En Romantik Düğün Dansı Müzik Önerileri

Düğün dansı çiftin birlikte çıktıkları yolun ilk ve belki de en unutulmaz anıdır. Bu anı ölümsüz kılmak için yazımızı mutlaka okuyun.

Düğün organizasyonu dans müziği seçimiyle başlar denildiğinde abartılmış olmaz. Çünkü müzik mekan ile le örtüşmesi gereken, mekanı tamamlayan bir unsurdur ve üzerinde zaman harcanmayacak bir konu kesinlikle değildir. Birçok çift önce düğün yerine, masaların dizilişine, menüye ve süslemelere öncelik verir; müziği ise en sona bırakır. Oysa ilk düğün dansı çiftin birlikte çıktıkları yolun ilk ve belki de en unutulmaz anıdır. Ve bu an ne düğün organizatörlerine bırakılacak ne de son dakikaya sıkıştırılacak kadar değersizdir. Her çiftin, ilişkilerine özel bir anı paylaştıkları bir şarkıları vardır elbet ve o şarkı her neyse, ilk düğün dansı için kusursuz olandır aslında. Fakat bu şarkıyı kendilerine saklamak isteyen, düğün temasına uygun başka bir şarkı seçmek isteyen çiftlerimiz için önerilerimiz olacaktır.

Birçok aşk filminde çalan şarkılar, sonrasındaki yıllar boyunca varlığını sürdürmüştür. Çünkü bu şarkılar filmdeki büyük aşkla özdeşleştirilmiştir ve müzik seçiminde bu aşkın büyüklüğü ve romantizmi ön plana çıkmaktadır. Dirty Dancing/ Time of My Life, Once (Glen Hansard ve Marketa Irglova)/ Falling Slowly bunlara örnek olabilir.

 

 

Elbette Türkçe şarkıları tercih etmek isteyen çiftlerimiz için de önerilerimiz bulunmaktadır. Esin Engin, yılların eskitemediği, birçok sanatçı tarafından defalarca yorumlanan Bana Ellerini Ver şarkısı ile aşıkların gönlüne taht kurmuştur. İlk düğün dansı için oldukça romantik olan bir diğer şarkı da Nilüfer’den Ta Uzak Yollardan’dır. Hem sözleri hem de Nilüfer’in yumuşacık sesi ile ruhunuzu ele geçirecek olan şarkı en romantik Türkçe şarkılar arasındadır. Demet Evgar tarafından yorumlanan Farketmeden şarkısı da, sevdiğiniz adama/kadına olan aşkınızı gözlerine bakarak haykıracağınız bir şarkı olacaktır. Biraz daha farklı bir tercih olarak Manuş Baba’dan Ben Sana Vurgunum şarkısı da, bir ömür sürecek beraberliğin ilk adımı olan düğün dansı için düşünülebilecek bir alternatif olabilir.

 

 

 

Müzik ve düğün konseptinin uyumu, düğündeki bütünlükte önemli bir yere sahip olmakla birlikte; haftalarca süren düğün gerginliğinden sonra, tüm konukların önünde, eşinizin kollarında geçireceğiniz dakikalar kendinizi en huzurlu hissettiğiniz müzikle olmalıdır. Hayatınızın belki de en özel günü olacak bugünde, tüm ömür hatırlayacağınız bu anı büyüsünü, aceleyle ve çok da hissedilmeden seçilmiş bir müzikle bozmayın deriz.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!