En Güzel Evlenme Teklifleri İçin 5 Deniz Kenarı Mekan Önerisi

Hayatınızı birleştireceğiniz o özel kişiyi buldunuz. Bundan sonrası için tek dileğiniz onunla birlikte geçireceğiniz uzun ve mutlu seneler. Ancak bundan önce tamamlamanız gereken bazı önemli ödevler var ve hepsinden önce de sevdiğiniz insana evlenme teklifinde bulunmalısınız. Asla unutulmayacak, harikulade bir atmosfer eşliğinde ona hayattaki o en özel soruyu sorabilirsiniz. O halde sıra, en güzel evlenme teklifleri nerede yapılır sorusunun cevabını bulmaya geldi.

Evlenme teklifini öyle bir yerde yapmalısınız ki, o an hem sevgilinizin hem de sizin hayatınızın en unutulmaz anlarından biri olsun. Bunun için pek çok alternatif şüphesiz ki bulunabilir fakat bu konuda değişmeyen bir gerçek var; en güzel evlenme teklifleri için, çoğu zaman romantizm yaratmanın bir numaralı vasıtası olan deniz kenarı mekanlar tercih ediliyor. Hele ki yaşadığınız şehir yedi tepesinde de deniz kokan İstanbul ise… Şehrin iliklerine işlemiş denizin derin, duru ve huzur veren görüntüsü bu hayatı çok daha yaşanmaya değer kılarken aşkın tadını güzelleştiriyor.

Tarih Kokan Büyüleyici Bir Atmosfer

İstanbul’da evlilik teklifi denildiği zaman akla ilk gelen adres Kız Kulesi oluyor. Üsküdar Salacak sahilinden 100 metre açıktaki Kız Kulesi’nin romantizmi yüzlerce yıl öncesinden, ona adını veren efsaneden geliyor. Asırlar boyu süregelen büyüleyici bir tarihe tanıklık eden Kız Kulesi, her dönem aşkın simgesi olarak kabul edilmiştir. Güzelliği ile sayısız sanat eserinin ilham kaynağı olmuş, nice ressamlar resme onunla başlamış, nice şairler en güzel mısralarını ona bakarak yazmış, nice yazarlar onun üzerine mistik hikayeler kurgulamış ve nice fotoğrafçılar onu çeke çeke bitirememiştir. Bu dillere destan güzelliği ve romantik atmosferi ile sevgililerin ilk tercih ettiği adreslerden biri olan Kız Kulesi, büyülü ortamı ile en güzel evlenme teklifleri için uygun bir mekan. Burada hayatınızı birleştireceğiniz insana ömür boyu aklından çıkmayacak, rüya gibi bir evlenme teklifinde bulunabilirsiniz. Hatta bu güzel mekanın eşsiz havasını sürpriz evlilik teklifleri ile bir kat daha etkileyici kılmak da sizin elinizde. Evet cevabını alıp evlendikten sonra Kız Kulesi’ni her ziyaret ettiğinizde o anı gözünüzde canlandırır ve birbirinize olan aşkınızı tazelersiniz.

Denizin Ortasında Romantizmin Doruğunda

Denizin kenarında değil de tam ortasında olmak isteyenler için en güzel evlenme teklifleri listesindeki bir diğer mekan ise Suada Clup’ta yer alan 360 İstanbul Suada Clup. Adına yakışır 360 derece İstanbul manzarasına sahip olan mekanda bulunuyor ve tüm şehri bu noktadan seyrediyor olmak bile içinizi mutlulukla doldurmaya yeterliyken bir de böyle bir ortamda sevdiğiniz insana evlenme teklifinde bulunup evet cevabını aldığınızı hayal edin. Ne eşsiz bir gün olur!  360 İstanbul Suada Clup, Suada’nın romantik atmosferinde evlilik teklifi yapmak isteyenler için, güzel bir alternatif oluşturuyor. Şehrin göbeğinde ada keyfini sevgilinizle sürerken, evlenme teklifleri sözleri arasından yapacağınız başarılı bir seçimle gerçekleştireceğiniz evlenme teklifi o günü ve o mekanı ölümsüz kılacak. Siz de müstakbel hayat arkadaşınıza duyduğunuz sevgiyi denizin ortasında göstermek ve ona evlenme teklifinde bulunmak  isterseniz, bu mekan tam size göre.

