En Romantik Evlilik Teklifi Fikirleri

 

Sevdiğiniz insanla hayatlarınızı birleştirmeye karar verdiniz ve işte o an geldi. Şimdi evlilik teklifi fikirleri bulma zamanı!

 

Ona, hayatınızdaki her şeyden daha fazla değer veriyorsunuz. Hayatlarınızı birleştirmek istiyorsunuz ve ona hiçbir zaman unutamayacağı, aradan yıllar geçse de dostlarına, tanıdıklarına anlatacağı dillere destan bir evlilik teklifi yapmak istiyorsunuz. Büyük, etkileyici ve anlamlı bir evlilik teklifi olsun istiyorsunuz, ama bir türlü o fikri bulamıyorsunuz. Belki de kafanızda bir çok fikir uçuşuyor, ama aralarından birini seçemiyorsunuz. O halde, sizin için hazırladığımız en romantik evlilik teklifi fikirleri listesini mutlaka incelemelisiniz.

en-romantik-evlilik-teklifi

Öncelikle evlilik teklifinizi baş başa mı, yoksa başkalarının şahitliğinde mi yapmak istediğinize karar verin.Bu kararı verirken kendi istekleriniz kadar, eş adayınızın karakterini ve beklentilerini de göz önünde bulundurun.En sevdiği renkleri, şarkıları düşünün. Ona özel detayları kullanmanız, evlilik teklifinizi benzersiz kılacaktır.

Halka açık evlilik teklifi fikirleri son derece popüler bir hale geldi. Büyük aşkınızı herkese duyurmak, ona olan sevginizi cümle aleme ilan etmek istiyorsanız halka açık evlilik teklifi fikirleri etkili bir fikir olabilir. Bununiçin kendi arkadaşlarınızdan ve gerekirse sürprizin bozulmaması için sevgilinizin arkadaşlarından yardım alarak organize etmeniz gerekir.

Drama yeteneğine sahipseniz, alışveriş merkezleri gibi halka açık mekanlarda ikinize özel bir sahne kurgulayabilirsiniz. Beklemediği bir ortamda hazırlanan bu özel alanda, anlamlı detaylar ve fotoğraflar bulunabilir. Kamuya açık alanda düzenlediğiniz sahneye onu götürüp, sürpriz evlilik teklifinizi yapabilirsiniz. Tabi o anda şarkınızın çalmasını sağlayan ve önceden sahneyi kuran yardımcı bir arkadaş, organizasyonun olmazsa olmazı.

Özel hazırlık yapmadan kalabalık bir ortamda teklif etmek isterseniz, bir gece dans etmek için dışarı çıkabilirsiniz. Müstakbel eş adayınıza bir şarkı adayın ve şarkınız çalarken pistin ortasında teklifinizi yapın. Böylece teklifiniz kabul edildiğinde sarılmanız kaçınılmaz olacak ve  dansınız daha da romantik bir anlam kazanacak.

Söz konusu halka açık mekanda teklif olunca, önceden yapılan hazırlık ve yetkili kişilerle görüşmeler kaçınılmaz demektir. Evlilik teklifi etmeyi düşündüğünüz mekandaki yetkili kişiler ile önceden görüşürseniz, sürprizinizin boyutunu bir üst seviyeye çıkarabilirsiniz. Gittiğiniz konserde ya da karaoke yaptığınız bir gecede, sahnede evlilik teklifinizi yapabilir ve mutluluğunuza tüm seyircileri ortak edebilirsiniz. Ya da arkadaşlarınızla birlikte kapattığınız küçük bir sinema salonunda, izlediğiniz filmin arasına giren size özel video ile teklif edebilirsiniz.

Teklif ettiğiniz sırada baş başa olmak istiyorsanız, evde mi yoksa dışarıda bir yerde mi olmak istediğinize karar vermelisiniz. Evde evlilik teklifi fikirleri romantik ve özel bir teklif olabilir ve şu şekillerde gerçekleşebilir.

Müstakbel eş adayınız yüzük takmayı seviyorsa, yüzüklerini çıkardığı bir vakit yakalayıp onları söz yüzüğünüzle değiştirebilirsiniz. Yüzündeki şaşkın ve heyecanlı ifadeyi gördüğünüzde, evlilik teklifini yapabilirsiniz.

Bir diğer fikir olarak, dairenizin tüm ışıklarını kapatıp evlilik yüzüğü etrafında konumlanmış mumlar ve gül yapraklarından bir daire oluşturabilirsiniz. Odaya girip teklifinizi gördüğünde romantik bir ortamın içinde olacaksınız.

en-romantik-evlilik-teklifi-2

Yine unutulmayacak bir evlilik teklifi olarak, dairenizde bir noktadan bir noktaya kırmızı kadife bir kurdele yerleştirebilirsiniz. Kurdeleden oluşan yol boyunca ilişkiniz süresince yaşadığınız unutulmaz anılarınızı anlatan notlar ve fotoğraflar asın. O, bunları takip ederek ilerlerken evlilik yüzüğünüzle son durakta onu bekleyin.

Evde köpek ya da kedi besliyorsanız, onu süsleyip boynuna asacağınız bir notla sevgilinize evlilik teklif edebilirsiniz. Bu şirin dostunuz, kalpleri ısıtacaktır.

