Kaderinizi Değiştirecek Büyülü Cümleler; En Güzel Evlilik Teklifi Sözleri

Rüya gibi bir evlilik teklifi almanın yalnızca mekan veya hediye ile ilgili olmadığı,  en güzel sözcüklerin bir araya gelmesiyle oluşan teklifin tadından da yenmeyeceği önemli bir ayrıntıdır. Teklifinizi ederken en güzel ve en samimi sözcükleri bularak unutulmaz bir ana imza atabilirsiniz.

Hayatımızın kutsal anlarından biri olarak tarihe geçecek, döne dolaşa eşe dosta anlatacağımız anlardan en önemlilerinden biri de evlilik teklifi aldığımız veya da evlilik teklifi ettiğimiz andır. Öyle bir andır ki cümlelerin en güzelini duymak, en güzelini dile getirmek isteriz. En güzel evlilik teklifi sözleri bu noktada kurtarıcınız olacaktır. Genelde erkek tarafından beklenen teklif vesilesiyle, damat adayı günlerce haftalarca hatta bu konuda aşırı titiz ise belki de aylarca sürecek çalışmalarla doğru cümleyi arar durur. Peki nedir o sihirli cümle? Hangi büyülü kelimelerden oluşmalı?

En Güzel Evlilik Teklifi Sözleri Nereden Bulunur?

1) Sevdiğiniz bir kitaptan alıntı yapabilirsiniz.

2) Beraber izlediğiniz romantik bir filmden sevdiğiniz cümleleri teklifinizdeki cümlelere serpiştirebilirsiniz.

3)Onun size hediye etmiş olduğu bir şiir kitabı ve ya bir romandan etkileyici bir paragraf, bir mısra o anları ölümsüz kılabilir.

4) Her aşkın bir şarkısı olur derler. Belki ilk tanışmanızda arka fonda çalan ve kulaklarınızdan sözleri hiç silinmeyen o şarkı; evlilik teklifinizin en güzel sözlerini oluşturabilir.

5) Belki de diz çöker ona en sevdiği şiiri okursunuz.

6) ‘Hayır! Ben kendi hislerimi yazıya dökeceğim.’ derseniz işte o zaman en güzel evlilik teklifi cümlesi bırakın sizin ağzınızdan dökülsün.

7) Biraz vakit ayırarak ona güzel bir şiir de yazabilir, romantik anlar yaratabilirsiniz.

8) Aşkla, sevgiyle çevrelenen bütün sözler onun için en güzelleri olacaktır.

Dillerde Yer Etmiş En Güzel Evlilik Teklifi Sözleri Hangileridir?

1) Attığım her adımda sana geldim, yürüdüğüm her yol sana çıktı. Rotam her zaman sen oldun. Ama şimdi seninle birlikte ayaklarım yerden kesilsin istiyorum, denizlerde yürümek istiyorum. Sonsuzluğa gittiğim bu yolda, elimden tutar mısın?

2) Güneş olmasa ay görünür olmazdı, biliyorsun. Sen olmayınca da ben görünür olmuyorum. Güneşim olup beni her zaman aydınlatır mısın?

3) Aydınlığımdan, karanlığıma; rüyalarımdan gerçekliklerime; dünümden bugünüme, yarınıma; ruhuma ortak olmanı istiyorum. Benimle evlenir misin?

4) Kelebeklerin bile ömrünü uzatabilecek sen, benim de ömrümü sonsuzluğa taşır mısın?

5) Seninle bir çift değil tek olmak istiyorum. Sen ben değil, biz olmak istiyorum. Seninle bir ömür değil, sonsuza dek yaşamayı istiyorum. Benimle evlenir misin?

6) Kalbimin her atışında, her nefes alışımda, gözlerimi her kırptığımda seni anıyorum. Gözlerimi her açtığımda seni görmek, her nefes aldığımda seni koklamak istiyorum. Benimle evlenir misin?

7) Önünde diz çöken ben, ruhuna arkadaş olmak istiyorum. Benimle evlenir misin?

8) Benliğim sen oldun. Gözlerine baktığımda tüm dünya görünmez oluyor. Ellerimden tutarak bana dünyayı gösterir misin?

9) Her geçen saniyede seni özlüyorum, bu özlemimi giderip, benimle evlenir misin?

10) Benimle evlenerek hayat hikayemde başrol olur musun?

11) Beni her gülümsettiğinde, bir yıldız gökyüzünden göz kırpıyor. Benimle birlikte tüm yıldızları parlatarak dünyamı aydınlığa kavuşturmak ister misin?

12) Gönlümü ferah tutan ve kalbimde gülücükler açtıran, yüzümü kıskandıran sen. Yüzümü de güldürür müsün?

13) Tüm nefesimi “seni seviyorum” diyerek harcamak istiyorum. Nefesini benimle paylaşır mısın?

14) Hayatımda tamamlayamadığım tek köprüm olan aşk köprüsünü tamamlamama yardım eder misin?

15) Herkes romantik bir teklif yapmak ister ama ben açık ve net olacağım: Seni çok seviyorum. Benimle evlenir misin?

