Unutulmayacak En Güzel Evlilik Sözleri

Bazen tek bir kelime ya da cümle ile hayatınız değişebilir. İşte evlilik sözleri de bu hayatınızı değiştiren sözlerin başında gelir.

Bazen pek çok farklı duygunun özeti küçücük bir cümleye sığabilir, o küçücük cümle ile bambaşka yerlere gidip bambaşka hislere kapılabilirsiniz. Bu yüzden değil midir insan tek bir şarkı sözü ile derin duygulara sürüklenir, nerede olursa olsun, ona o şarkı sözünü anlamlı kılan kişiyi düşünür durur. Bu nedenle hayatınızın en özel ve anlamlı anı için, yani aşkınızı evliliğe taşıdığınız o biricik ve nefes kesen an için anlamlı evlilik sözleri büyüsüne kulak verin.

Dudaktan Kalbe Giden Romantik Bir Yoldur Aşk

Bu yol öyle uzun öyle meşakkatlidir ki, yolun engebeli ve zorlu olması ya da kolay ve keyifli olması öncelikle sözcüklerden geçer. Evlilik ise aşkla katedilen o uzun ve meşakkatli yolların kesiştiği noktanın ta kendisidir. Sizi o yollara döken şey içinizde yaşadığınız aşk ve sevgidir, kavuşma arzusu, gelecek hayalleridir. Önemli olan tüm bu yolculukta sevdiğiniz insanı kırıp dökmeden, sonsuza kadar onu kalbinizin içinde taşıyabilmenizdir. Sonsuz bir aşkın savunucusu olduğunuzu ve artık sizin gibi çiftlerin bir elin parmaklarını geçmeyecek kadar az olduğunu sakın unutmayın. Gerçekten çok seven ve bu sevgiye layık olan, olmaya çalışan, değer bilen, kıymet gösteren kaç kişi kaldı?

Sonsuz Aşka İlk Adım İçin Size Özel İpuçları

Elbette içinizde neler neler hissediyorsunuz ama bunu tarif edemiyorsunuz. Aklınızdan, kalbinizden onun için neler geçiyor ama bir türlü ifade edemiyorsunuz. Aşkınızı kelimelere dökmekte zorlandığınızı tahmin edebiliyoruz. Çünkü bazı aşklar anlatılmaz yaşanır. Bunun için size önereceğimiz en güzel evlilik sözleri ile hissettiklerinizi karşı tarafa çok daha kolay aktarabilirsiniz. Aslında biliyoruz ki şairleri şair yapan böylesine içten ve derin duygulardır. Biz sadece sizlerin ufaktan fikir almanızı sağlayacak birkaç minik ipucu vereceğiz. Elbette gerisi sizin yaratıcılığınıza kalmış. Bu fikirleri kendinize ve sevdiğiniz kişiye uyarlayarak bambaşka ve çok daha anlamlı hale getirmek sizin elinizde. İşte size derin mi derin anlamlar taşıyan anlamlı evlilik sözleri ile hazırladığımız küçük bir liste:

1.“Sevgili, seninle ben pergel gibiyiz

İki başımız var, bir bedenimiz

Ne kadar dönersem döneyim çevrende

Er geç baş başa verecek değil miyiz?” Ömer Hayyam

2.”Seni sevmek,

uçsuz bucaksız deniz gibi.

Seni sevmek,

pembe bir rüya gibi.

Seni sevmek,

Denizin üstünde yürümek gibi.

Seni sevmek,

denize vuran yakamoz gibi.

Seni sevmek,

sonu olmayan bir yol gibi.

Seni sevmek,

tatlı sükuta teslim olmak gibi.

Seni sevmek,

güneşin doğuşu gibi.

Seni sevmek,

kalabalığa inat her yüzde seni görmek gibi.

Seni sevmek,

çocukluk neşesi gibi.

Seni sevmek,

sabah ezanı gibi.

Seni sevmek,

bahar gibi.

Seni sevmek,

ölene dek beklemeyi kabul etmek gibi.

Seni sevmek,

simit-ayran gibi.

Seni sevmek,

güzel şey…”

 1. “Senin evin, benim yüreğim. Yüreğimden başka hiçbir yerde rahat edemezsin sen.”
 2. “En çok sen yakışacaksın bana… Yanıma… Yuvama… Boşluğuma…”
 3. “Yolun yarısında yitirdiğim mavi gülücükleri bulup getirdin bana, yalnızlığıma sevdanı ekledin. Kırılır mı şimdi sesim, kovabilir miyim martılarını denizimden?”
 4. ”Bir resim, bir rüya, belki bir şarkı…

Aynı bedende iki gönül olmak istedim

ve de yanımda bir tek seni istedim. ”

