En Şık Safir Kolye Modelleri

Safir taşı tarih boyunca insanlar tarafından değerli kılınmış bir taştır. Ametist taşı gibi büyük bir rezervi bulunmadığı için hala süs sanatında değerli taşlar kategorisinde kendini gösterir. Safir, ustaca işlenirse birçok kolye modelinde kullanılabilir. Safir kolye modelleri gümüş veya beyaz altın işlemeleri ile birlikte sıkça kullanılmaktadır. En şık safir kolye modellerini sizlere tanıtacağız:

safir-kolye-eros-pirlanta

Bu model bir su damlasını andırmakla beraber özel gümüş işlemesi ile göz dolduran bir görünüşe sahiptir. Geçişlerinin klasik elmas görüntüsünde olması ve gümüş işlemelerdeki detaylar ise ona farklı ve özel bir hava katmaktadır.

Zengin detaylara sahip bu model ise safirin çekiciliğini ortaya koymaktadır. Safir, her ne kadar işlenmesi zor olan değerli taşlardan biri olsa da teknolojinin gelişmesi ile birlikte bu zorlukla çoğunlukla aşılmıştır.

safir-kolye-eros-pirlanta2

Zengin gümüş işlemeleri ve safirin yoğun mavi rengi ile birleşince ortaya muhteşem kolyeler çıkabilmektedir. O kolyelerden biri de karşınızda…Simetrik geçişleri ve safir taşının simetrik kesimleri kolyeye estetik bir görünüm kazandırmıştır. Böylelikle gümüşün parlaklığı ve safirin ilgi çekiciliği bir araya gelerek muhteşem bir kolye ortaya çıkmıştır.

safir-kolye-eros-pirlanta-3

Nazar boncuklu safir kolye modelleri de son yıllarda moda olmuştur. Safirin yoğun mavisi ve gümüşün parlaklığı bir araya gelmiştir. Bunun yanında altın veya altın suyuna batırılmış değerli elementler de nazar boncuğunun klasik görünümüne kavuşulması için kullanılmaktadır.

safir-kolye-eros-pirlanta-4

Kar tanesi şeklinde safir modelleri de son yıllarda moda olmuştur. Safir taşı her ne kadar zor işlenebilir bir taş olsa da özel modellerin çokça tercih edilmesinden dolayı usta ellerde zorlu işlemeler yapılmaya devam edilmektedir.

Safir taşı yüzyıllardır insanlar boyunca savaşlarda zafer getirmesi için, hastalıklara şifa bulunması için, şans getirmesi için kullanılmıştır. Bununla beraber safirin rengi de kullanıldıkları alana göre değişiklik göstermiştir. Siyah safirin fiziksel zararlardan koruyacağına inanılıyor iken pembe safir aşk ve sevgi ile ilişkilendirilmiştir. Mor ve eflatun renklerindeki safir taşları ise meditasyon haline geçebilmek için kullanılmıştır. Tarih boyunca kullanım alanlarının değiştiği safir öyle gösteriyor ki tüm dünyada yüzyıllar boyunca varlığını korumuştur.

Sizler de safirin uğurunu yakalamak ve zarifliğini taşımak istiyorsanız safir kolye modellerini tercih edebilir; şıklığınızı tamamlayabilirsiniz. Safir kolyeler, özel geceleriniz için uyumlu kolyeler arasında yerini alacaktır.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!