Gurme evlilik teklifi fikirleri de romantik ve anlamlı bir seçenek olabilir. Evlilik teklifinizin yazılı olduğu küçük notlar içeren bir çerez tabağı hazırlayıp, birlikte güzel bir film açabilirsiniz. Filmin en heyecanlı yerinde evlilik teklifinizi gördüğünde, onun o mutluluğu paha biçilemez olacaktır.

Evde olmak yerine, dışarıda baş başa olduğunuz zaman teklif etmek isteyebilirsiniz. Listenin başına en klasik ve romantik fikir olan akşam yemeğini yazabiliriz. Akşam yemeği alışılmış bir fikir olsa da, yüzüğü nasıl sunduğunuz ve teklifinizi süsleyen detaylar, o geceyi çok farklı yapabilir.

en-romantik-evlilik-teklifi-4

Çikolata ve tatlıyı seven bir sevgiliniz varsa, en sevdiği tatlılar arasına saklanan yüzük kutusu ile keyfine keyif katacak bir teklif hazırlayabilirsiniz. Yüzüğü yiyecek ve içeceklerin içine gizlemeyin. Sevgilinizin fark etmemesi ve yüzüğü yutması durumunda, teklifinizin tüm romantizmi bozulabilir.

O geceye özel, üzerinde mesajlar yazan tabaklar yaptırabilirsiniz. Bu yemek tabaklarıyla yapılan servis, eş adayınız için yemeği heyecanlı ve unutulmaz kılacaktır. En son servis edilen tabak üzerindeki ‘Benimle Evlenir misin?’ yazısını, tabakta bulunan bir de yüzük süsleyebilir. Bu tabakları yemekten sonra,  ömrünüz boyunca hatıra olarak saklayabilirsiniz.

Yemek sırasında masanıza gelen keman ya da orkestra teklifinizi daha romantik yapar. Gökyüzünü göreceğiniz bir mekanda yemek yiyorsanız, evlilik teklifinize havai fişek ya da ışık gösterisi ekleyebilirsiniz. Evlilik teklifinize ‘evet’ yanıtı aldığınızda havalanan balonlar ya da dilek fenerleri hoş birer detay olabilir.

Eğer baş başa daha sakin ve özel bir ortam isterseniz, doğada olmanızı tavsiye ederiz. Bir doğa yürüyüşü ya da romantik bir piknikte evlilik teklif edebilirsiniz. Doğanın müthiş manzaraları, teklifiniz için iyi bir fon olacaktır. Bir dağın zirvesinde ya da mağara içinde olmak, ortamın romantizmini artırır ve teklifinizin unutulmaz olmasını sağlar. Doğal malzemeleri kullanmanız, mesela yapraklardan sevgilinize taç yapmanız, dallarla onu sevdiğinizi yazı yazmanız gibi detaylar ortamın romantizmini artırır.

Güzel ve sakin bir kumsal da evlilik teklifi yapmak için iyi seçimler arasında. Birlikte yürüyüş yaparken, sevgilinizi kumsalın önceden notlarla ve fenerlerle süslediğiniz bir köşede teklif edebilirsiniz.

en-romantik-evlilik-teklifi-1

Ya da sahilde içkinizi yudumlayıp baş başa günbatımını izlerken evlilik teklif edebilir, teklifinizi bir kemancıyla çok daha özel hale getirebilirsiniz. Tamamen baş başa olmak isterseniz, sadece ikinizin olduğu özel olarak bir süslenmiş bir sandal ile denize açılabilirsiniz. Bu, romantik bir sürpriz olarak başlayan yolculuk, denizin ortasında evlilik teklifine dönüşebilir.

en-romantik-evlilik-teklifi-6

Evlilik teklifinizi, doğum günü ya da sevgililer günü gibi özel günlerde yapmayı tercih edebilirsiniz. Bu da, sevgilinizle birlikte olan mutluluğunuzu ikiye katlar ve her zaman güzel hatırlanır. Başka bir kutlama için yapılan tüm hazırlıklarınız, yapacağınız evlenme teklifine de yardımcı olacaktır.

Evlilik teklifini unutulmaz bir sürprizle yapmak istiyor, ama organizasyonu tek başıma yapamayacağınızı düşünüyor olablirsiniz. Bu durumda profesyonel hizmet alabileceğiniz şirketler de bulunuyor. Evlilik tekliflerini organize eden bu şirketlerle iletişime geçerek, onların size sunduğu paketleri inceleyebilirsiniz. Ya da kendi fikirlerinizi onlara anlatarak, sizin için hazırlamalarını isteyebilirsiniz.

Bu şirketlerin hazırladığı sürprizler arasında size özel kiralanan bir yatta lazer ışıklarıyla teklifinizi gökyüzüne yazmak, helikopterle tüm şehre havadan bakarken evlenme teklif etmek, profesyonel ekip tarafından süslenen bir ortamda sevgilinizi şaşırtmak ve bunun gibi daha bir çok organizasyon hazırlamanız mümkün.Teklifinizin sınırlarını, bütçenizin ve hayal gücünüzün belirlediğini söyleyebiliriz. Yine de romantizm için, profesyonel hizmet almanın ve yüksek bütçeler ayırmanın  şart olmadığını bilmelisiniz. İşin sırrının, sevgilinizi iyi tanımak ve onun kalbine dokunacak detaylardan oluşan bir evlilik teklifi hazırlamak olduğunu unutmayın. Tabi bu teklifi, en doğru ve uygun zamanda yapmak şartıyla.

en-romantik-evlilik-teklifi-5

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!