En Hit Düğün Giriş Müzikleri

En hit düğün giriş müzikleri evlenen çiftlerin bu özel güne başlarken çalan ve tüm davetliler tarafından neredeyse ezbere bilinen şarkıları içeren bir liste.

Düğün giriş müzikleri, gelin ve damadın davetliler ile buluşma anında çalan ve ömür boyu unutulmayacak bir şarkı olarak kalacak potansiyel eserlerden oluşan bir liste. O gecenin yıldızı evet gelin ve damat olarak sizsiniz. Bu açıdan bakıldığında yıldızların sahne alması sırasında çalan düğün giriş müziklerinin önemi de ortaya çıkıyor.

Listemizi oluştururken rock hitlerinden 80’ler pop klasiklerine uzanan bir yelpazede şarkı seçkisi oluşturduk. Buradaki önemli kriterimiz tüm şarkıların birer hit olması ve dinleyen hemen herkes tarafından tanınması. Peki hit parça nedir? Hit, müzik endüstrisinde genel olarak kabul görmüş, radyolarda çok sık çalınan ve istekte bulunulan, belli genel geçer kuralların dışına pek de çıkmayan şarkılara genel olarak verilen bir isim. Karşınızda sizler için derlediğimiz ve dinlerken büyük keyif alacağınız en hit düğün giriş müzikleri listesi!

Depeche Mode – Enjoy The Silence

Şarkının başlangıcındaki 80’ler synthsizer tonları ve yerinizde durmanın neredeyse imkansız olduğu groove’lu gitar melodisi ile Depeche Mode’un bu havalı şarkısı ile düğün girişi son derece cool olacaktır. 1991 BRIT Müzik Ödülleri’nde En İyi Şarkı Ödülü de kazanan bu büyük hit hiç eskimeyecek şarkılar arasında.

REM – Losing My Religion

Şimdi düğününüzü şöyle hayal edin: Gelin ve damat olarak hazırsınız, davetliler de ilk kokteyldeler ve heyecanla sizi bekliyorlar. Işıklar bir an kararıyor, Losing My Religion’ın mandolinle başlayan ve müzik tarihine geçmiş introsu başlıyor, ışıklar sizin üzerinizde ve sahnedesiniz. Herkesin tüylerinin diken diken olacağına emin olabilirsiniz. Fazla söze gerek yok. Rock tarihinin en büyük hitlerinden birisi bizce en karizmatik düğün giriş şarkıları arasında.

Kim Carnes – Bette Davis Eyes

Düğün girişinizi bir film tadında gerçekleştirmek istiyorsanız işte bu şarkı olabilecek en iyi seçenekler arasında. 1981 yılında Kim Carnes tarafından seslendirilen bu müthiş pop hiti, çıktığı andan itibaren 9 hafta boyunca listelerin bir numarasından indirilemedi. Ertesi yıl ise Yılın Şarkısı ve Yılın Kaydı alanında iki Grammy Ödülü birden kazandı. 31 ülkede birden liste başı olmayı da başaran bu mükemmel şarkının özellikle giriş kısmındaki synthsizer melodisi ile tüm davetlileri büyüleyeceksiniz.

Bee Gees – Stayin Alive

Tüm davetlileri ayağa kaldırmak ve siz de girişinizi dans ederek yapmak isterseniz doğru parçadasınız. Fena halde groove ve funky bir alt yapı içeren Stayin Alive, tüm zamanların en sevilen hit eserleri arasında. Bir şarkı hem bu kadar dans ettirme potansiyeline hem de böyle cool bir duruşa sahip olursa, popüler müzik tarihinin de en büyük hit şarkılarından biri haline gelir ki buna şaşırmamak lazım.

Unutulmayacak bir gün olarak geçireceğiniz düğününüzün başlangıcında seçtiğiniz en hit düğün giriş müzikleri, harika bir başlangıç yapmanıza ve davetin pozitif bir şekilde başlamasına da yardımcı olacak. Bu noktada küçük bir hatırlatma; seçtiğiniz şarkının yapısını güzelce öğrenmeniz ve giriş sırasında müziğin karakterine uygun bir şekilde davranmanız, hali hazırda etkileyici olan şarkılara sizin de kendinizden bir güzellik katmanız anlamına gelecektir.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!