En Şık Gelin Topuzu Modelleri

Topuzlar gelinler için vazgeçilmezdir. Saç rengi, boyu ve kesimi ne olursa olsun, gelinler istedikleri topuzu yaptırmanın mutlaka bir yolunu bulurlar. Topuz modelleri araştırması uzun süre önceden başlar. Hatta denemeler yapılır. Gerçekten mükemmel görünüme ulaşana kadar da bu denemeler sürer. İstediğiniz topuz modelini belirlemeden önce birkaç noktayı netleştirirseniz seçim yapmanız çok daha kolay olur. Öncelikle aklınızdan geçen dağınık bir topuz mu yoksa daha sıkı ve derli toplu bir topuz mu buna karar vermeniz lazım. Daha sonra ense topuzu mu yoksa yüksek topuz mu ayrımına gelecek sıra. Bunu da belirledikten sonra sade mi yoksa gösterişli bir topuz mu istediğinize karar verin. Böylece önünüzdeki seçenekleri azaltarak ilerleyebilir ve hayalinizdeki modele kolayca ulaşabilirsiniz. Sizin için farklı çeşitlerde seçtiğimiz modellere göz atalım…

1- Klasik Krepeli Gelin Topuzu

Gelin topuzlarının en klasik modellerinden biri,  krepeyle bombeli hale getirilmiş ense topuzlarıdır. Oldukça şık bir gelin topuzu olan bu modeli, hem kısa hem de uzun saçlı gelinler tercih edebilirler. Bu topuz modeli, sadeliği sayesinde sizi aksesuar kullanımında özgür bırakır. Dilerseniz taçlar, bantlar ya da sıra dışı duvaklar tercih edebilirsiniz. Gecenin ilerleyen saatlerinde duvağınızı çıkardığınızda da bu topuz sayesinde şıklığınız devam edecek.

2- Örgülü Yüksek Gelin Topuzu

Önce sıkı bir at kuyruğu daha sonra düzgün bir şekilde etrafında döndürülmüş şık bir topuz… Enseden topuza doğru yükselen küçük bir örgü ise bu klasik topuza farklı bir hava katıyor. Saçlarınız kısaysa bile birkaç postişle bu modeli yaptırabilmeniz mümkün. Gür saçlı gelin adaylarında bu topuz modeli oldukça güzel duracaktır.

Gelin Topuzu-2

3- Ense Gelin Topuzu

Gelinlere en çok yakışan saç modellerinden biri de ense topuzlarıdır. Yalnız, ensede toplanmış saçlarla mükemmel görüntüyü yakalamak için birkaç önemli kriter vardır. Uzun bir boyun ve sivri olmayan bir yüz şekli ense topuzları için önemlidir. Gelinler yaptırdıkları ense topuzlarını farklı aksesuarlarla tamamlayabilirler.

Gelin Topuzu-3

4- Kaküllü Yüksek Gelin Topuzu

Eğer yüz biçiminiz kakül için müsaitse siz de bu dört dörtlük topuz görüntüsüne sahip olabilirsiniz. Tam tepenizde yükselen sıkı bir topuz, topuzun etrafını dönen tek parça bir örgü ve kusursuz kakülleriniz sizi hayalinizdeki gelin saçına ulaştıracaktır.

Gelin Topuzu-4

5- Dağınık Gelin Topuzu

Bazı gelin adayları, her seçimlerinde öncelik sıralarını doğallığa ayırırlar. Dağınık topuz modelleri de doğallıktan yana olan gelin adayları için ideal. Ne çok yüksek ne de çok alçak, dağınık topuzlar başınızın tam ortasında uygulanır. Dışarıdan bakıldığında gevşek bir görüntüsü vardır ama aslında sıkı sıkıya tutturulur ve spreyle sabitlenir. Bu saç modeliyle hem rahat edecek hem de istediğiniz görüntüye kavuşacaksınız.

Gelin Topuzu-5

 

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!