli hoşlandığınız tatil biçimi birbirine benziyorsa sorun yok tabii ki ama büyük fikir ayrılıklarında da orta nokta bulunabilir elbette. Bir tarafın sessizliği, diğerinin ise eğlenceyi kalabalığı sevmesi durumunda merkezden uzak bir konaklama seçilip öğlen vakitleri sessizlik, akşam ve geceleri ise merkeze inilip eğlence hayatına da katılınabilir. Her iki tarafın gönlünün olması açısından… Bunlar güzel istekler, şartlar ortaya konuluyor baktıkça araştırdıkça da standart yükseltiliyor fakat en önemlisi bütçeye uydurmak. Bu yüzdendir ki önce bütçe ayarlanıp sonra ona göre balayını ayarlamak.

Düğünün hafife alınmayacak masraflarından sonra balayı bütçesini kısmak kaçınılmaz son ama unutmayın ki her bütçeye göre tatiller var çok mu uzak olmak zorunda ? Beş yıldızlı otelde mi olmak zorundasınız? Mühim olanı evli olarak baş başa güzel vakit geçireceğiniz bir tatil.

Bütçenize uymuyorsa bazı noktalarda feragat etmek en doğrusu ama bir şekilde mutlaka balayına çıkmaya çalışın. Tarihi 16.yüzyıllardan gelen ‘balayı’ geleneği atlanmış olmasın ki sonra sizde pişman olmayasınız. Balayı sürenizi de 1 haftadan kısa tutmayın derim ben düşünün ki balayı başka bir hayat! Stresten,iş hayatından, yaşadığınız yerin karmaşasından uzak… O yüzden balayı çok kısa olmasın ki sizde dinlenmiş huzurlu kafayla dönün. Ufak tefek sorunları balayında kafanızı takmayın olabildiğince maksimum düzeyde eğlenmeye bakın ki bu sizin unutamayacağınız bir tatil olacak en güzeli olsun. Son olarak benim tavsiyem deniz,sakinlik huzur ve yeşilliğin olduğu alanları seçin özellikle de kalabalık metropollerde yaşayan çiftlerseniz.

Huzuru ve sakinliği bulmaya çalışın balayınızda ☺ Birde fotoğraf çekmeyi aman unutmayın! ilerisi için önemli olacaktır.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!