16) Sonsuzluğa gittiğimiz bu hayatta bana eşlik eder misin?

17) İçimde bir parça eksik ve o parça sensin. Benimle bir bütün olur musun?

18) Dünyada yedi milyar insan olabilir ve sen bunlardan sadece biri olabilirsin ama bilmediğin bir şey var: Benim dünyam sensin. Benimle evlenir misin?

19) Benimle mutlu bir yuva kurmak ister misin?

20) Seni sonsuza dek her yeni gün daha da çok seveceğime söz veriyorum.

21) Aynı anda iki yerdeyim. Burada ve senin olduğun her yerde. Benim olur musun

22) Bugünden itibaren yalnız yürümeyeceksin, bütün benliğimle sonsuza dek yanında olmak istiyorum. Benimle evlenir misin?

23) Hayata tutunmak için en güzel şey birlikteliğimiz. Eşim ol.

24) Hadi bir plan yapalım. Bu geceden on yıl sonra çocuklarımıza sana nasıl evlenme teklifi ettiğimi anlatalım.

25) Sana söz veriyorum hiç kimse seni benden daha çok sevemeyecek ve mutlu edemeyecek. Ömrümün sonuna kadar benimle ol.

26) Benimle bu hayatı paylaşmazsan biliyorum ki her zaman bir yanım eksik kalacak.

27) Seni seviyorum. Bugünden itibaren senden asla ayrı kalmak istemiyorum. Benim olç

28) Ellerimi tutar mısın? Seninle büyümek istiyorum.

29) Sen beni mükemmel kıldın, bana dünyanın en şanslı erkeği olma şansını verdin.

30) Son nefesime kadar yanımda olur musun?

En Güzel Evlilik Sözleri Kurabileceğiniz Yerler İçin Öneriler

1) Kız Kulesi Restoran

İstanbul’un eşsiz manzarası, tarih kokan mimarisi ve denizin tam ortasında evlenme teklifi  tam benlik derseniz ve bu özel gece için biraz masrafa da tamam diyorsanız, en güzel sözcüklerinizi burada dile getirebilirsiniz.

2) Leb-i Derya

Taksim Beyoğlu’nda bulunan mekan, göz kamaştırıcı manzarası ve romantik ortamıyla sizin için evlilik teklifi edebileceğiniz alternatif yerlerden biri olabilir. Teklifinizi sakin bir ortamda,leziz bir akşam yemeğiyle taçlandırabilirsiniz.

3 Hazzo Pulo Restaurant ve Şarap Evi

Oldukça romantik, aşk kokan, mistik ortamıyla Hazzo Pulo; şaraplarınızı yudumlarken geleceğinizi konuşabileceğiniz yerlerden biri. Sımsıcak ortamı,enfes yemekleri, bol seçenekli menüsü ve harika şaraplarıyla hem muhteşem bir geçirebilir hem de unutulmaz evlilik teklifi cümlenizi dile dökebilirsiniz.

4 Del Mare Ristorante Çengelköy

Güzel bir balık restoranında evlenme teklifi yapacaksanız burayı gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz. Üsküdar Çengelköy’de bulunan mekan,boğazın en güzel yerinde konumlanıyor. Lezzetli deniz ürünleri size eşlik ederken, bu manzara karşısında harika cümleler kurabilir, unutulmaz anlar yaratabilirsiniz.

5) Radika

Güzel müzikleri, şirin dekorasyonu ve enfes yemekleri ile size harika cümleler kurdurtacak bir mekan. Kadıköy/Koşuyolu’nda bulunan restoran, boğaz manzarasına sahip değil belki ama sıcacık ortamıyla sizi sarıp sarmalayacak ve kaliteli zaman geçirmenize vesile olacaktır. Öncesinde rezervasyon yapıp şömine yanındaki masayı ayırırsanız, ortam evlilik teklifiniz için tamamlanmış olup, iş sadece güzel cümlelerin akıp gitmesine kalmıştır

6) Lacivert Restaurant.

Denizin eşsiz mavisi ve boğaz manzarasıyla evlilik teklifi edilecek mekanlardan bir tanesi de Lacivert Restaurant. Anadolu Hisarı/ Beykoz’da bulunan mekan büyüleyici bir atmosfere sahip. Rakı balık yapabileceğiniz ve harikulade yemekleri bünyesinde bulunduran mekan için önceden bir bütçe hesaplaması yapmakta da fayda var. Birazcık pahalı diyebiliriz.

7) Eviniz

Baş başa kalmak ve en güzel sözcükleri yalnızken dile getirmek istiyorum diyorsanız eviniz de bir tercih olabilir. Buradaki en önemli nokta oldukça romantik olmanızdır. Evin bu özel gece için baştan aşağıya hazırlanması, minik sürprizlerle donatılması gerekebilir. Aynı zamanda ona ellerinizle yaptığınız yemeklere bir de yazdığınız bir şiir de eşlik ederse, romantizmin sınırlarını zorlayabilirsiniz.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!