 1. “Seninle aynı evin anahtarını taşımak istiyorum.”
 2. “Sana layık kelimeler bulamıyorum. Hiçbir özne senin kadar özel değil, hiçbir yükleme yükleyemiyorum seni, zaman zarfına sığmıyorsun. Di’li geçmişim, yakın-uzak gelecegim, miş’li masalımsın. Sen benim lisanımsın.”
 3. “Bulmalıyım ayaklarımı, sensiz hissedemediğim…”
 4. “Girilmemiş odalarımın güneşi, yalnızlığımın yanı, kalbime uçan balonum, çocukluğumun dudaklarına değen elma şekeri… Seni, sen olduğun için seviyorum. Ömrümsün…”
 5. “Hayırlı eş, huzurun başlangıcıdır.” Hz. Ali
 6. “Bütün şairler sana mı aşık ki her okuduğum şiirde, dinlediğim ezgide sen varsın..”
 7. “Sen benim görmek için, bakmaya gerek bile duymadığım ezberimsin..”
 8. “İkimizin hayali de aynıysa ortak bir yerde buluşmanın zamanı gelmiş demektir. Mesela sen ve ben aynı hayatta?”
 9. “İstisna bir yara gibi kal bende… Hayra yorulan düşlerim ol. Böl gecemi, destursuz gir mabedime, şifa niyetine dokun yüzüme.”

 1. “Sen gecemi gündüze çeviren ayım,

gündüzse beni ısıtan güneş,

Sen içimde kanayan yaram,

Beni yakan ateşsin.

Ve sen benim için aldığım nefes kadar kıymetli,

Paylaşılması mümkün olmayan bir eşsin”

 1. “Seni gördüğümde, sana dilediğimce sarılmak istiyorum. Sana sarıldığımda, dilediğimce “öyle kıpırdamadan kalmak” istiyorum… Yanında kaldığım sürede, gitmek zorunluluğumu bilmek/hissetmek istemiyorum…Dizlerine kafamı koyduğumda, saçlarımı okşamanı istiyorum… Sen saçlarımı okşarken,ellerini tutmak istiyorum… Ellerini tutarken, gözlerini gormek istiyorum… Gözlerinde sevgiyi görmek istiyorum… Gökyüzüne sabah güneşini senle doğurmak, akşam da senle batırmak istiyorum… O batırdığımız güneşin bıraktığı karanlığı, dolunayımızla aydınlatmak istiyorum… Çünkü ben Seni Çok Seviyorum…”
 2. “Seviyorum seni çok seviyorum,Bunu her yerde her an söylüyorum.Gurur duyuyorum gönlüme düşmenden, huzurluyum her dem seni düşlemekten..Sen benim sadece ilk görüşte değil her görüşte aşık olduğum ilk ve son aşkımsın…”
 3. “Bilirsin ki sevdiğim, kartanesi yere düştüğünde yeri kusursuz güzellikle örter, gözleri kamaştıracak kadar beyazlıktadır. Sen ise benim kartanem eşsiz güzellikle yüreğime düşen, başka sevdalara yer vermeyecek şekilde kalbimi süsleyerek örten ve ömür boyunca erimeyecek kartanemsin.”
 4. “Aşk dedikleri pek hayra alamet değil sanırdım seni tanıyana dek. Hayatıma küçük adımlarınla giriş yaptın ve o adımlarla koca bir hayat gittik seninle, gitmeye de devam edeceğiz biliyorum. Ne zaman ayaklarım gücünü kuvvetini kaybedip yürümekten vazgeçecek gibi olsalar, aklıma hep bana attığın ilk adım geliyor. Kalbime huzur, ayaklarıma güç doğuyor ve ben hala sana yürümeyi seviyorum kadınım. Seni ve sana dair olan her şeyi seviyorum.

Senin yollarını, senin bakışlarını, senin ormanlarını seviyorum. Bana gölge oluşunu, bana güneş gibi doğuşunu seviyorum.”

 1. “Sen, tek bir cümleye sığdırılamayacak kadar büyük duygularımın sahibi,

bir cümleyle ifade edilemeyecek kadar kadar özel birisin.

Sen insanın kendinden bile önce sevebileceği biri. Sen iyi ki varsın…”

 1. “Bana kalbini aç, evime dönüyorum.”
 2. “Ben her an sana bakmak, bir sözünü kaçırmamak; bir kıpırdanışını, yüzünün her an değişen bütün gölgelerini izlemek, her an yeni sözler bulup söylemek istiyorum. Her mevsimde, her gittiğimiz yerde, insanlarla ve insanlarsız, aşkın değişen yansımalarını görmek istiyorum…”

Malum, artık herkesin bildiği, ezberlediği klişeleşmiş  evlilik sözleri yerine sizlere biraz daha sıra dışı ve yaratıcı önerilerde bulunmak istedik. Sonuçta bu sizin en güzel, en özel anınız olacağı için herkesin kullanmayı tercih ettiği cümlelerden farklı cümleler kurmak sizin en doğal hakkınız. Eminiz ki hazırladığımız bu güzel liste sizlere ilham verecektir. Dilerseniz bu sözleri kendi cümlelerinizle daha da zenginleştirebilir, sevdiğiniz kişi ve sizin için daha özel ve anlamlı hale getirebilirsiniz. Bu cümlelere anılarınızdan kareler ekleyebilir, en sevdiğiniz şarkılarla bütünleştirebilir pek çok şekilde sevdiğiniz kişinin kalbine sıcacık bir dokunuşta bulunabilirsiniz. Fakat bizce acele etseniz iyi olur. Malum, aşk beklemez! Peki sizler için bu büyülü sözler ne olabilir?

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!