En Güzel Düğün Hediyesi

Birine hediye almak zorlu bir olayken bir de düğün hediyesi almak daha da zordur. Size biraz yardımcı olabilmek için birkaç önerimiz var.

Misafirler İçin En Zorlu Seçim: Düğün Hediyesi

Aslında uygun hediyeyi almak için birkaç ipucu yeterli. Düğünü olacak arkadaşınızın o özel anına hitap edecek, o özel günde sizi hep yanlarında hissettirecek ve sonrasında da unutamayacakları bir hediye verebilirsiniz.

Düğün Öncesi Armağanları

1- Geline Verilebilecek Hediyeler

Gelin için güzel bir taç seçebilirsiniz. Yalnız bunun için dikkat etmeniz gereken gelinliğin modelidir. Gelinliğin modeli, hangi tarza hitap ettiğini önceden öğrenmelisiniz ve buna uygun özel bir taç modeline kadar vermelisiniz. Gelinin beğeneceği bir taç, onun için unutulmaz bir hediye olacaktır.

Geline verilebilecek bir diğer hediye de inci küpe ve kolyeler olabilir. Bembeyaz bir gelinliğe yakışacak en güzel ve en zarif takı incidir. Gelinin, saflığını ve zarafetini ön plana çıkarmak için ona bu takıları hediye edebilirsiniz. Düğünden önce hediyenizi verirseniz gelinliğini giydikten hemen sonra takmasını sağlayabilirsiniz.

2- Damada Verilebilecek Hediyeler

Damada verilebilecek hediyeler daha kısıtlı gibi görünüyor; ancak damadın da üzerine takacağı birçok aksesuar var. Damada kol düğmeleri hediye edebilirsiniz. Onun damatlıklar içerisindeki asil duruşuna bir katkı da siz yapmış olursunuz.

Damada verilebilecek bir diğer hediye de şık bir kol saatidir. Eskiden beri klasikleşmiş bir hediye olsa da modern tarzda bir kol saati her damada yakışır. Ona alacağınız bir kol saati ile her zaman onun yanında olabilirsiniz.

Düğün Anı: Zamanın Eskitemediği Klasik ve Değerli Armağan

Evlenecek bir çift için armağan edilebilecek en güzel hediye, sanıyoruz onların maddi yüklerini az da olsa hafifletebilecek şeylerdir. Nedir bunlar? Düğün ve ya nikah salonunda çiftlere en sık takdim edilen makul kıymetlerden biridir. Tahmin etmek çok da zor değil… Altın. Cumhuriyet de olsa çeyrek de olsa en makuldüğün hediyesi altındır. Şişşşt düğün sahipleri duymasın ama çok da kolay değil altın hediye edebilmek. Tamam, çok makul çok değerli ama bir o kadar da tuzlu bir hediye bu…

Düğün Sonrası Armağanları

Eğer onlara, kişisel bir hediye almak istemiyor, onların işine yarayacak bir hediye olsun, istiyorsanız onlara küçük ev aletleri alabilirsiniz. Elektronik aletler, özellikle yeni evlenen çiftlerin ihtiyacıdır ve çoğu zaman bazı eşyaları almayı unuturlar. Onlara bir meyve sıkacağı veya kahve makinesi alabilirsiniz. “Elektronik aletleri alan birisini kim hatırlar, ben kendimi hatırlatmak istiyorum.” derseniz en iyisi onlara hoş bir fotoğraf çerçevesi almak. Düğünde onlarla çektireceğiniz bir fotoğrafı, düğünden hemen sonra bastırıp hoş tasarımlı bir çerçeveye yerleştirin ve bir an önce evlerinin başköşesine koymalarını sağlayın. Böylece sizi asla unutmayacaklardır. Şimdi bu alternatiflere kısaca bir göz atalım:

  • Elektrikli Ev Eşyası

Düğününe katılamadığınız bir çiftin genelde evine ziyarete gidersiniz. Bu durumda düğün hediyesi olarak ev eşyası alabilirsiniz. Yeni evli çiftin ihtiyacını öğrenme olanağınız varsa, ona yönelik bir elektrikli ev eşyası satın alıp armağan edebilirsiniz. Ancak piyasada bir ürünün o kadar çok modeli var ki, bu durumda kararsızlığa düşme olasılığınız çok yüksek. “Ya aldığım eşyayı beğenmezse… Yook canım hepsi aynı nasılsa isterse birkaç yıl sonra kendisi değiştirir… Aman Allah’ım ya bana beğenmiş gibi görünüp, sonra bir köşeye atarsa…” bütün bu düşüncelerden kurtulmanın en iyi yolu; armağan için ayırdığınız bütçe miktarını karşılayan bir hediye çeki vermek. Artık birçok mağaza hediye çeki satıyor. Yapmanız gereken tek şey, bir mağaza belirleyip oradan bütçenize uygun hediye çeki satın almak. Gerisi çiçeği burnunda evli çiftimize kalmış. Belirlediğiniz bütçede veya üzerine bir miktar ekleyerek alışverişlerini yapabilirler. Ne diyelim, beğendiklerini alsınlar ve mutlulukla güle güle kullansınlar.

