En Süslü Düğün Pastaları

Şimdi tatlı yiyelim tatlı konuşalım öyle değil mi? Evet bildiniz! Tüm davetlilerinizin ve sizin ağzınızı tatlandıracak ve aynı zamanda gözlerinizi büyüleyecek olan en süslü düğün pastaları neler onlardan bahsediyoruz.

Her genç kız hayatında bir kereye de mahsus olsa, beyaz atlı prensini ve düğününü tüm detaylarıyla hayal eder. O gün her şeyin mükemmel ve tam istediğiniz gibi olmasını beklemeniz oldukça normaldir. Ancak her detay mükemmel olurken birbirinden de bağımsız olmamalı. Düğün davetiyelerinizden düğün konseptinize, gelin çiçeğinizden düğün pastanıza kadar her şeyin birbirine uyumlu olması düğününüzü daha da eşsiz kılacaktır.

Düğün pastanızın lezzeti kadar sunumunun ve tasarımının da benzersiz olması gerekir. Pasta seçimini organizasyon şirketine bıraktıysanız isteklerinizi doğru belirttiğinizden emin olmalısınız. Ancak organizasyon şirketine güvenemediyseniz seçeceğiniz pastane konusunda seçici olmanızı öneririz. Ayrıca düğün pastanızın, düğün mekanına ulaşımı konusunda da sıkıntı çekmemeniz adına pastanın yapılacağı işletme ile anlaşmanız sırasında seçmiş olduğunuz düğün mekanının mesafesini görüşmeniz tedbir amaçlı olumlu olacaktır.

Seçim yapmak zor iş hele bir de kararsız bir kişiliğe sahip iseniz bu süreç sizin için biraz daha uğraştırıcı olabilir. Ne de olsa renk renk, farklı tasarımları ile çikolatasından meyvelisine bir dolu düğün pastası önünüzde seçilmeyi bekliyor. Ancak her ne kadar uğraştırıcı bir süreç olursa olsun düğününüzün detayları için karar vermek elbette keyifli olacaktır. En tatlı kararlar ise süslü püslü düğün pastalarının seçimini yaparken veriliyor.

Düğün pastasına karar verirken dikkat edilmesi gereken  birkaç husus bulunuyor. Bunlardan en önemlisi gelinlikle uyumlu olmasıdır. Pastanız da en az gelinliğiniz kadar gösterişli olsun istiyorsanız son zamanların trendi olan çiçekli ve incili düğün pastası modellerini tercih edebilirsiniz. Tabii pastanın görüntüsü kadar tadı ve tazeliğine de özen göstermelisiniz. Yani pasta seçimi yapmak sandığınız kadar kolay bir şey değildir. Anlayacağınız düğün pastanız hem lezzetli hem de süslü olmalı! İşte seçim yapmanızı kolaylaştıracak süslü pasta modellerine birkaç örnek…

Pastanıza Kuşlar Konsun

Kuşların getirdiği uğuru bilmeyen yoktur. Neden kuşlar bu en özel gününüz olan düğününüze de uğurlarını getirmesinler ki? Daha önce de dediğimiz gibi düğün pastanızı seçerken bakmanız gereken ölçütlerden en önemlisi gelinliğinize olan uyumudur. Eğer dantelli bir gelinliğiniz var ise pastanızda da dantel detaylarının olması gelinlik ve düğün pastası uyumunu sağlayacaktır. Pastanızın astarı da beyaz ise üzerindeki çiçeklerin rengini de gelin çiçeğinizle aynı tonlarda seçmeniz bu işi tamamlar. Bu modeldeki pastanızın katlarına sizi sembolize eden kuşlar kondurabilirsiniz. Hatta kuşlara gelinlik ve damatlık giydirme fikri de yaratıcı ve esprili bir seçim olabilir.

 Grinin Zarafeti

Pastanızın, gelinliğinizin gösterişi karşısında sönük kalmasını istemezsiniz öyle değil mi? O zaman bu modelde de olduğu gibi düğün pastası olarak pırıltılı bir model seçmeniz iyi bir tercih olabilir. Düğün boyunca sizden sonra en etkileyici detay pasta olsun istiyorsanız, pastanızda lame kurdele ve gri gülleri kullanarak çarpıcı bir görüntüye imza atabilirsiniz. Böylece düğününüz üzerinden yıllar geçse bile pastanızın tasarımı dillere destan olarak kalacaktır.

Baharda Çiçekler Açsın

Düğün tarihi olarak düğün mevsimi olan baharı seçtiyseniz, baharın gerektirdiklerine de uymanız gerekir. Bahar demek renkli çiçekler ve temiz hava demek. O zaman siz de bahar gelini olarak çiçekli motifleri tercih edebilirsiniz.