Unutulmaz Bir Gece Olsun

Kuruçeşme’de bulunan Ulus 29 da en güzel evlenme teklifleri için uygun bir mekan. Büyülü atmosferi ile sizi içine çekecek Ulus 29’da, unutulmaz bir evlilik teklifi yapabilirsiniz. Mekanın şık ve zarif havası yapacağınız evlilik teklifine de yansıyacak, ortamın bu sihirli havası teklifinize ret cevabını alma olasılığını düşürecek. Ayrıca mekanda sunulan birbirinden leziz tatlar da bu günü ölümsüz kılmaya yardımcı olacak. İstanbul’daki en nezih mekanlardan biri olan Ulus 29 sevgilinize evlilik teklifinde bulunmak için en güzel ve en özel ambiyanslardan birini sunuyor. Dilerseniz bu ambiyansa eşlik edecek bir takım evlenme teklifi sürprizleri planlayarak sevdiğinizin aklını tam anlamıyla başından alabilirsiniz. Bunun için mekanı önceden ziyaret ederek belki bazı küçük dekoratif ayrıntılar kullanabilir ya da yine önceden yapacağınız bir organizasyonla evlilik teklifi sırasında size ve ilişkinize özel bir şarkının çalınmasını sağlayabilirsiniz. Sonuç olarak eğer siz de evlenme teklifleri boğaz’da bir başka güzel diyenlerdenseniz Ulus 29 size hayallerinizi gerçekleştirme fırsatı sağlıyor. Hemen harekete geçebilirsiniz.

Baştan Çıkarıcı Bir Manzara

İstanbul Boğazı’nın Asya kıtasına doğru uzanan ufak bir girinti olan Kanlıca Koyu, halk arasında “körfez” olarak da bilinir. İsmini muhtemelen buradan alan Körfez Restoran harikulade manzarası ile en güzel evlenme teklifleri listesinde ilk sıralardaki yerini alıyor. Kanlıca Koyu’ndaki bir yalının alt katı ve bahçesinde hizmet veren Körfez Restoran size eşsiz bir görsellik vadediyor. Evlenme teklifi için akşam saatlerinde yapacağınız bir organizasyon ile havanın kararmasıyla birlikte denizin üzerinde beliren körfez ışıklarının büyüsünü iliklerinize kadar hissedebilir, kendinizi sevgilinize duyduğunuz aşkın huzuruna ve müziğin ritmine bırakabilirsiniz. Böylece az sonra yapacağınızın hayatınızın teklif için kendinizi hazırlamış da olursunuz. Romantik bir ortama giden üç yolun deniz manzarasından, loş bir ışıklandırma ile güzel bir müzikten geçtiğinin bilincinde olarak Körfez Restoranın sevgiliniz ve sizin için oluşturduğu bu etkileyici atmosferden yararlanın. Özellikle hava karardıktan sonra, akşam saatlerinde tüm ortama hakim olan mum ışığı ve hafif DJ müziği eşliğinde yapacağınız evlenme teklifleri hiç şüphe yok ki unutulmaz olacak. Deniz kokusuna mum kokusunun eşlik ettiği bu zevkli ve romantik mekanda rüya gibi bir evlilik teklifi yapabilirsiniz. Böylece evlilik teklifi gününüz güzel bir anıya dönüşerek hem sizin hem de evlenme teklifini yapacağınız kişinin kişisel tarihinize silinmemek üzere kaydediliyor.

Fenerbahçe Koyu’nun Huzur Veren Havası

Fenerbahçe Koyu’nun eşsiz manzarasına sahip Romantica, adından da anlaşılacağı gibi gayet romantik bir ortama sahip. Mekan akşamları loş ışıkla birlikte çok romantik göründüğü için bu adı almış. Yeşilin ve mavinin harmanlandığı noktada davetlilerine unutulmaz saatler yaşatmayı başaran Romantica, evlilik teklifi yapmak için tam da aradığınız yer olabilir. Halihazırda pek çok evlilik teklifine ve düğün organizasyonuna ev sahipliği yapan, bu anlamda yoğun bir talep gören Romantica’nın bu ayrıcalıklı ortamında siz de unutulmaz evlilik teklifi yapabilir, evlilik teklifi cevabınızı beklerken heyecanınızı biraz olsun dindirmek için koyun temiz havasını içinize çekerek rahatlamayı deneyebilirsiniz. Beklediğiniz cevabı aldıktan sonra ise kendinizi doğanın bir parçası hissedeceğiniz bu sempatik mekanda gelecek hayatınızı paylaşmak istediğiniz insanla tatlı hayallere dalabilirsiniz. Ayrıca evlilik teklifi edeceğiniz anı başka bazı detaylarla süslemek istiyorsanız bu anlamdaki organizasyonlarınızı da mekan yöneticileri ile paylaşabilir, onlarla işbirliği halinde hareket ederek çok daha kapsamlı ve başarılı sürprizleri hayata geçirebilirsiniz.

Evlenme teklifleri yapmayı düşünenler için faydalı olabileceğine inandığımız birkaç alternatif mekan önerisinde bulunduk. Siz de bu mekan önerileri ışığında hayal gücünüzü yanınıza alıp hafızalardan silinmeyecek bir evlilik teklifi yapabilir, bu sayede evlilik yoluna yüksek bir motivasyonla girebilirsiniz. Bu sırada yukarıda bahsettiğimiz mekanlardan herhangi birinde söz konusu tecrübeyi yaşadıysanız yorum ve tecrübelerinizi bizimle paylaşabilir, bu yola girecek olanların akıllarında beliren soru işaretlerine ve endişelerine derman olabilirsiniz.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!