Aile Olmaya Adım Adım: En Güzel Nişan Hediyeleri

Düğünün son provası olan nişan zamanı geldi ve hediye telaşı mı sardı? Bu özel günde sevdiklerinizin yanında olurken, seçeceğiniz hediyelerle onları mutlu etmeniz de mümkün. Her bütçeye uygun, unutulmaz ve farklı nişan hediyesi seçeneklerimize hep birlikte bir göz atalım.

Nişanlanmak, birbirini seven iki insanın birlikte yeni bir hayat kurmak için attıkları en önemli ve somut adımdır.

Aile bireyleri, yakın dostlar ve arkadaşlar, hayatların birleşmesine yönelik atılan bu önemli adımda çiftlerin yanında olur. Onlara hediyeler vererek geleceğe yönelik planların yapıldığı güzel günü kutlamak isterler. Nişan hediyeleri olarak, aile tarafından müstakbel geline bilezik, damat adayına da saat, kravat iğnesi gibi hediyeler verilir. Bir gelenek haline gelmiş bu hediyelerle, nişanlanan çifte jest yapılır, mutluluklar paylaşılır. Aile içinden olmayan, dostlar ve arkadaşlar da küçük nişan hediyeleri vererek çiftlerin bu çok özel gününü kutlarlar. Aile bireylerinden değilseniz ve sizin de etrafınızda nişanlanacak dostlarınız varsa ama onlara ne hediye götüreceğinize bir türlü karar veremiyorsanız, verdiğimiz önerilerden ilham alabilirsiniz. Hediye götürmeniz şart olmasa da bu hediyeniz arkadaşlarınızı sevindirecek, onların mutluluğuna ortak olduğunuzu gösterecek çok hoş bir sürpriz olacaktır.

 

Modası Geçmeyen Hediye: Altın

Elbette nişanda hediye götürme zorunluluğunuz yoktur. Çiftimiz sadece bu gününde sizi de aralarında görmekten mutlu olacaklardır. Yeni evlenecek olan çiftlere hem sizi hatırlatacak hem de ufak bir katkıda bulunacak nişan hediyesi götürmek oldukça yaygındır. Eski zamanlardan günümüze uzanan, yardımlaşmanın  en sosyal hali olan bu gelenekte, hediye olarak yıllardır daha çok altın tercih edilmektedir. Maddi imkanlarınız doğrultusunda çiftimize altın ve ziynet eşyaları hediye edebilirsiniz. Yeni bir evin mobilya, beyaz eşya gibi ihtiyaçlarının olduğu düşünülürse ve düğün masraflarını göz önüne alırsak, gelin ve damadımızın rahat bir nefes alması için yardımcı olmuş oluruz. Fakat hediye seçimi yaparken, gelin ve damadın ebeveynlerinin de nişan hediyelerine dikkat etmeliyiz. Aile bireylerinin hediyelerinden daha gösterişli bir hediye seçmek, pek hoş karşılanmayacaktır. Çiftimize unutulmayacak bir hediye vermek mi istediniz? Tercihiniz  altından yana değilse, gelinimize şık bir gerdanlık, küpe, bileklik ya da broş hediye edebilirsiniz. Damada kol düğmesi, değerli taşlarla işlenmiş kravat takımı ya da kravat iğnesi hediye edebilirsiniz. Bu hediyelerimizi ister altından, isterseniz gümüş ya da diğer malzemelerden seçebilirsiniz. Renkli taşlar  kullanabileceğiniz gibi, pırlanta ya da elmasta tercihleriniz arasında olabilir. İsterseniz gelin ya da damadın isimlerinin baş harflerinden oluşan bir kolye de hediye edebilirsiniz.

Nişanlanacak dostlarınıza verebileceğiniz en güzel nişan hediyeleri, evlilik planlarını yaparken ya da evlerini kurarken paraya dönüştürebilecekleri altın gibi kıymetli hediyeler olacaktır. Fakat bu hediyelerin aile bireyleri tarafından verildiğini düşünürsek, diğer hediye seçeneklerini de düşünebilirsiniz.

Son Dönemlerin Trendi: İhtiyaç Listesine Göre Hediyeler

Hediye seçiminizi  altın ya da değerli taşlardan yana kullanmak istemiyorsanız, gelin ve damadın ihtiyacına göre bir hediye seçebilirsiniz.

Nişan günü için hediyeler sunabilirsiniz. Örneğin; pasta, tatlı, kurabiye gibi nişan günü tüketilebilecek hem de nişan organizasyonunu yapan gelin tarafının işini kolaylaştıracak hediyeler güzel bir seçim olabilir. O gün kullanılacak herhangi bir ürünü de hediye edebilirsiniz.

Nişan günü sonrası için, müstakbel gelin adayına yönelik kişisel bakım ve makyaj setleri, bornoz takımları, gümüş aynalar, tarak ve fırçalar, ev dekorasyon ürünleri de hediye alternatifleri listesine eklenebilir. İstenirse gelinin çeyizinde ve çeyiz sandığında eksiklikler varsa,  eksikliklere yönelik  bir hediye seçmek hoş olacaktır. Damat adayı için ise pek fazla hediye seçeneği bulunmuyor. Kravat iğnesi ve saat hediyeleri aileler tarafından verildiğinden, damada özel değil de çiftin ileride kullanabileceği ya da geline yönelik hediyeler daha uygun bir seçim olacaktır. Yine de damada yönelik hediye seçiminizde, gelinde olduğu gibi varsa damat çeyizinin eksikliklerini giderebilir ya da damadın vereceği gelin bohçasına yardımcı olabilirsiniz.