Bahar gelinleri, süslü bir pasta arıyorsanız bu model tam size göre! Çiçeklerin açtığı bir pasta tüm davetlilerin dikkatini çekeceğinden emin olabilirsiniz. Bahar meyveleriyle dolu beyaz çikolatalı bir pasta ve süslü bir kaplama hem göze hem de damağa hitap edebilir. Bahar gelinlerine bizden söylemesi!

Gelin Kadar İhtişamlı Olsun

Düğünlerin yıllar sonra da yaşatılmasını sağlayan fotoğraf çekimleri oldukça önemli. Hem profesyonel hem de sevdiklerinizle çektiğiniz selfielerde sizin ihtişamınız kadar pastanızın ihtişamının da fotoğraf karelerine yansımasını istemez miydiniz? O zaman pastanız da en az sizin kadar konuşulmalı. O halde bırakın çok katlı, incili, çiçekli beyaz pastalar kişiliğinizi yansıtsın. Böyle bir model düğünden sonra davetlilerin de en çok konuştuğu detaylar arasına girecektir. Böylece düğünde iki tane gelin olacak denilebilir!

Süslü Mü Süslü Modeller

Hayatta her konuda mütevazi olmanız gerektiği söylenilebilir. Ancak konu en özel gününüz olan düğününüz ve pasta seçiminiz ise bizden size izin!

Pasta konusunda mütevazi olmanıza gerek yok. Konseptin dışına çıkmadığınız ve bütünlüğü koruduğunuz sürece en süslü modelleri dahi seçebilirsiniz. Pastanız ile herkesi etkilemek istiyorsanız lila tonlarında incilerle süslenen bir pastayı tercih edebilirsiniz. Renk seçiminde tercihinizi liladan yana kullanmak zorunda da değilsiniz. Ne de olsa düğün sizin düğününüz bu nedenle de seçim tamamen sizin ve müstakbel eşinizin!

 Beyaz Büyü

Düğün denince elbette akla gelen ilk şey beyazdır. Beyaz gelinlik, beyaz çiçekler, beyaz örtüler ve beyaz balonlar… Her şey saf, duru ve temiz olmalı. Her gelinin hayalinde bir otelin balo salonunda prenses gibi bir gelinlikle davetlileri büyülemek vardır. Peki ya pastanız? O neden beyaz olasın ki! Bir prensesin düğününe ancak süslü bir pasta yakışır. Pastanızın etkileyici olmasını istiyorsanız kat sayısını arttırmanız iyi bir seçenek olabilir. Unutmayın ki pastanın kat sayısı arttıkça gösterişi de artar. Yüksek katlı ve her katta ayrı bir uyumun yakalandığı pastalar hem size hem de düğün mekanına uyum sağlayacaktır.

Mini Kapkekler

Kim demiş düğün pastası tek parça olur diye? Bu önerimiz farklılığı seven, yaratıcı ve benzersiz gelinler için geliyor. İsteğinize göre farklı şekillerde tasarlanmış standların üzerine konulmuş cupcakeler ile düğününüzden yıllar geçse bile akıllarda yaratıcı fikriniz kalmaya devam edecektir. Stand fikirleri ise sizin hayal gücünüze kalmış durumda. Ancak kafanızda canlanması için birkaç örnek vermek gerekirse, gelinlik şeklinde yapılmış bir standın üzerine gelinlikli ve damatlık motifleri ile süslenmiş mini cupcakeler konulabilir. Bu şekilde düğün sırasında önünde bol bol fotoğraf çekilebilir ve pastanın gelmesini beklemeden davetliler düğün pastasının tadına varabilir.

Minyatür Gelin ve Damat

Düğünler her zaman gelin ve damadın kişiliğini yansıtır. Bu neden ile düğün pastanızın da sizi ve ilişkinizi yansıtması oldukça önemlidir. Bunun için sadece düğün pastanızın renkleri ve süsleri ile oynamanız gerekmez. Hem düğüne hareket katmak hem de davetliler ile bol bol gülmek için şeker hamuru ile yapılmış, mini siz ve mini müstakbel eşiniz farklı bir tercih olabilir. Ancak pastayı kesmek istemeyebilirsiniz. Büyüklerimiz boşuna yeme de yanında yat kelimesini kullanmamışlar öyle değil mi?

Daha önce de bahsettiğimiz gibi düğün pastası düğününüzün en önemli tamamlayıcılarından biridir. Bu nedenle de düğün pastanızı seçerken oldukça özen göstermeniz gerekir. Bu önerilerimiz sayesinde düğün pastanızı seçerken zorlanmayacağınıza eminiz. Ancak bizden son bir öneri daha var. Düğün pastanızı seçerken bu süreçte her an yanınızda olan müstakbel eşiniz ile bol bol keyifli anlar yaşamayı unutmayın. Sizler de düğün pastaları ile ilgili aklınıza gelen ilginç fikirleri bizlerle yorum bırakarak paylaşabilirsiniz.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!