En Saçma Düğün Müzikleri

Düğün müzikleri içinde sözleri ve müziğiyle manasız ve komik olup, yaşanılan anın güzelliğine gölge düşüren saçma düğün müzikleri de elbette mevcut.

ahmet-kural

Şüphesiz yaşarken en çok hatırlamak istediğimiz, yaşamadan üzerinde en çok hayal kurup plan yaptığımız andır düğün günü. Gelinliğinden yemek listesine, tutulacak mekandan çalınacak müziğe kadar her bir detayı defalarca kez hayalimizde kurgularız.

dans

Hiç kuşkusuz, her aşaması için büyük titizlik gösterdiğimiz düğünümüzün müzikleri de güzel ve anlamlı olmalı. Düğün müzikleri seçerken ilk dikkat edeceğiniz şey, seçtiğiniz parçaların sizi yansıtıp yansıtmadığı olacaktır. Bunun yanında düğünün yapılacağı mekan, yetiştiğiniz kültür ve davetlilerin beğenileri de oldukça önemli.

Ancak o eşsiz ana gölge düşüren öyle düğün müzikleri var ki aylar boyunca özenle yaptığınız hazırlıkların bir anda yok olup gitmesine neden olabiliyor.

Düğünlerde hepimizin en az bir kere deneyimlediği üzere romantik bir dans şarkısı için seçilen şarkı; buram buram ayrılık, aşk acısı ve hatta ölüm temalı bile olabiliyor. Ya da gece boyunca romantik şarkılarla danslar ediliyor, coşkulu şarkılarla hareketleniliyor. Sonra birden sırf duygusal bir hava katsın diye, “Güz gülleri gibiyim hiç bahar yaşamadım” şarkısıyla ortam bir anda rakı masası atmosferine dönüşebiliyor. Bu şekilde orkestranın gazabına uğramamanız adına düğünlere gölge düşüren, orkestranın gazabına uğrayabileceğiniz saçma düğün müziklerini sizler için derledik.

Öyle düğün müzikleri var ki eğlencenin orta yerinde, “Arabada beş evde on beş, hoşuna giderse bedava” diye sizi birden neye uğradığınıza şaşırtıyor. Böylesi argo dolu bir şarkı dolayısıyla o güzide ana nahoş bir hava katıyor. Her ne kadar Ankaralı Namık düğün kültürümüze güzel şarkılar kazandırmışsa da bu şarkısını düğünlerden ayırmalıyız.

Bir roman havası olan “Zulalala bonzai” şarkısı da düğün müzikleri içinde en saçma sayılan şarkılardan. Şarkı her ne kadar coşkuyu yükseltip herkesi oynamaya teşvik etse de, sözleri itibariyle düğün konseptinden ayrılıyor.

Düğün müzikleri içinde çokça İsmail YK şarkısı da kullanılıyor. Fakat “Bomba bomba bomba com” onlar içinde en saçma olanı. Hem sözleriyle, hem ritmiyle düğün kutlaması için uygun olmayan şarkılardan. İçinde rap kısımları da bulunan şarkı, davetlilere pistte zor anlar yaşatıyor. Şarkı komik olduğu kadar konseptin de dışında kalıyor.

Düğün müzikleri içinde kültürden kültüre değişen, düğün konseptine uymayan, saçma müziklere bir çok örnek verilebilir. Sözlerindeki manasızlık nedeniyle Tarık Mengüç’ün “Şakşuka” şarkısı, gelinle damadın düğün mekanına gelirken çalınan “10.yıl marşı” da düğün gününde saçma anlara sebep olan müziklerden.

Zamanının keyifli şarkılarından olan Grup Laçin’in “Bu sene de bekar gezelim” şarkısı da düğün müzikleri listesinde yer almaması gereken şarkılardan. Yahu karar vermiş evlenmişiz. Ne diye bekar gezelim? Değil mi ama?

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!