  • Biblo

Evlerin vazgeçilmezi biblolar da düğün hediyesi alternatifleri arasında değerlendirilebilir. Salona, oturma odasına, TV ünitesi üzerine, hole veya aksesuarın yanına koyulabilecek modern çizgilerle tasarlanmış şık bir biblo alarak hediye edebilirsiniz. Ancak burada önemli olan, evin nasıl düzenlendiğini bilmektir. Çiftin evini görmeden bunu bilmeniz tabii ki imkansız. Evine görmek için illa ki gitmenize gerek yok, evini çok merak ettiğinizi söyleyerek size birkaç fotoğraf göndermesini rica edebilirsiniz. Böylelikle evine ve tarzına uygun bir biblo alma olanağı yakalarsınız.

  • Çerçeve ve Tablolar

Yeni evli çiftlerin duvarları ve aksesuar konabilecek alanları genelde boştur. Bunun en büyük nedeni, çok taze bir koşuşturmacadan henüz çıkmış olmalarıdır. Nişan, kına, düğün derken ancak evin kaba eşyalarının yerleşimini halledebilmiş çiftlere düğün ev hediyesi olarak vereceğiniz tablo ve çerçevelerin değeri yüksek olacaktır. Armağan ettiğiniz çerçeveler muhtemelen çiftin dış çekim fotolarıyla evlerini renklendirecektir. Eminiz fotoğrafa her baktıklarında sizi de anacaklar.

  • Mutfak Eşyaları

Cıvıl cıvıl renkleri ve görünümleriyle içimizi ısıtan mutfaklar evimizin en değerli köşelerinden biri. Çaktırmayın aslında mutfağı sevmemizin nedeni başka. Tabii ne de olsa burada karnımız doyuyor. Evli çiftleredüğün hediyesi olarak mutfaklarını ısıtacak, şirin mi şirin çeşitli mutfak eşyalarından beğendiklerinizi de armağan edebilirsiniz. Örneğin, çiftlere özel kahve fincan takımları. Yemek sonrasında yaptıkları kahveyi yudumlarken sizi anmaları beklenen bir eylem olacaktır. Her sohbette sizden bahsedemezler canım o kadar da beklentiye girmeyin ama arada hatırlanırsınız işte.

  • Yatak Odasına Küçük Dokunuşlar

Nevresim yeni evli çiftlerin en çok ihtiyaç duyacağı temel yaşam malzemelerinden biri olan çeşitli renklerde ve desenlerde nevresim modellerine birçok mağazadan erişebilirsiniz. Onca koşuşturma, telaş ve yorgunluğun ardından evlerine kendilerini atan çiftler eminiz dinlenebilmek için bir süre yataktan çıkmak istemeyecekler. Bu durumda onlar için küçük ve şirin bir düğün hediyesi olarak bir nevresim takımı armağan edebilirsiniz. Bunun yanında, çift kişilik uyku seti, yatak örtüsü, battaniye, yorgan, pike gibi yatak odası ürünlerinden bütçenize uygun olan birini de alternatifler arasında değerlendirebilirsiniz.

Bir Diğer Alternatif

  • Mis Gibi Çiçekler

Evlenen çiftin evini ziyaret ettiğinizde, kapıyı açtıklarında yüzlerinde kocaman bir gülümseme ile karşılaşmak isterseniz bir buket çiçek mükemmel bir alternatif olacaktır. Tercihinize ve çiftin zevkine bağlı olarak, canlı veya cansız çiçekleri seçebilirsiniz. Çiçek yetiştirmeyi seviyorlarsa, saksı bitkisi daha uygun olacaktır. Salonun ya da mutfağın rengine uygun bir çiçek götürebilirsiniz. Beyaz renkte bir orkide her salona hitap edecek güzelliktedir. Eğer bir buket armağan edecekseniz, yanında çiçeğe uygun şık bir vazoyu da ekleyebilirsiniz. Ayrıca, çiçeğin yanına iyi dilekleriniz yazdığınız küçük bir not eklemeyi unutmayın deriz.

Aldığınız hediye ne olursa olsun, hiçbir şey sizin iyi dileklerinizden değerli değildir prensibine bağlı kalarak, mutluluk dileklerinizi iletmeyi ihmal etmeyin. Bunun için renkli not kağıtlarını ya da desenli iyi dilek kartlarını kullanabilirsiniz. Hazır kartları kullanabileceğiniz gibi yaratıcılığınıza güvenerek kendi tarzınızı da oluşturabilirsiniz.

Arkadaşlarınızdan akrabalarınızdan eşinizden dostunuzdan kim evlenecek bilmiyoruz ama bir hediye almanız gerektiğini tahmin edebiliyoruz. Bu zorlu yolculukta sizlere kolaylıklar, umarız aradığınız armağanı rahatlıkla bulursunuz. Önerilerimizin yararlı olacağını umuyor, bu konudaki görüşlerinizi bekliyoruz.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!