En Romantik İlk Dans Müzikleri

ilk dans müzikleri çalındığı an demek bütün telaşların sonlandığı, salona girişin de tamamlandığı ve aşkın kollarına kendinizi bırakacağınız an demektir. Bütün bir günü inanamayarak geçirdiğiniz düğün gününüzün, eşinizle pistte tek başınıza dans ederken “evlendik işte!” diyeceğiniz dakikalarıdır.

İlk dans dakikaları yine sizi hayati bir seçimle baş başa bırakıyor. ilk dans müzikleri! Bu alanda oldukça özgür davranmalısınız, sadece aşkınıza layık bir şarkı bulmak sizi zorlayacaktır ama çift olarak herhangi bir şarkıdan etkilenmeyen kimse yoktur. Genel olarak gelinler daha küçük bir kız çocuğuyken bu anın hayallerini kurmaya başlar bu nedenle dans edemeyen veya dans etmeyi sevmeyen damatlar bu konuda ılımlı ve uyumlu olmak durumundadırlar. Tüm gün boyunca patron sizsiniz, ister birbirinize şarkıyı söyleyin, ister çılgınlar gibi dans edin, ister romantik bir şekilde sarılarak durun. Hepsi size kalmış. ilk dans müziklerini seçerken uzunluğuna da dikkat etmeniz gerekiyor, pistte uzun süre kalarak hem olayın büyüsünü söndürebilir hem de davetlilerin sıkılmasına neden olabilirsiniz. Şarkının ne anlattığı da önemli. Mesela “ikinci bahar” kesinlikle iyi bir seçim değil. Yabancı şarkıların da sözlerine dikkat etmek gerekir, melodisi ne kadar büyüleyici olsa da sözler bir ayrılığı anlatıyorsa bu durum size pek hoş bir anı olarak kalmayacaktır.

ilk dans müzikleri için iyi örnek oluşturabilecek şarkılardan bazıları;

1- Lee Hazelwood & Nancy Sinatra – Summer Wine – ilk dans müzikleri 

Romantik prens Lee Hazelwood ve müziğin kralı Frank Sinatra’nın kızı Nancy Sinatra’nın 1989 yılında çıkardıkları albümde yer alan Summer Wine, tüm zamanların en saf ve içten kelimeleriyle aşkı anlatıyor. Günümüzde birçok yorumlaması bulunan Summer Wine, ilk dans müziği için güzel bir seçim.

2- Robbie Williams & Nicole Kidman – Something Stupid – ilk dans müzikleri 

2000’li yılların başlarından itibaren aşka olan tutkusu ile herkesin aklını başından alan Robbie Williams, düet için kendine eş olarak Nicole Kidman’ı seçiyor ve daha uzun yıllar ilk dans müziği olarak seçilecek bir işe imza atıyor. Albümlerinde bulunmayan ve ayrı bir EP olarak piyasa sürülen Something Stupid, süresiyle de ilk dans müziği olmak için ideal.

3- Pieter Embrechts & The New Radio Kings – Dance Me To The End Of Love- ilk dans müzikleri 

Dünyanın en eşsiz şiirlerinin ozanı, en ilginç hikâyelerin adamı ve yaşadığı hayatla herkesi şaşırtan Kanadalı şair, Leonard Cohen’in unutulmaz aşk şarkısı yıllardır çok sık bir şekilde düğünlerde ilk dans müziği olarak kullanılmakta. Fakat Pieter Embrechts ve The New Radio Kings’in çalışmasıyla şarkı bambaşka bir hal alıyor, önden Leonard Cohen’in sesinden notalara giriş yapılabilir, bu sırada herkes “yine mi?” derken, bu farklı yorumlamayla herkesi şaşırtabilir ve dilediğiniz gibi dans edebilirsiniz. Şarkı o kadar büyüleyici ki önceden bir koreografi oluşturmanıza bile gerek yok. Kendinizi notaların büyüsüne bırakmanız yeterli.

Çift olarak belki de bir şarkınız yok, belki de bir müzikale hayransınız. Hair, Grease, Dirty Dancing, Mamma Mia… Seçeceğiniz bir dans sahnesiyle, bu işi profesyonel olarak yapan kurslardan birine gitmeniz yeterli. Kısa sürecek derslerden sonra, film kahramanı haline gelebilir ve belki de Patrick Schwayze ile Jeniffer Grey’in ya da John Travolta ile Olivia Newton John’un unutulmaz dans sahnesini, düğün pistinize taşıyabilirsiniz. İşte o sahneler;

Patrick Schwayze & Jeniffer Grey – Dirty Dancing- ilk dans müzikleri 

John Travolta & Olivia Newton John – Grease

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!