En Şık Tesettür Söz Elbiseleri

Evliliğin ilk adımı olan söz töreninde her gelin adayı şık ve zarif olmayı ister. Bu özel günde abartıdan uzak, pastel tonlardaki söz elbiseleri gelin adayları için güzel bir seçenek olacaktır.

Ailelerin bir araya gelerek evlenmenize onay verdiği söz töreninde, hem asil hem de güzel görünmenizi sağlayacak en şık tesettür söz elbiseleri konusunda tavsiyelerimizi sizin için yazdık. Söz tarihiniz ufukta göründü ve sizin hala ne giyeceğiniz konusunda bir fikriniz yoksa bize kulak verin.

Söz töreni ile güzel birlikteliğinizin evliliğe uzanan yolundaki ilk adımı atılır. Bu töreni unutulmaz kılmak adına günler öncesinden çeşitli hazırlıklar başlar. Hazırlıkların başında tabi ki, her zaman şık olma kaygısı yaşayan gelin adaylarının söz kıyafeti seçimleri gelir. Tüm bakışlar gelin adayının üzerinde olacağı ve yıllar sonra bile bakacağınız fotoğraflar çekileceği için haklı bir kaygı duyarlar.

Bu heyecanlı günde, asil ve zarif görünmek her gelin adayının hayalidir. Söz törenine sayılı günler kala gelin adayları, “Nasıl bir model tercih etmeliyim?”, “Hangi renk bana yakışır?” gibi soruların cevaplarını artık kafalarında netleştirmek isterler.

Bu yazımızda kıyafet seçimi konusunda kararsızlık yaşayan tesettürlü gelin adayları için en şık söz elbiseleri konusunu ele aldık. Eğer siz de zamanın daralmasına rağmen hala bir karara varamadıysanız ve şık olma kaygınız gittikçe arttıysa tavsiyelerimiz tam size göre.

Bir Gül Gibi Görünün- Tesettür Söz Elbiseleri

Öncelikle, elbisenin sadeliğine ve rengine dikkat etmeliyiz. Aşırı derecede ayrıntılı modellere ve göz yoracak renklere sahip söz elbiseleri, tesettürlü gelin adaylarının uzak durması gereken türden elbiseler. Hafızalardan silinmeyecek bu özel günde, sade ve asil görünmenize yardımcı olacak renkleri seçmek büyük önem taşır. Açık pembe, somon, pudra gibi pastel renkler ve gül kurusu tonlarındaki söz elbiseleri, söz günü için uygun olabilir. Damat adayının ve ailesinin o gece gelirken getirdiği çiçek buketinde pembe ve beyaz çiçekler bulunuyorsa elbisenize çok uyacaktır. Çiçek buketini kucağınıza alarak poz vermeyi unutmayın.

Ailelerin Gönüllerini Fethedin- Tesettür Söz Elbiseleri

Hem eş adayınızın hem de ailelerin beğenisini kazanacak bir söz elbisesi seçmeniz gerekir. Bu sırada misafirlerinize ikram servisi yapacağınız için rahat hareket etmeniz de önemli. Eteklerinize basıp düşmemeniz için, etek boyuna özellikle dikkat edin. Elbisenizin modelini ve kesimini, tesettür kurallarına uygun olacak şekilde seçmeye dikkat edin. Fakat bunu yaparken aşırı bol elbiseler seçmeniz hareketlerinizi de zorlaştıracaktır. Ne şık olayım derken vücut hatlarınızı belli edin, ne de aşırı bol bir elbisenin içinde dönün.

Söz elbisenizin kumaşı, modeli kadar önem taşır. Polyester olmayan, yumuşak kumaşlar tercih etmenizi tavsiye ederiz. Baştan aşağı saten kumaş kullanmanın sizi olduğundan çok kilolu göstereceği konusunda uyaralım.

Mağazalardan alışveriş yapabileceğiniz gibi, terzide özel dikimle de elbisenize kavuşabilirsiniz. İkisi içinde çok önceden harekete geçmeye dikkat edin. Böylece modelleri rahatlıkla inceler, tam istediğiniz bir elbiseye kavuşursunuz. Terzinize ne istediğinizi net olarak anlatın ve onun neler yapabileceğini önceden anlayın. Bazen dergilerde ya da kataloglarda gördüğümüz modelleri beğenip, en yakın kumaşları bulsak da sonuç istediğimiz gibi olmaz. Beklentilerimizi doğru oluşturmalı ve sonradan üzülmemeliyiz.

Hazır giyimi de tercih etseniz de mağaza mağaza dolaşmak, tüm modelleri incelemek ve gerekirse tadilat yaptırmak için zamana ihtiyacınız olacaktır. En iyisi, strese girmemek adına 1 hafta öncesinde elbisenizi hazırlayın ve gardıroba asın.

O gece size zaten takılar takılacağı için, bunlarla uyumlu takılar kullanın. Elbisenizdeki detaylar yeterliyse takı takmak zorunda hissetmeyin. Yine de kendi takılarınızı takmak isterseniz, küçük ve zarif takılar kullanın. Geleneksel bir anlamı yoksa başınıza takılan süslerden ve aksesuarlardan kaçının. Bunun yerine başörtüsündeki süslemeler ile elbisenize hareket katın.

