En Hareketli Türkçe Düğün Müzikleri

Düğün günü hayatınızın en özel günüyse ve yıllar sonra en ufak bir ayrıntıyı bile unutmayacaksanız, çılgınlar gibi eğlenmeniz gerekiyor. Çünkü senelerin eskitemediği o muhteşem düğünlerde eğlence hep başrolde oluyor! İşin eğlence kapısını açan anahtar ise elbette doğru düğün müzikleri seçmek.

Yıllardır bu anın hayalini kurdunuz. Hayatınızın aşkı olan o adamı, o kadını buldunuz. En önemli kararı verdiniz ve şimdi birlikte, yeni bir hayata adım atıyorsunuz. İlk dansın romantizmi ile birbirinize aşk dolu bakarak ilişkide Nirvana’ya ulaştınız. Eski sevgilileriniz sinirden stresten kurdeşen döktü, bekar arkadaşlarınızın içi gidiyor kuğu gibi gelinliğinize ve jilet gibi damatlığınıza baktıkça. Bu kadar romantizm size yettiyse lütfen çocukları sahneden alınız. Çünkü düğününüzü uçuşa geçirecek muhteşem, en hareketli Türkçe düğün müzikleri başlıyor!

DOĞRU LİSTE NASIL OLUŞTURULUR?

Aylardır bu gece için hazırlandınız ve hem siz eğlenmek hem de konuklarınızı eğlendirmek istiyorsunuz. Piyasada yüzlerce hareketli Türkçe şarkılar var ve siz hangilerini seçmeliyiz diye düşünüyorsunuz. En hareketli, en eğlenceli  düğün müzikleri listenizi oluşturmak için hemen çalışmalara başlamalısınız. Eller havada, temponun hiç düşmediği, hatta konuklarınızı masaların üstüne çıkartan Türkçe düğün müziklerini seçmeye başladıysanız listenize renk katacak birkaç öneri de bizden geliyor! Bu kez size ve misafirlerinize düğünü doya doya yaşama fırsatı veren en hareketli Türkçe düğün müzikleriyle karşınızdayız.

Unutmayın ki bu gece sizin geceniz ve çalacak müzikler de dahil her ayrıntı sizin istediğiniz şekilde olmalı. Sizde anlamı olan, beraber dinlediğiniz, eğlendiğiniz en favori parçalarınızı listenin en üstüne çıkartmalısınız. Şarkılar çalınırken dikkat edilecek en önemli unsur ritmin düşmemesi. Konuklarınız eğlencenin doruklarına ulaşmışken ritmi bozan şarkılardan uzak durulması gerekiyor. Bir diğer önemli husus ise şarkı seçiminde her zaman güncel şarkılara yer vermek zorunda olmamanız. İlk şarkıda piyasayı yakıp kavuran  en güncel Türkçe şarkı çalınırken ardından Tük müziğine damga vuran 90’lar Türkçe hareketli pop şarkıları listenizde yer alabilir. Eğer bir müzik grubu ile anlaşacaksanız repertuarı isteklerinize uygun şarkıları seslendirebilecek bir ekip olmasına dikkat edin.

ib_api_p_691224

İŞTE BİRBİRİNDEN HAREKETLİ TÜRKÇE DÜĞÜN MÜZİKLERİ

Halil Koçak – Nikah – En Hareketli Türkçe Düğün Müzikleri

Ne çok dinlemişsinizdir bu şarkıyı birlikte. Bir kez de düğün gecenizde herkesi piste dökmek için dinlemeye ne dersiniz? En hareketli Türkçe müziklerden biri olan ‘Nikah’ çalarken düğün mekanınızda dolu sandalye kalmayacak!

Atiye – Mazallah – En Hareketli Türkçe Düğün Müzikleri

Bülent Ersoy’un kültleşmiş şarkısı olan Mazallah şarkısı genç şarkıcı Atiye tarafından tekrar seslendirildi. Nakarat kısmına Allah Allah diyerek eşlik ettirecek muhteşem şarkı düğününüze eğlenceli bir atmosfer katacak.

Demet Akalın – Evli Mutlu Çocuklu – En Hareketli Türkçe Düğün Müzikleri

Bekar arkadaşlarınıza mesaj niteliği taşıyan bu şarkının evli ve mutlu kısmını hallettiğinize göre bir tek kaldı çocuk kısmı. Düğününde fazla oynayanın çocuğu kıvrak olur derler. Hadi eller havaya.

Fatih Ürek Hadi – En Hareketli Türkçe Düğün Müzikleri

Hadi eller havaya demişken bu şarkıyı geçmek olmaz. Şarkı, İbrahim Tatlıses ve diğer sanatçılar tarafından da seslendirildi ancak en beğenilen, en eğlendiren versiyonu Fatih Ürek versiyonu.

