En Moda Gelin Çiçeği Modelleri

Gelinin en önemli aksesuarlarından biri olan gelin çiçeği, gelinliğinizle, ayakkabınızla, damadın kıyafetiyle ve hatta düğün konseptinizle de tam uyum içinde olmalı. Nasıl mı? Buyurun yazımıza…

Tarihten bugüne çiftlerin birlikteliklerini kutsayan, birbirlerine sevgi ve bağlılık yemini ettikleri törenlerdir düğünler! Düğün gününün kusursuz olması için çiftler büyük bir emek, özen ve titizlik gösterir. Gelin ve damadın masalları anımsatan bu özel günde taşıdıkları tüm aksesuarlar, uzun bir geçmişe dayanan anlamlara sahiptir.

Gelinin en önemli aksesuarlarından biri olan gelin çiçeği ise tüm dünyada kültürel ve tarihi geleneklere dayanır. Gelin çiçekleri, gelinin damada olan sevgisini ve duygularının saflığını ifade ederken, aynı zamanda narinliğin, tazeliğin ve masumiyetin temsilcisidir.

Düğün gününe canlılık ve renk getiren gelin çiçeği modelleri ile ilgili ayrıntılı ipuçlarını sizin için hazırladık..

Gelin çiçeği modelleri seçenekleri

Gelin çiçekleri, alışageldiğimiz gibi yapay çiçeklerden oluşabiliyor. Yapay gelin çiçeği modelleri genellikle gelin çiçeğini uzun yıllar saklamayı tercih eden gelinler tarafından tercih ediliyor.

Son yıllarda daha fazla tercih edilen, ikinci gelin çiçeği modeli ise canlı çiçekler. Düğün bitimine kadar canlılığını koruyan, düğünün konseptiyle, gelinin ayakkabısıyla ve diğer aksesuarlarıyla kombine edilen canlı gelin çiçekleri, düğünlere yeni bir soluk getiriyor.

Gelin çiçeği modeli seçerken dikkat etmeniz gerekenler

Gelinliğinizi tamamlayan en önemli aksesuarlardan biri olan gelin çiçeğinizi seçerken tarzınızla ve duygularınızla uyumlu olması konusunda titiz ve dikkatli davranmalısınız.

1. Gelin çiçeğiniz gelinliğinizle uyumlu olmalı

Dikkat çekici ve tasarım ayrıntılarıyla süslenmiş bir gelinlik ile kullanacağınız gelin çiçeği modeli, sade çizgilere sahip bir gelinlik ile kullanacağınızdan farklı olmalı. Dantellerle ya da çiçeklerle süslenmiş, ayrıntılarıyla gözleri üzerinde toplayan bir gelinlik ile beyaz ve yumuşak renklerin hakim olduğu sade bir gelin çiçeği, asil ve şık bir görünüm kazandıracaktır. Klasik ve yalın çizgilere sahip bir gelinlikle ise rengarenk çiçeklerin oluşturduğu, tasarım bir gelin çiçeği büyüleyici olacaktır.

2. Gelin çiçeğiniz mevsim ile uyumlu olmalı

Yaz gelinleri kır çiçeklerinden, zambaklardan, şakayıklardan ya da ortancalardan oluşan bir buket ile yazın enerjisini ve canlılığını taşırken, kış gelinleri laleler, orkideler ve kardelenlerden oluşan gelin çiçekleri ile kışa renk ve hareket getirebilirler.

3. Gelin çiçeğiniz düğün temanızla uyumlu olmalı

Her düğünün birbirinden farklı bir teması ve ruhu var. Gelin çiçeğiniz düğün salonunda kullanılan renkler ve temanızın içeriği ile uyumlu olmalı. Gökyüzü temalı bir düğünde lacivert, beyaz ve gümüş renginin ağırlıklı olacağı bir buket seçerken, pembe ve tonlarının hakim olduğu bir düğünde pembe, lila, beyaz ve kırık beyazın ağırlıklı olacağı bir buket unutulmaz bir gelin olmanıza yardımcı olacaktır.

4. Gelin çiçeğinizi seçerken ayrıntılara dikkat etmelisiniz

Geçmişte gelinlik ile uyumlu beyaz rengi ve çeşitli süslemeleriyle dikkat çeken gelin ayakkabılarının yerini, rengarenk gelin çiçeği modelleriyle uyumlu, dikkat çekici renklerde gelin ayakkabılarının ve renkli bağcıklara sahip Converse’lerin almaya başladığını unutmayın.

Damadın aksesuarları ve damatlığı ile uyumlu gelin çiçeği modelleri, masal kahramanlarına dönüşmenize yardımcı olur.

Gelin çiçeğini bağlamak için kullanılan kurdelenin kumaşının da önemli bir ayrıntı olduğunu hatırlatalım. Gelinliğinizin rengi ve kumaşıyla uyumlu saten, ipek, dantel ya da şiyon fiyonklar ile uyumlu bir gelin çiçeğine sahip olabilirsiniz.

Son olarak, gelin çiçeğiniz ile saç modelinizin uyumlu olmasına da dikkat etmenizi öneriyoruz. Topuz yapılmış saçlarınız ile dağınık görünümlü bir gelin çiçeği modeli kullanırken, dalgalı, uzun ve serbest bırakılmış saçlarınızla kısa saplı çiçeklerden oluşan ve sınırları belirli bir gelin çiçeği modeli kullanabilirsiniz.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!