Ne Kadar Az Makyaj O Kadar Başarı- Tesettür Söz Elbiseleri

Makyajınızı da elbisenize uygun olan renklerde ve pastel tonlarda yapmaya çalışın. Mümkün olduğu kadar kuyruklu göz çerçevelerinden, fazla gölgelendirmeden ve bronz görünümden kaçının. Pastel tonlarda bir ruj ya da sadece dudak parlatıcısı sürün. Allığınızı pembe tonlarda kullanın. Pembe tonlarda makyaj, herkesi olduğundan genç göstermeyi de sağlar. Yüzünüzde ne kadar hafif bir makyaj olursa o kadar duru ve masum görünürsünüz. Bu da elbisenizle tamamlanınca hayal ettiğiniz görünüme kavuşabilirsiniz. Ellerinizin bakımına da özen göstermeyi ihmal etmeyin. Parmağınıza yüzük takılacak ve elleriniz o gün başrolde olacaktır. Tüm bakışlar üzerinde toplanacağı için, söz töreninin çok öncesinde ellerinize bakım yapmaya başlayın.

Baştan Aşağı Şık Olun- Tesettür Söz Elbiseleri

Söz elbiseniz kadar ayakkabınıza da önem verin. Çok yüksek topuklu olmayan, elbisenize uyumlu, sade bir ayakkabı giyin. Ayakkabınızın üzerinde zarif işleme ya da boncuk detayları varsa, bu özel gün için uygun olabilir. Ama elbisenizde yeterince işleme ve desen varsa, ayakkabınız tamamen sade olmalı. Başörtünüz ve saçınız çok yüksek olursa düz ayakkabı giymeyi tercih edin. Ayakkabınızın rahatlığını “nasıl olsa bir iki saat giymem gerekiyor” diye hafife almayın. Rahatsız bir ayakkabı, enerjinizi düşürür ve bu da yüzünüze yansır.

Baştan sona pudra rengi elbise ve başörtüsüyle hem son derece şık hem de zarif bir görünüme kavuşabilirsiniz. Şifon parçalarla ve pırıltılı şık bir kemerle elbisenize hareket katmanız mümkün. Işıltılı detaylar ve işlemeler, elbisenize yakışır. Tabi her şeyde olduğu gibi ölçüyü kaçırmamanız şartıyla. Tamamen taşlı kıyafetler, söz töreni için abartı olacaktır. Bunun yerine elbisenizin bazı bölümlerinde ya da seyrek olarak kullanmayı tercih edin.Tüller ve danteller kullanmak da söz elbisesi konsepti için uygun olacaktır. Ayrıca inciler, pembe renkli kumaşlarla uyum sağlar. Bu nedenle inci görünümünde boncuklar ile işleme detayı kullanabilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken detay, iri boncuk ya da taş kullanmaktan kaçınmalısınız. İşlemenizde ne kadar küçük inci taşlar kullanırsanız, o kadar zarif ve gösterişli olacaktır.

Başörtüsü ile elbiseyi aynı renkte seçebileceğiniz gibi farklı renklerde de tercih edebilirsiniz. Başörtüsü aynı renk olursa, bir bütünlük oluşur ve bu görüntü boyunuzu daha uzun gösterir. Renk bütünlüğünü koruyarak kumaş konusunda da farklılığa gidebilirsiniz. Mat kumaşta bir elbiseye saten gibi parlak bir kumaşta başörtü kullanmanız, buna bir örnek olabilir.

Eğer farklı renk kullanmayı tercih edecekseniz, renk geçişlerine dikkat etmenizi öneririz. Çok sert geçişlere sahip renkler hem gözü yorar hem de sizi şıklıktan uzaklaştırarak karmaşıklığa doğru götürür. Örnek vermek gerekirse, kahve ve tozpembe tonları, birbirlerine çok yakışacak renklerdir. Bu eşleşmelerin uyumu, ne kadar zevkli olduğunuzu da vurgular.

Aşırıya kaçmamak koşuluyla dore detaylarla da şıklığınıza şıklık katmak mümkün. Bu şekilde hem asil hem sade bir görünüme ulaşabilirsiniz.Örneğin, gül kurusu ve dore tonlarının uyumu sizin için mükemmel olacaktır.

Şıklığınızın En Önemli Detayı: Gülümsemeniz – Tesettür Söz Elbiseleri

Söz töreni için çok önceden hazırlanmaya başlasanız ve tüm detaylara çok özenseniz bile her şey istediğiniz gibi gitmeyebilir. Elbisenizle ya da başka konularda oluşabilecek aksilikler karşısında sakin kalın. Bunun evlilik yolculuğunda başlangıç olduğunu unutmayın. Gelecekte her şeyi telafi edecek zamanınız olacaktır. Gülümseyin ve bu özel günün tadını çıkarın.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!