En Güzel Balayı Adaları

Yeryüzü şekillerinin en romantikleri adalardır. Bu şekillerin içinde bir de balayı adaları var ki her çiftin her zaman hayallerini süsler. Adalar uçsuz bucaksız denizleri, medeniyetten uzak huzur dolu bir atmosferi, filmden fırlamış gibi duran gün batımları ve unutulmaz anılara ev sahipliği yapacak doğaları barındırırlar. Sizin hayallerinize katkıda bulunmak için dünyanın en çok tercih edilen balayı adalarını araştırdık.

1- Santorini/Balayı Adaları

Son yıllarda en çok tercih edilen balayı adası Santorini. Ülkemizde tercih edilmesinin en önemli özelliklerinden biri yakın olması. Santorini aslında volkanik adalar grubunun adı. Tepesinde kurulan şehir yaşamı ve Orta Çağ taşları romantizm saçıyor etrafına. Aşağıdan baktığınızda da, yukarıdan baktığınızda da muazzam bir görüntüye sahip. Manzarasının adı “caldera” anlamı ise volkanik patlama sonucu oluşan “büyük çöküntü”. Akdeniz yemekleri, harika restoranları ve birbirinden özel otelleriyle Santorini balayı için kusursuz bir tercih.

2- Bora Bora/Balayı Adaları

Gök mavisi bir suyun üzerinde uyuduğunuzu düşünün. Otel odanızın kapısından çıkıp, kahvaltıya giderken sanki gökyüzünde yürüyormuş gibi hissettiğinizi hayal edin. Bunların hepsini yaşamak mümkün. Bunlar için gitmeniz gereken yer Bora Bora Adaları. Güney Pasifik Okyanusu’nda yer alan bu takım adalar aklınızı başınızdan alacak. En güzel rüyalarınızı bile gölgede bırakacak bir ada.

3- Britanya Virjin Adaları/Balayı Adaları

Britanya Virjin Adaları, Karayipler’de bulunan Büyük Britanya’ya bağlı takım ada topluluğuna verilen isimdir. Ekvatoral bölgede oldukları için 12 ay tatil yapabileceğiniz bu adalarda balayınızı muhteşem oteller, restoranlar eşliğinde ve cenneti anımsatan atmosferinde geçirebilirsiniz. Maceraperest balayı çiftlerini de sunduğu hizmetlerle kendine çeken takım adalarda sıkılmak mümkün değil.

4- Fiji/Balayı Adaları

Fiji Adası ulaşımı biraz zor bir ada ama vardığınız anda karşılaşacağınız pastoral sahillerin sunduğu güzellikler neden balayınızı Fiji’de geçirmek istediğinizi hatırlatacaktır. Parıldayan bir kumsal, turkuaz bir deniz ve oldukça tropikal bir hayat tarzı var Fiji’de. Aynı zamanda macera arayanlar, dalmak isteyenler ve diğer su sporlarına ilgi duyanlar da Fiji’de harika tecrübeler edinebilir.

5- Kauai/Balayı Adaları

Yıllardır fazla sayıda balayı çiftini ağırlayan Kauai, Hawaii Adalarının batıdan doğuya doğru ikinci sırada bulunan adasıdır. Gün batımları ve çikolata renkli kumlarıyla meşhurdur. Yuvarlak bir ada, ortasından göğe doğru yükselen dağları ve mutlaka görülmesi gereken bir kanyonu var. Kusursuz bir güzellikteki Kauai, binlerce renkteki balığa iki karış suda denk gelebileceğiniz bir ada. Küçük bir ada olmasına rağmen bir tarafında yağmur yağarken, diğer tarafında da güneşli bir iklim yaşanabilmektedir. Boyutu ve sunduğu güzellikler arasında büyük bir fark var. Balayı adalarının içinde boyundan büyük işlere kalkışanı Kauai’dir.

6- Heron Adası/Balayı Adaları

Avusturalya’nın hemen yanında bulunan, haritadan bakıldığında devasa bir okyanusun içinde kaybolmuş hissi veren Heron Adası, bembeyaz kumlarıyla ünlüdür. Turkuaz renkte bir denizi, harika restoranlarıyla huzuru bulmak için kat edeceğiniz yola değecek ve vahşi hayatla ilgili yeni tecrübeler edinmenize neden olacaktır.

 

7- Phuket Adası/Balayı Adaları

Tayland’da eğlenceli bir ada Phuket. Eğlencenin yanında muhteşem yeryüzü görüntülerine ve muhteşem bir denize sahip. Kalabalık sahilleri, çılgın eğlence hayatı ve kalabalık sokakları da var Phuket’in ama aynı zamanda huzur dolu bir balayı geçirebileceğiniz, kalabalıktan uzak, ıssız sahilleri ve sakin sokakları da bulunuyor. Her iki tarafa da uğrayabilirsiniz. Tek düze bir balayı istemeyen çiftlerin tercihi Phuket’ten yana oluyor.

8- Maldivler/Balayı Adaları

Yıllardır en meşhur balayı adası Maldivler’dir. Bora Bora adaları gibi Maldivler’de de odanızdan denize adım atabilir, muhteşem suyun üzerinde uyuyabilirsiniz. Tropikal yaşam tarzına sahip Maldivler, balayı çiftleri için gerçekliğin ötesinde bir güzelliğe sahip.

9- Seyşeller/Balayı Adaları

Maldivler ve Bora Bora adalarından sonra en çok tercih edilen adalar Şeyseller’dir. Madagaskar’ın kuzeyinde yer alan adalar topluluğun başkenti Victoria’dır. Tropik cennetlerin içinde balayı çiftleri tarafından en fazla tercih edilen Seyşeller’den hiç ayrılmak istemeyeceksiniz. Yaz kış sıcak bir iklime sahip adanın en önemli özelliği nüfusunun %80’ini kadınların oluşturması.

10- Hvar Adası

Uzun uçuşlar istemiyorsanız, tercihinizi yakın balayı adalarında yapmak istiyorsanız Santorini’den sonra ikinci tercihiniz Hvar adası olabilir. Hırvatistan’a bağlı Adriyatik denizinin büyüsünde yer alan Hvar adası, harika gün batımları ve muhteşem deniz ürünleriyle balayı çiftlerinin akıllarını başından alıyor. Orta Çağ mimarisi ise büyüleyici.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!