İrem Derici – Dur Yavaş – En Hareketli Türkçe Düğün Müzikleri

O Ses Türkiye yarışmasında birinci olamamasına rağmen şöhret basamaklarını hızla tırmanan ve video klipleriyle YouTube’da izlenme rekorları kıran İrem Derici “Kalbimin Tek Sahibine” şarkısı ile düğünlerin açılış müziklerinin değişmeyen ismi olmuştu. Ancak biz romantik dans kısmını atlattığımıza göre Derici’nin “Dur Yavaş” adlı hareketli parçası ile kopmaya devam edebiliriz.

Ece Seçkin – Adeyyo – En Hareketli Türkçe Düğün Müzikleri

Genç şarkıcı Ece Seçkin’in hareketli parçası Adeyyo, 2016 yazının en çok dinlenen şarkılarından biri olma unvanını elinde taşıyor. Sizler de listenizde bu şarkıya yer vererek eğlenceli anlar yaşayabilirsiniz.

Emrah Karaduman – Aleyna Tilki – Cevapsız Çınlama – En Hareketli Türkçe Düğün Müzikleri

Yok efendim benim düğünümde en rekortmen şarkılar çalsın derseniz geçtiğimiz döneme damga vuran Emrah Karaduman ve Aleyna Tilki işbirliği ile ortaya çıkan Cevapsız Çınlama ile düğününüzü şenlendirebilirsiniz.

Edis – Dudak – En Hareketli Türkçe Düğün Müzikleri

Yeni jenerasyon erkek sanatçılar arasında yaptığı kaliteli işler ile dikkat çeken Edis, Olmamış mı, Hadi Yine Gel Benim Ol gibi şarkıların ardından çıkarttığı Dudak şarkısıyla da büyük beğeni topladı. Şarkıda hem çağdaş ritmler hem de oryantal öğelere rastlamak mümkün.

Banu Parlak – Narin Yarim – En Hareketli Türkçe Düğün Müzikleri

Sosyal medyaların hayatımıza kattığı yeni jenerasyon kadın şarkıcılardan biri olan Banu Parlak, Emrah’ın Narin Yarim şarkısını coverlayarak dinleyicilerin beğenisine sundu Tıklanma oranlarına göe şarkı, büyük beğeni topladı.

Hande Yener – Emrine Amade – En Hareketli Türkçe Düğün Müzikleri

Hande Yener’in pek çok şarkısı bu listede yer alabilir. Özellikle Deli Bile, Emrine Amade, Mor, Naber gibi güncel şarkılarının yanı sıra eski şarkılarıyla da düğünlerin vazgeçilmez isimlerinden birisi Hande Yener.

Serdar Ortaç – Gıybet – En Hareketli Türkçe Düğün Müzikleri

Hareketli Türkçe şarkıların sıralandığı bir listede Serdar Ortaç’a yer vermemek gibi bir hadsizliği elbette yapmayacağız. Türk müziğinin en önemli isimlerinden biri olan Serdar Ortaç’ın da elbette birden fazla şarkısı var bu listeye girmeyi hak eden. Ancak Gıybet şarkısı gerek sözleri gerekse hareketli ritmi ile konuklarınızı harekete geçirecek.

Burcu Güneş – Çile Bülbülüm Çile – En Hareketli Türkçe Düğün Müzikleri

Türkçe düğün müziklerinin en hareketli olanlarından biri de Burcu Güneş’in Çile Bülbülüm’e yaptığı cover diyebiliriz. Neredeyse her düğünde duyabileceğiniz parçayla siz de konuklarınızı eğlendirebilirsiniz.

Cem Yılmaz – Hayde Gidelum – En Hareketli Türkçe Düğün Müzikleri

Düğün töreniniz için en hareketli Türkçe düğün müziği alternatiflerinden biri de ‘Hayde Gidelum’. Fakat Cem Yılmaz’dan daha keyifli dinleyebileceğiniz hiç kimse yok, bizden söylemesi. Yalnız bu parçayı gecenin sonuna saklamanızı öneriyoruz. Çünkü şarkının sonunda tabak ve çatallar müziğe eşlik ederken misafirleriniz de çoktan masaların üzerinde oynamaya başlayacak!

Ata Demirer – Bu Fasulya 7.5 Lira

Ata Demirer’in Eyvah Eyvah filmi için seslendirdiği Bu Fasulya 7.5 Lira adlı parça, film daha vizyona girmeden tabir-i caizse patlama yaratmıştı. Düğünlerde hala en çok çalınan ve en çok eğlendiren şarkılardan bir olan Bu Fasulya 7.5 Lira konuklarınıza keyifli anlar yaşatacak.

BONUS PARÇA

Safiye Ayla – Muhabbet Bağına Girdim Bu Gece – En Hareketli Türkçe Düğün Müzikleri

Sıradaki parçayı eğlenmek isteyen aile büyükleri için seçtik. Bir dönemin düğünlerine damgasına vurmuş en hareketli Türkçe düğün müziklerinden biri olan parça çalarken ailenin ileri gelen konuklarına küçük bir jest yapabilirsiniz.

Sizin ekleyeceğiniz bir şarkı var mı?  Eğer yoksa  oturan kaynanasıyla aynı evde yaşasın! Hadi kızlar ayağa!

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!