Diğer hediye alternatiflerinden bahsetmek gerekirse, gelin ve damat figürleri bulunan bardaklar, süs eşyaları ve dekoratif aksesuarlar nişan hediyeleri için oldukça hoş seçeneklerdir. Çiftin fotoğraflarından oluşan özel bir albüm, çiftin en sevdiği şarkılardan oluşan hatta düğünlerinde de çalabilecekleri bir müzik cd’si, davetlilerin içine hatıra yazabilecekleri bir defter ya da damadın getirdiği çiçeği gölgede bırakmayacak taze çiçekler, çifte verilebilecek muhteşem hediyelerdir. Nişan hediyeleri seçerken abartıya kaçmamanızı tavsiye ederiz. Çünkü; bunun daha düğün günü var!

Ayrıca son zamanlarda moda olan ihtiyaç listesi yöntemi ile hediye alternatifleri yaratmanız mümkün. Şimdi bu ihtiyaç listesi yöntemine bir bakalım: gelin ve damat ufak tefek tamamlayamadıkları eksikliklerini belirler ve listeler. İstedikleri ürünün hangi model ve renginin kendilerine daha uygun olduğuna dair fikirlerine listelerinde yer verirler. Bu yöntem ile hediye seçmek hem sizi zahmetten kurtarır hem de gelin ile damadımızın kendi zevkine uygun olan hediyeleri belirttikleri için, beğenmeme durumunu ortadan kaldırır. Böylece hediyeniz bir köşede kalmayacak her kullanıldığında genç çiftimiz sizi anacaklardır.

Yeteneklerinizle Sıra Dışı Bir Hediye Takdim Edin

Bu yöntemlerin hiç biri size uygun değil mi? Hiç canınızı sıkmayın. Hem işlevsel hem de unutulmaz başka bir hediye fikrimiz daha mevcut. Yetenekleriniz ile gelin ve damat adayımıza unutulmaz bir hediye sunun. Şayet fotoğraf ve görüntüleme üzerine yetenekleriniz varsa, nişan gününün kaydedilmesini sağlayabilirsiniz. Çiftimizin nişan hikayesi, onlara sunabileceğiniz en unutulmaz hediyelerden olacaktır. O günün fotoğrafları size emanet. Tanımadığı birinden ziyade fotoğraflarını siz çekeceğiniz için çiftimiz güvenle objektiflere gülümseyecektir.

Sesiniz güzelse pist sizi bekliyor! Çiftimizin en sevdiği şarkıyı, ilk danslarının şarkısını, bırakın sizden dinlesinler. Onların aşk hikayesine tanıklık eden birisi olarak, kim sizden daha iyi bu duyguyu verebilir ki? Hayatlarını birleştirecek çiftimizin en önemli anı olan ilk danslarını yaparken, söylenecek şarkı oldukça özel bir hediye olacaktır.

O günün baş kahramanları olan müstakbel gelin ve damadımızın, ileride evlerine asacakları bir tablo yapabilirsiniz. Bu tablo sizin sanatınıza ve yeteneğinize kalmıştır. Gelin ve damadımızın zevkine uygun doğa, manzara ya da figürlerden oluşan bir tablo resmedebileceğiniz gibi, nişan gününe de tablonuzda yer verebilirsiniz. Dilerseniz gelin ve damat adayımızın istediği bir ortamda, uygun buldukları şekilde de onları çizerek zamansız bir hediye sunmuş olursunuz.

Nişanda ilk dansın koreografisine katkıda bulunun. Dansa yeteneğiniz varsa ya da profesyonel olarak bu işle uğraşıyorsanız, çiftimize ilk danslarının koreografisini düzenleyip, uygulamalarında yardımcı olabilirsiniz. Artık gelin ve damatlar ilk danslarında konuklarını büyülemek istiyorlar. Düğün ve nişanlarının ilk dansları için dans kursuna giden çift sayısı oldukça fazla. İlk danslarında çiftimiz, sizin hediyeniz olan kursla pistte bırakın  kuğu gibi süzülsün.

Bu mutlu günde ister klasik bir hediye tercih edin, isterseniz de sıra dışı. Nişan günü gelin ve damat adayımızı yalnız bırakmayıp, mutluluklarına ortak olmanız en güzel nişan hediyelerindendir. Daha önce de belirttiğimiz gibi, genç çiftimiz bu nişan organizasyonunu,  sizinde bu heyecana ortak olmanız için düzenlemiştir. Sadece sizin bulunmanız bile başlı başına bir hediyedir.

Farklı nişan hediyeleri için fikriniz varsa, yorum yaparak bizimle paylaşabilir, hediye alacak okuyucularımıza yardımcı olabilirsiniz.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!