En Sık Kullanılan Evlilik Teklifi Şiirleri

Şu sıralar zihninizi meşgul eden çok ama çok özel bir probleminiz var. Artık mükemmel giden ilişkinizi mutlu bir sonla noktalamak istiyorsunuz. Bir an bile olsun birbirinizden ayrılmamak ve ömür boyu hayatınızı birleştirmek için bu zamanın nihayet geldiğini düşünüyorsunuz. Evlilik teklifi yapmak için hazırsınız ve bunu herkesten farklı bir şekilde yapmak için sabırsızlanıyorsunuz. Ve bu anın hiç ama hiç unutulmamasını istiyorsunuz. Ama hayatınızın en önemli kararlarından bir tanesini vermek üzere kullanacağınız sözlerin nasıl ve ne olmasını gerektiğini henüz bilmiyorsunuz.Bu teklifle ilgili emin olduğunuz tek şey ise bu özel dakikaların romantik ve şiirsel olması.

Man Proposing To Woman On Knee

Bizler de sizin bu tatlı telaşınızda yanınızda olmak ve bu konuda size yardımcı olmak için en güzel ve en doğal evlilik teklifi şiirleri neler olabilir diye düşündük. İtiraf etmek gerekirse bu iş bizleri de bir hayli heyecanlandırdı ve birbirinden değerli birçok şairin en güzel mısralarını işinize yarayacağını düşünerek beğeninize sunmaya çalıştık. Evlilik teklifi şiirleri olabilecek bir ya da bir kaçının mutlaka ilginizi çekeceğini ümit ediyoruz.

Adını belki de daha önce duymamış olduğunuz şair Hüseyin Parlakdemir’in aşağıdaki mısraları evlilik teklifi şiirleri içerisinden aşkınızı en içten duygularla anlatmanız için yazılmış olabilir.

Cennetim Olur musun?

Elini tutsam, dünyanın öbür ucuna benimle birlikte gelir misin? Bekle desem, dünyanın bir ucunda beni bekler misin?

Denizimde fırtınalar çıktığında limanım olur musun? Karanlık bastırdığında deniz fenerim, hava açınca yıldızlarım olur musun; bulutlar göğü kapladığında pusulam?

Mihengim, turnusol kâğıdım olur musun? Yüreğimin suyu bulandıkça onu durultacak iksirim?

Kapılar kapandığında kapım, yollar aşındığı vakit yolum, saklanmak istesem duvarım olur musun? Özgürlüğüm ve mahpushanem?

Üşürsem evim olur musun? Yorganım, ana kucağım? Çölümde vaha olur musun? Vahamda hurma ağacım?

.

Evlilik teklifi şiirleri denilince ilk başta akla gelen en önemli isimlerden biri olan Özdemir Asaf’ın kelimelerin kifayetsiz kalıp bir dörtlüğe tüm sevgisini sığdırmaya çalıştığı eşsiz “ Akıl Gözü” şiirini de es geçemezdik tabi…

Akıl Gözü

Seni bulmaktan önce aramak isterim

Seni sevmekten önce anlamak isterim

Seni bir yaşam boyu bitirmek değil de

Sana hep yeniden başlamak isterim

“ Ya seninle ya sensiz” diyen şair Ahmet Selçuk İlkan sevgilinize yapacağınız bu güzel teklifin en süslü kelimeleri olmaya aday olacak cinsten…

Ya Seninle Ya Sensiz

Ya hep ya hiç sevgilim

Ya seninle ya sensiz

Olamaz başka biri

Ya seninle ya sensiz!

İstersen al at beni

İstersen yarat beni

Dağ gibi deniz gibi

Ya seninle ya sensiz!

Evlilik teklifi şiirleri içerisinden son olarak sizin beğeninize sunacağımız mısralar kendine has üslubuyla dilini en güzel şekilde kullanan şairlerden biri olan Kahraman Tazeoğlu’na ait.

Ben Ne mi Olmak İstiyorum?

Coğrafyana iklim, Saçlarına yağmur,

Ruhuna ”aşk”…

Ben toprak olmak istiyorum bastığın yere. Yüzünü astığın yere neşe,

Adının anlamını niteleyen sıfat olmak istiyorum.

Ve ben, Ayaklarının altında,

Cennetini barındırdığın çocuklarının,

”Babası” olmak istiyorum.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!